הסוף לפנצ'ר מאכער: אתר חדש עושה סדר בקניית הצמיגים

"טיירדיל" הוקם לפני כחצי שנה על-ידי יזם בשם ברק כהן מגבעת אבני, שמשפחתו עוסקת בתחום שיווק והתקנת צמיגים כבר שנים

יואב קווה

קניית צמיגים לרכב היא בדרך כלל חוויה לא נעימה. הנהג מגיע לצמיגאי (פנצ'ר מאכער) ומתבלבל מול השפע הגדול של הצמיגים, התוצרים השונים והטווח הרחב של המחירים. הצמיגאי מציע מותגים שונים ובעיקר משונים ומבטיח תמיד שזה מבצע מעולה. הלקוח משתכנע בדרך כלל ונשאר עם ספק - האם עשה עסקה טובה או לאו.

אתר חדש מנסה לעשות סדר בתחום קניית הצמיגים. "טיירדיל" הוקם לפני כחצי שנה על-ידי יזם בשם ברק כהן מגבעת אבני, שמשפחתו עוסקת בתחום שיווק והתקנת צמיגים כבר שנים.

צמיגים

המודל העסקי של האתר פשוט: המשתמש בוחר את הצמיג שמתאים לרכב שלו, מקבל הצעת מחיר, משלם בכרטיס אשראי, ניגש לצמיגאי הקרוב למקום מגוריו (יש רשימה של כ-60 צמיגאים שונים ברחבי הארץ) ומקבל את הצמיגים שרכש, כולל כמובן התקנה. האתר מציע גם ייעוץ טלפוני לבחירת הצמיג המתאים ביותר לרכב האישי.

"אנחנו מחייבים את כרטיס האשראי רק אחרי הגעת הלקוח לפנצ'ריה וההתקנה על הרכב", אומר כהן, "הצמיגים נשלחים ישירות מהיבואן למתקין, הלקוח מחויב לפי מחירי יבואן ונהנה ממגוון רחב של מותגים, מיבואנים שונים. הלקוח לא מקבל מחיר לפי הרכב שלו או כושר המיקוח שלו. למעשה האתר שלנו יוצר משהו שלא היה קיים בארץ קודם לכן – מחירון מסודר של צמיגים".

לדברי ברק האתר מוכר כיום למעלה מ-100 מכירות בחודש. "יש לנו אתגר גדול של חינוך שוק ושינוי תרבות", אומר ברק, "אנשים מתקשים לקנות צמיגים בלי לראות אותם קודם. אבל בהדרגה זה יילך וישתנה. אני מאוד אופטימי. וקח בחשבון שמדובר בשוק ענק – 2.5 מיליון מכוניות על הכבישים ומכירות של מיליון צמיגים בשנה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker