הרכבות חזרו לפעול חלקית; ראשי הוועד נקנסו ב-10,000 שקל כל אחד

(עדכון) יו"ר הוועד אדרעי איחרה בשעתיים וחצי לביה"ד: לוקח זמן להגיע לת"א בלי רכבת והייתי בנופש ■ ועד המוסכים בלוד ממשיך לשבש את הפעילות ■ צפו: ראשי הוועד פותחים שולחן בפלאפל ג'ינה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

(עדכון) השביתה ברכבת ישראל מגיעה לשלביה הסופיים. הנהלת הרכבת הודיעה כי בדקות הקרובות תחודש תנועת הרכבות בשני הכיוונים בקווים: נהריה-חיפה-מודיעין, חיפה-באר שבע וראשון לציון מערב-הוד השרון (באופן חלקי). חזרה לפעילות מלאה של רכבות הנוסעים בקווים האחרים נמנעת בשלב זה בשל המשך עיצומי הוועד במוסכים בלוד.

3 ראשי ועד הרכבת, וביניהם יו"ר הוועד גילה אדרעי, נקנסו ב-10,000 שקל כל אחד בגין ביזיון בית המשפט, כך פסקה השופטת אפרת לקסר בתום הדיון. קנסות נוספים יוטלו במידה שתהיה הפרה נוספת של צו בית המשפט: קנס של 1,000 שקל לכל ראש ועד אם הרכבות לא יחזרו לפעול עוד הלילה; וקנס של 2,500 שקל עבור כל שעה של השבתה החל משעות הבוקר מחר. כמו כן, חויב ועד העובדים בהוצאות משפט בסך 15 אלף שקל.

אדרעי איחרה לדיון: "לקח זמן להגיע לת"א בלי רכבת"

באיחור של מספר שעות, הגיעה יו"ר ועד עובדי הרכבת, גילה אדרעי, לבית הדין לעבודה. מוקדם יותר, הוציא בית הדין צו הבאה לראשי ועד העובדים שלא הגיעו לדיון עד השעה 13:00, כפי שהורתה השופטת.

כאשר שאלה לסקר את אדרעי מדוע לא הגיעה לדיון בזמן, ענתה כי "הבנו שהקטרים חזרו למסילה, וגם הבאתי אותי מחופש - אז הייתי צריכה להגיע מהצפון הרחוק. לא ידענו שהוטלו צווי מניעה, ולא חשבנו שנוכחתנו בדיון הכרחית. ובכלל, לקח זמן להגיע לת"א בלי רכבת".

עוד הוסיפה כי "כשהודענו למנכ"ל על התכנון לשביתה, בעוד 48 שעות, הוא ענה 'בסדר'. לא עשינו שום דבר רע". על פי הדיווחים - תנועת הרכבות תתחדש בשעה 20:00.

כשנשאלה מדוע היא סבורה שאין מקום לכפות עליה צו על ביזוי בית משפט בעבור שלוש החלטות שלא קוימו, השיבה אדרעי, "איזה שלוש החלטות?". לעו"ד גדעון רובין, המייצג את הנהלת הרכבת אמרה: "קח ריטלין". עובדי הרכבת סיפרו בדיון כי עובדים הנמצאים במתחם בלוד והגיעו לעבודה, מותקפים פיסית בידי חברי הוועד.

עוד טענו אדרעי וחברי הוועד כי הם עצמם רצו להפעיל את הרכבות, אבל חברי הנהלת רכבת הם שמנעו זאת מהם - כדי להציג את המצב כחמור מכפי שהוא באמת. "המנכ"ל רצה לשבש את תנועת הרכבות כדי שהמצב ייתפש כביזיון של הוועד". בתגובה לדברים אמר חבר ההנהלה משה אמסלם סמנכ"ל מטענים בפועל בדיון: "לא ההנהלה קשורה בהשבתת הרכבת אתמול בערב אלא העובדים, שהתעכבו להגיע לעבודה". במהלך הדיון קראה אדרעי לכיוונו של אמסלם: "תתבייש אמסלם, שכחת מאיפה באת (היה נהג קטר בתחילת דרכו, ה"ו), אין לך עתיד".

הדיון הופרע פעמים רבות בשל צעקות ותגובות של חברי הוועד ואדרעי, שהפריעו למהלך הדיונים שוב ושוב, דבר שהוביל להוצאתם מהאולם בידי השופטת.

עו"ד מורן סבוראי, המייצגת את שלושת חברי הוועד, אמרה מוקדם יותר שאינה יודעת היכן נמצאים חברי הוועד. אבי אדרי, יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות, הסביר כי ההסתדרות הורתה לוועד לכבד את הוראת בית הדין ולחזור לעבודה. לטענתו, הרכבת כבר חזרה לפעילות מסוימת. הוא אמר כי ייעץ לוועד שלא לצאת בשביתה כעת, בסמיכות כה קרובה לשביתה הכללית במשק בעניין עובדי הקבלן, שהשביתה גם היא את פעילות הרכבת.

לדברי אדרי, "אמרנו לעובדים לחזור לעבודה, אך אנחנו מקווים שהשופטת תתיר לנו לשבות, כפי שעשתה שופטת בית הדין הארצי נילי ארד בעניין השביתה הכללית. אין ספק שהחוק הוא מעל לכל, ושבסופו של דבר הוועד יבין שצריך לבצע מאבק חכם. הסיבה לכך הדברים נעשו כפי שנעשו, היא שהם ספגו כעס במשך חודשים ארוכים".

העובדים מתעלמים

עוד הוסיף אדרי כי "רק עכשיו יצאנו למאבק על עובדי קבלן. אז כיצד קורה שהכוונה היא להרחיב את התופעה ברכבת, להכניס אותה בדלת האחורית? בעניין זה ננהל מאבק חסר פשרות. בעניין השביתה הכללית של עובדי הקבלן, שם דובר על עובדי ניקיון, הציבור גילה סבלנות - ולא כך עם השביתה שלנו, אף שהנושא הוא אותו הנושא".

עו"ד גדעון רובין, המייצג את הנהלת הרכבת, אמר ניתן לחברי הוועד פרק זמן מספיק להגיע לדיון ותהה אם אכן היו מגיעים בזמן לו היתה רכבת: "הם מבזים את בית הדין פעם אחר פעם".

רכבת ישראלצילום: דן קינן

הנהלת רכבת ישראל פנתה בשעות הבוקר לבית הדין לעבודה בבקשה נוספת לביזיון בית-משפט. זאת, לאחר שהעובדים לא נענו לצו המניעה שהוציא הבוקר בית הדין האזורי לעבודה בת"א - ולא חידשו את תנועת הרכבות. בית הדין לעבודה הוציא צווי מניעה לעובדי רכבת ישראל, והורה להם לחזור לעבודה עד השעה 9:00. עם זאת, עד כה הרכבות לא חזרו לפעול.

בכתב הבקשה שהוגש בידי עו"ד רובין ועו"ד אלון עזרא, ממשרד רובין-שמואלביץ', נטען כי חרף הוראת בית הדין, נמנע הוועד מלהורות לעובדים לשוב לעבודתם - בעוד שהעובדים חסמו הבוקר את הכניסה למוסך הרכבת בלוד באמצעים מאולתרים (לרבות בחביות), תוך שהם מונעים את הכניסה למתחם.

אמש שיבד ועד העובדים את תנועת הרכבות בקו ראשון-לציון - הוד השרון, חרף הוראות בית הדין לעבודה לחדול מן העיצומים ובקשות ההסתדרות מהעובדים לכבד את צווי בית המשפט. ועד העובדים סירב מאז שלשום בערב לשחרר ארבעה קטרים חדשים (יורו 4000) שרכשה הרכבת בשנה שעברה מחברת ווסלו הספרדית, בטענה כי אינם בטיחותיים. כתוצאה מכך נאלצה רכבת ישראל לצמצם את מספר הרכבות בקו מראשון לציון.

לאחר ההחלטה, אמר דניאל בן שמעון, חבר ועד הרכבת בגלי צה"ל: "לא נפר צווים, אנחנו מכבדים את בית הדין ונראה כיצד לנהוג".

אדרעי שיגרה למנכ"ל הרכבת בועז צפריר מכתב ובו הודיעה כי העובדים ימנעו את חיבור הקטרים לקרונות, קבלה על כך שהנהלת החברה מינתה מנהל תחנה ביבנה שלא על דעת הוועד, ואיימה כי תפתח בעיצומים בתוך 48 שעות.

הנהלת רכבת ישראל פנתה לבית הדין האזורי לעבודה בתל-אביב בבקשה להורות לעובדים לחבר את הקטרים. זאת, בטענה כי מדובר בהתנהגות פרועה שתסב לחברה הפסדים במיליוני שקלים.

למרות הוצאת הצו, התעלמו ברכבת מן ההוראה - והקטרים לא חוברו לרכבות גם בבוקר. בפתח דיון נוסף שקיים בית הדין, הודיעה השופטת לקסר כי לא תחל בדיון עד שהקטרים יחזרו לעבודה. אדרי הצהיר כי הורה לעובדים למלא אחר הצו. ואולם חרף דבריו, לא נענו להוראה.

במהלך הדיון טענה רכבת ישראל כי הקטרים שנרכשו בשנה שעברה (29 בסך הכל), נמצאים בשירותה מזה חודש וחצי, וכי מדובר ב"דור העתיד" של קטרי הרכבת, העומדים בכל דרישות הבטיחות המחמירות ביותר. ברכבת טענו כי דרישת הוועד הינה התערבות בוטה בחופש הניהול של החברה. עוד הוסיפו כי בכל חטיבה ברכבת קיימת ועדת בטיחות פריטטית המורכבת גם מנציגי העובדים – אך לא הועלתה בפני אלה כל סוגיה בטיחותית.

העובדים מצדם טענו כי "נהגי הקטרים חשים חוסר ביטחון במהלך הנהיגה", אך לא צירפו כל חוות דעת או ראיה שתמוכת בטענתם. בהחלטת השופטת נכתב כי "המשיבים לא ידעו לפרט או להצביע בדיוק מהי הבעיה הבטיחותית המפריעה לנהגים. בתחילה נטען על ידם שהנהג מרגיש חוסר ביטחון, אחר כך נטען כי היתה דלת מילוט שהוסרה ולבסוף נטען שחלון הקטר אינו נפתח כיאות ליציאת חירום". רכבת ישראל השיבה כי "להנהלה קיימת פררוגטיבה ניהולית להחליט איזה קטרים יפעילו את הרכבות השונות וחברי הועד אינם רשאים באופן חד צדדי להורות על שינוי סדרי העבודה בדרך של חיבור קטרים אחרים".

לפני כחצי שנה, הגישה רכבת ישראל תביעת נזיקין בסך 1.7 מיליון שקל נגד שלושת חברי ועד העובדים: אדרעי, סגנה ויו"ר ועד צפון שי טל ויו"ר הוועד הדרומי משה אוליאל. זאת, בגין הנזקים שגרמו לרכבת בהשבתה הפראית שעליה הורו לכאורה לפני כשנה במחאה על על מעצר 10 מעובדי הרכבת בגין ההפגנה הסוערת שקיימו מול ביתו של יו"ר דירקטוריון הרכבת, אורי יוגב. הנתבעים הגישו כתב הגנה שלאחריו המליץ בית המשפט על הליך גישור, שנפתח בשבוע שעבר.

תגובות

מהנהלת הרכבת נמסר כי "נציגי ועד עובדי הרכבת והעומדת בראשם, מוכיחים שוב כי לקוחות החברה משמשים עבורם אך ורק כבני ערובה במאבקם למנוע את הקידמה ברכבת ישראל. כלי השביתה של עובדי הרכבת הפך לזול ומזלזל ואנו מגנים בכל תוקף את המהלך האגרסיבי וחסר האחריות של ועד עובדי הרכבת כלפי הציבור הישראלי".

עוד הוסיפו כי "רכבת ישראל נמצאת בתנופת פיתוח למען הציבור ומהלכי הוועד מכוונים לפגוע בתנופה זו, למען האינטרסים הצרים שלהם וזאת למרות שהובטח לנציגי הוועד כי בכל מקרה לא יפגעו עובדי הרכבת הקיימים ואף ייקלטו מאות עובדים חדשים. זוהי נציגות עובדים שלא ראויה להנהיג, שאינה מצייתת לחוק, שפוגעת ללא הרף בתדמית החברה ומאבדת את תמיכת העובדים. בימים האחרונים ביצעו נציגי הוועד רמיסה של החוק וחצייה של קווים אדומים. אנו מצפים מהנהגת ההסתדרות להעמיד את יו"ר ועד עובדי הרכבת על מקומה ולהזכיר לה שתפקידה להגן על זכויות העובדים ולא לנהל את חברת רכבת ישראל".  עוד הוסיפו כי "חברת רכבת ישראל פועלת לבקשת צווי מניעה כנגד השביתה בנוסף לבקשת ביזיון בית המשפט שכבר הוגש".

בוועד העובדים טוענים כי "קיימים כ-6 סכסוכי עבודה ברכבת, על נושאים שונים, כאשר הנושאים המרכזיים הם: הפרטות, התנהלות חד צדדית של ההנהלה וחוסר הנכונות של ההנהלה לקיים מו"מ עם וועד העובדים לטובת חתימה על הסכם קיבוצי". מהוועד נמסר עוד כי "הנהלת הרכבת מתעקשת להמשיך במדיניותה ההרסנית תוך שהיא רומסת את זכויות העובדים ומנצלת את חולשתם. ההנהלה מסרבת לקיים משא ומתן לחתימה על הסכם קיבוצי. ברכבת ישנם למעלה מ-600 עובדים (דור ב') שמרוויחים שכר זעום ונאלצים לקבל השלמת הכנסה לשכר מינימום. הנהלת הרכבת, במקום לדאוג לעובדיה ולאפשר להם תנאים ראויים, עסוקה בלחתום הסכמים עם חברות קבלניות להפוך את הרכבת למעוז עבדות הקבלן בישראל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker