הפתרון של אגד להדרת נשים מפרסומות: לא יופיעו אנשים כלל

ההחלטה התקבלה בשיתוף עם משרד הפרסום כנען בעקבות עתירה לבג"ץ בשל הדרת נשים ■ אגד: "ההחלטה הזו היא בבחינת פשרה, לנוכח ההתפתחויות האחרונות"

דניאל שמיל
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

בעקבות עתירה לבג"ץ בשל הדרת נשים על אוטובוסים בירושלים, הגיעו חברת אגד וחברת הפרסום כנען, בעלת הזיכיון לפרסום על האוטובוסים, להחלטה מרחיקת לכת. כדי להימנע מאפליית נשים, החליטו החברות לא לפרסם תצלומים כלל על האוטובוסים, ולהסתפק במודעות עם כיתובים בלבד.

באגד מסבירים את ההחלטה בחשש מוונדליזם. "בירושלים יש מאות אלפי חרדים, שנפגעים מפרסום תמונות מסוימות, ובהם יש קומץ רדיקלי שעשה נזק לאוטובוסים של אגד, וסיכן את הנוסעים", מסביר רון רטנר, דובר אגד. "ההחלטה הזו היא בבחינת פשרה, לנוכח ההתפתחויות האחרונות".

עד תום הזיכיון של כנען, באוקטובר 2013, הפרסום יהיה רק על הדופן האחורית של האוטובוס, ויוגבל לכיתוב בלבד. לנוכח הירידה בשטחי הפרסום של כנען, אגד תעביר פיצוי כספים לחברה.

"משטרת ירושלים אסרה על תנועת אוטובוסים בתוך מאה שערים", מזכיר רטנר, "בשל חשש מאלימות של קומץ חרדים. יש לנו מחויבות לבטיחות הנוסעים. אגד היא חברת תחבורה, ולא חברה לשלטי חוצות ניידים, ויש לנו סדר עדיפויות ברור".

משרד התחבורה הבהיר, בתגובה לעתירה לבג"ץ, כי לא יעניק רישיונות לחברות תחבורה שיאפשרו אפליה והדרה של נשים בפרסום על גבי אוטובוסים.

ח"כ ניצן הורוביץ הגיב להחלטת אגד ואמר כי ״מדובר בעוד החלטה הזוייה של אגד הנכנעת פעם אחר פעם ללחץ הקיצוניים החרדים בירושלים. אחרי שנכנעה לקווי ההשפלה, הסכימה לזרוק את הנשים לירכתי האוטובוס והעלימה את הנשים משלטי הפרסום עכשיו כל בני האדם פסולים למראה. שוב הוכח כי כניעה אחת מזמינה גם את זו שאחריה. עצימת העיניים של משרד התחבורה היא שמאפשרת את הביזיון״.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker