עובדי נמל אשדוד יקבלו 9 מיליון שקל בשנה ויפסיקו העיצומים

כל עובד יקבל עוד 4,000 שקל בחודש ■ נמל אשדוד: "כל הנושאים הכלכליים אושרו על ידי הממונה על השכר ורשות החברות"

דניאל שמיל

דירקטוריון חברת נמל אשדוד אישר שלשום מתווה להסדר של משרד האוצר מול עובדי בתי המלאכה בנמל. ההסכם טרם נחתם, אך אישורו בידי הדירקטוריון, בשעה שמתנהל מו"מ עם האחיות, עורר תרעומת רבה. עובדי בתי המלאכה, שבהם נעשים טיפולים ותיקונים בכלי עבודה בנמל, יקבלו תוספות שכר שבין 3,500 ל-4,000 שקל לעובד בחודש. בעקבות ההסכם, שחתימתו צפויה בשבועות הקרובים, יעלה שכרם של 140 עובדים מתוך כמעט 1,300 עובדים בנמל. העלות למדינה - 9 מיליון שקל בשנה. בעקבות החתימה יסתיימו גם עיצומים חלקיים בבתי המלאכה הנמשכים כבר חצי שנה וגורמים לשיבושים בסחר הבינלאומי של ישראל.

המתווה להסכם נתחם עוד במאי, אך ההסכם הסופי לא מיושם, בשל התנגדות משרד האוצר לשני סעיפים שנוספו - קבלת ימי חופשה תמורת עבודה בחול המועד ותוספת שכר פרטנית של כ-20 אלף שקל בחודש לאחד העובדים. המשא ומתן עם עובדי המלאכה נמשך, בגלגוליו השונים, כבר שש שנים, ולטענת האוצר והנהלת הנמל, ההסכם יחסוך למדינה עשרות מיליוני שקלים בשנה, בזכות תחילת ההפעלה של משמרות לילה בבתי המלאכה ותמריצים המבוססים על תפוקה. תוספת שכר תינתן לעובד רק על פי עמידה ביעדים ותפוקות גבוהות. חלק מהמימון להעלאות השכר יגיע מההכנסות של נמל אשדוד.

נמל אשדודצילום: לימור אדרי

עובדי נמל אשדוד נהנו ב-2010 מזינוק של כ-9% בעלות שכרם, שהסתכמה בממוצע חודשי של כ-30 אלף שקל. שכרם (ברוטו) של העובדים גדל ב-9.2% והגיע ל-24.6 אלף שקל בחודש בממוצע לעובד. הזינוק בשכר הכניס 44 עובדים בנמל אשדוד לדירוג מקבלי השכר הגבוה בחברה (90% ויותר משכר מנכ"ל), כששיעור המשתכרים שכר גבוה בחברה טיפס אז ל-18.3% (233 עובדים). שכרם הממוצע של צמרת המשתכרים בחברה (42.2 אלף שקל ברוטו) עלה בסיכום 2010 גם על שכרם הממוצע של 19 חברי ההנהלה בנמל אשדוד (35.5 אלף שקל בחודש). 19 מעובדי החברה השתלבו ברשימת 1,000 המשתכרים הגבוהים במגזר הציבורי, ובראשם, כבכל שנה, נתבי האוניות. עלות שכרו של הבכיר שבהם ב-2010 היתה כ-90 אלף שקל בחודש, ושכרו החודשי (ברוטו) הגיע ל-71.8 אלף שקל.

בראיון לגלי צה"ל אמר אתמול אבי אדרי, יו"ר ארגון עובדי התחבורה בהסתדרות, כי העלייה גבוהה כיוון שבסיס השכר של עובדי הנמלים גבוה יותר. לדבריו, ההסבר לבסיס השכר הגבוה הוא היותה של חברת הנמל פעילה במגזר העסקי. הטיעון הזה מפתיע, כיוון שהוא שומט את הקרקע מתחת להתנגדות של עובדי הנמלים לתחרות. אם הנמל היא חברה עסקית, היא צריכה להתמודד בשוק חופשי ולא לשמר את המונופול שיש לה על יבוא ויצוא למרכז הארץ ולדרומה.

מנמל אשדוד נמסר בתגובה כי "בימים אלה, לאחר משא ומתן ממושך, עם תהפוכות ושינויים רבים, הושגו הסכמות בין הצדדים (הנהלה, ועדים והסתדרות), וכל הנושאים הכלכליים אושרו על ידי הדירקטוריון, הממונה על השכר ורשות החברות. ההסכם עדיין לא נחתם. אנו בשלב סופי של סיכום וניסוח ההסכמות".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker