ההנהלה מתקפלת, הממשלה שותקת

להתנהלות המופקרת הזו יש מחיר שנגבה מכלל הציבור - אך איש אינו גובה אותו

אבי בר-אלי
אבי בר-אלי
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

הסכנה בסיפורים המתחלפים על הנעשה בנמל אשדוד טמונה בהפיכתם לשגרה. כזו שמתחילה תמיד בקפיצת מדרגה ביזארית מצד ועד עובדים לא מרוסן, נמשכת בצקצקנות ציבורית, גוררת בכי ונהי מצד לובי חברות הספנות והתעשיינים, נענית בשתיקה מצד הדרג הפוליטי - ומסתיימת תמיד בהתקפלות מביכה.

עם כל ההבנה לעניין שגורר הפולקלור סביב נמל אשדוד, בניהול נכס ציבורי עסקינן. השביתות האיטלקיות אמנם נראות אינפנטיליות, אך המשק משלם עליהן בפגיעה בתל"ג - ואזרחים שומרי חוק משלמים עליהן במשרות. שיהיה ברור, המפעל שהמכולות ששיגר לייצוא נתקעו שלשום במסוף הרכבת באשדוד ופיספסו את האנייה - יפטר עובדים.

נמל אשדודצילום: לימור אדרי

להתנהלות המופקרת הזו יש מחיר שנגבה מכלל הציבור - אך איש אינו גובה מחיר מהאחראים לה - החל בהנהלת נמל אשדוד, דרך רשות החברות הממשלתיות - ועד לשר התחבורה, וגם לשר האוצר וראש הממשלה - שתוקפים את שלי יחימוביץ' על חיבתה לוועדי עובדים אבל מתרפסים בפניהם כפי שאף ממשלה לא עשתה בעבר.

אם הנהלת נמל אשדוד לא מסוגלת לנהל - שתניח את המפתחות ותעוף כבר מהנמל. אם רשות החברות הממשלתיות מפחדת מהצל של עצמה - שתפורק ולפחות תחסוך את התקנים המיותרים שהיא מאיישת. אם שר התחבורה רואה בנמל רק כר למינויים פוליטיים, ו"מגבה" את הנהלת הנמל על ידי אירוח ראשי הוועד בלשכתו - שיתפטר. אם שר האוצר וראש ממשלתו תוקפים את שלי יחימוביץ' על חיבתה לוועדי עובדים - אבל מתרפסים בפניהם כפי שאף ממשלה לא עשתה בעבר - לא ראוי שייבחרו לכהונה נוספת.

למשק גירעוני שמצוי על סיפה של שנה חברתית-כלכלית מזעזעת, אין את הפריבילגיה לספוג קפריזות שמשבשות 98% מהסחר הלאומי. לפריצות הזו יש כתובת ויש אחראים, ואם הם אינם מפנימים את המשקל הציבורי והכלכלי של הבריחה מסמכותם - הגיעה העת לגבות מהם מחיר אישי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker