בית הדין הורה לעובדי הרכבת להפעיל את הקטרים החדשים

(עדכון) הלילה הוציא בית הדין לעבודה צו ארעי להחזרת הקטרים החדשים של הרכבת לפעילות, אך הוועד סירב לעשות כן

דניאל שמיל
דניאל שמיל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דניאל שמיל
דניאל שמיל

בית הדין לעבודה הוציא בצהריים צו מניעה זמני, והורה לעובדים לשוב ולהפעיל את הקטרים החדשים. חסרונם של קטרים אלה בבוקר הביא לירידה בתדירות הרכבות בקו ראשל"צ-הוד השרון (בשני הכיוונים), מ-20 דקות ל-40 דקות וגרם לצפיפות גדולה ברכבות.

גילה אדרעי, יו"ר ועד עובדי הרכבתצילום: ניר קידר

הלילה הוציא בית הדין לעבודה צו ארעי להחזרת הקטרים החדשים של הרכבת לפעילות, אך הוועד סירב לעשות כן. אתמול (א'), עם תום השביתה הכללית במשק, הודיעה היום יו"ר ועד הרכבת, גילה אדרעי, על השבתה של ארבעה קטרים חדשים, שנרכשו באחרונה. הסיבה לכך היא הכשרה לוקה בחסר, לטענתה, לנהגי אותם קטרים. לדברי הוועד, אפשר היה להחליף את באופן זמני בקטרים אחרים, אך מנכ"ל הרכבת, בועז צפריר, מנע זאת. בכל מקרה, צפויים שיבושים בתנועת הרכבות.

בוועד העובדים גם מוחים על מינויו של מנהל חדש לתחנת יבנה. בוועד טוענים כי מדובר במינוי מקורבים, ובאילו בהנהלת הרכבת טוענים כי העובד מונה על פי המלצת מנהליו, ובניגוד לדרישתה של יו"ר הוועד, שהעדיפה מועמד אחר. הוועד לא פנה לבית המשפט או ניסה להילחם נגד המינויים בדרכים שלא פוגעות בנוסעים.

ועד העובדים מאיים כי שיבושים אלה יהיו קלים לעומת שיבושים קשים שייפתחו עוד 48 שעות בשל ההחלטה לרכוש חבילות שירות חיצוניות לקרונות החדשים.

מהנהלת רכבת ישראל נמסר: "צר לנו כי יו"ר הוועד ממשיכה לפגוע בשירות לציבור הרחב בכל עת שמתקבלת החלטה שאינה תואמת את דעתה במקום לנהל מו"מ ענייני ולהביא לפתרון המחלוקות הקיימות ושיפור שירותי הרכבת לטובת הציבור בישראל. מהלכים אלו של יו"ר הוועד מצעידים את רכבת ישראל אחורנית ומסכלים את מימוש השקעות העתק של המדינה בתוכנית הפיתוח ברכבת לרווחת הציבור. אנו קוראים ליו"ר הוועד לבחור בדרך של הידברות ולא לפגוע שוב בציבור הנוסעים והעובדים".

בוועד אומרים בתגובה: "אנחנו מצרים על שההנהלה משליכה את חוסר יכולתה לנהל על העובדים. הוועד, שהנהלה מכפישה יומם וליל, נלחם על הזכויות הבסיסיות של עובדיו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker