האכיפה מגיעות לערים: המשטרה תציב 4 מצלמות מהירות בת"א

בארבעת החודשים האחרונים הפיקו 22 מצלמות אכיפה 17.4 אלף דו"חות - רובם בגין מהירות מופרזת

אבי בר-אלי
אבי בר-אלי

משטרת התנועה תציב בקרוב ארבע מצלמות מהירות חדשות בצמתים מרכזיים בתל-אביב - כך אמר היום ראש אגף התנועה במשטרה, ניצב ברונו שטיין. בדיון שקיימה ועדת הכלכלה של הכנסת בסוגיית התקנת מצלמות האכיפה, אמר שטיין כי ישנה ירידה של כ-40% במספר תאונות הדרכים ב-302 ק"מ של כבישים שהוגדרו 'אדומים', וכי הפעלת המצלמות בכבישים הבי-עירוניים, ובקרוב גם בערים - תאפשר הפניית יותר שוטרים לאכיפת התנועה גם בכפרים בצפון ובישובים עצמם. שטיין ציין שמתחילת השנה נרשמה ירידה של 61 הרוגים ו-3,000 פצועים לעומת התקופה המקבילה אשתקד.  לפי נתוני המשטרה, מתחילת השנה נאכפו 307,347 עבירות תנועה, כאשר רק 6% מתוכן היו עבירות מהירות שנאכפו באמצעות מצלמות נייחות.

לפי הנתונים שמסרה המשטרה לוועדה, עד כה הותקנו 43 עמדות הפעלה אשר ביניהן מנוידות 22 מצלמות מהירות. 5 מתוכן בקטעי כביש ו-17 בצמתים. מתחילת הפעלת המערך ב-1 במארס השנה ועד ל-11 ביולי, הופקו במצלמות 17,425 דו"חות, מתוכם 1,361 דו"חות על חציית צומת באור אדום ו-16,066 דוחות על נהיגה במהירות מופרזת. 8,416 מדו"חות המהירות הופקו בקטעי כביש והיתר, 7,650 דו"חות, הופקו במצלמות שהוצבו בצמתים. בכוונת המשטרה להציב עד סוף השנה בסך הכל 60 מצלמות שינויידו בין 180 עמודים.

מצלמת מהירות חדשהצילום: מתוך ויקיפדיה

המדען הראשי של הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, שי סופר, ציין כי כל ירידה של 10 קמ"ש במהירות מובילה לירידה של כ-33% בתמותה מתאונות. הוא הוסיף כי הרשות, בשיתוף עם המשטרה, תרחיב את השימוש בטכנולוגיות אכיפה באמצעות שימוש במצלמות בניידות המשטרה, במסוקים ובבלוני תצפית. לדבריו, האמצעים הללו נועדו לאכוף עבירות של בריונות כביש, כמו חציית פס לבן, עקיפה מסוכנת, נסיעה בשוליים ועוד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker