בניגוד להבטחות: הדלק צפוי להתייקר ב-30 אגורות לליטר

הסיבה: התייקרות הבנזין באירופה ב-7% בחודש האחרון, שנובעת בין היתר מהתערערות המצב הביטחוני בצפון אפריקה ■ המחיר הסופי לצרכן הישראלי ייקבע לקראת סוף השבוע

איתי טרילניק

פחות משבועיים לאחר שהסתיימה מערכת הבחירות, שבה הבטיחו המפלגות השונות כי יפעלו להפחית את יוקר המחיה, צפוי מחיר הבנזין המפוקח לעלות בסוף השבוע. המחיר כיום, 7.52 שקלים לליטר בנזין (95 אוקטן בשירות עצמי), צפוי להתייקר בכ-4% - 35-25 אגורות. המחיר הסופי ייקבע בימים הקרובים ויכנס לתוקפו בחצות שבין חמישי לשישי.

הסיבה לעלייה במחיר היא התייקרות הדלקים באירופה, הקובעים את המחיר המפוקח המקסימלי בישראל. מחירי הבנזין באירופה עלו בכ-7% בחודש האחרון, בין היתר בשל עלייה של כ-4% במחירי הנפט, שהגיעו באחרונה לכ-116 דולר לחבית מסוג ברנט. עלייה זו נובעת בחלקה מהמצב הביטחוני בצפון אפריקה, שם נכנסה באחרונה צרפת למאבק מזוין. קבוצות קיצונים באלג'יריה השתלטו בתגובה על שדה גז באלג'יריה ושבו בני ערובה, עד שנהדפו על ידי הצבא והותירו עשרות גופות בשטח.

לצורך חישוב המחיר המפוקח, מינהל הדלק במשרד האנרגיה עורך לקראת סוף כל חודש ממוצע של המחירים הסיטוניים באירופה, ולפי שער הדולר העדכני מחשב את מחיר הבסיס בשקלים. על מחיר הבסיס מיתווסף מרווח השיווק, שנקבע גם הוא על ידי ועדת מחירים משותפת למשרד האנרגיה ומשרד האוצר, וכעת הוא 64.5 אגורות לליטר. מרווח זה משקף כיסוי עלויות ורווח נורמטיביים לחברות הדלק.

היפוך מגמה?

על מחיר הבסיס ומרווח השיווק גובה המדינה בלו, 3 שקלים לליטר - כ-40% מהמחיר הסופי לליטר. עם עליית מחירי הדלק בתחילת 2012 , הפחיתה הממשלה את הבלו ב-10 אגורות במארס ו-15 אגורות באפריל, אך ההנחות נקבעו לחודשיים־שלושה, ולא חודשו עם ירידת המחירים באמצע השנה. באוגוסט זינקו המחירים בשנית, ובספטמבר הגיעו לשיא של 8.25 שקלים לליטר.

בנוסף לבלו, המדינה גובה מע"מ של 17%, 1.09 שקל. סך המיסוי על הבנזין הגיע בינואר לכ-55% מהמחיר לצרכן. מכיוון שסכום הבלו נקוב, שיעור המס הכולל על הבנזין יורד למעשה ככל שהמחיר לצרכן עולה.

אף שמחירי הדלק בישראל דומים לאירופה, המחיר והמיסוי בחישוב לפי כוח קנייה גבוהים יחסית. במחקר של מרכז טאוב, שערך פרופ' דן בן דוד ופורסם באוגוסט, נטען כי ישראל מדורגת שישית בעולם במיסוי על הדלק, בחישוב לפי כוח קנייה. בנוסף נטען כי המיסוי הריאלי על דלק עלה מאז 1998 בכ-21%.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker