שמחון מסתכל שמאלה? "החזון - להגיע עד 2020 לשלום עם הפלסטינים"

שר התמ"ת בכנס האנרגיה באילת: "על משרד האנרגיה והמים לקחת בחשבון שעליו לספק פתרונות ברי קיימא לכלל האוכלוסייה - בין הים לירדן"

אורה קורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

שר התמ"ת, שלום שמחון, אמר היום בכנס האנרגיה אילת-אילות, כי הוא מקווה שישרור שלום עם הפלסטינים עד שנת 2020. הדברים נאמרו יממה לאחר שראש סיעתו בכנסת, אהוד ברק, הודיע על פרישה מהמערכת הפוליטית, ואילו שמחון הבהיר, כי הוא בוחן את האפשרויות העומדות בפניו להמשיך.

שמחון פנה בדבריו לשר האנרגיה והמים, עוזי לנדאו והדגיש כי "החזון והתקווה הם כי בשנת 2020, נגיע לשלום עם הפלסטינים ולכן על משרד האנרגיה והמים לקחת בחשבון שעליו לספק פתרונות ברי קיימא לכלל האוכלוסייה - בין הים לירדן - שכן, כולנו נידרש לחלוק את משאבי האנרגיה והמים עם שכנינו הפלסטינאים ולהיערך בהתאם".

שר התמ"ת, שלום שמחוןצילום: ירון קמינסקי

לדבריו, "אנו המדינה היחידה שהצליחה לכבוש את המדבר: הפכנו את המדבר למקור אנרגייה מתחדשת ולמקור לתוצרת חקלאית, למרות המחסור הטבעי במים. אין סיבה שלא נוכל, בשיתוף פעולה, יחד, ליישב את חבל הארץ הנפלא הזה. תעשיית האנרגיה הישראלית היא תוצר ישיר של ניסיון וידע מצטבר רב שנים. ניסיון זה פותח על ידי גופי אקדמיה מובילים, חברות ותיקות, וחדשנות טכנולוגית של מיזמים עכשוויים. השילוב המורכב הזה הוא שמאפשר את היצירתיות הנדרשת ובקצב הנדרש כדי להגיע לשוק בזמן הנכון עם המוצר הנכון".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker