דניאל שמיל
נופר סיני

נוסעים לעבודה ברכב פרטי? אחרי שנים של תכנון, תתחיל מחר המשטרה להפעיל 12 מצלמות אכיפה חדשות, שמונה מהן מצלמות רמזור, וארבע מצלמות מהירות. בהמשך השנה יגיע מספר המצלמות ל-60.

עד כה לא היה ברור מה יהיה סף האכיפה, כלומר, מאיזו מהירות בפועל יירשמו דו"חות. במכמונות המהירות הישנות, המבוססות על קרן לייזר או מכ"מ, היתה סטיית תקן של כמה קמ"ש, ולכן סף האכיפה היה גבוה בכ-10 קמ"ש מהמהירות המותרת. אולם, המצלמות החדשות, הפועלות באמצעות פסי מתכת המוטמעים בכביש מדויקות לגמרי, ואפשר לתת דו"ח גם על קמ"ש אחד מעל המהירות המותרת.

לצפייה באייפד לחצו כאן.

מפת המצלמות בדרוםצילום: יח"צ

במשטרת התנועה אמרו ביום חמישי כי המהירות בה יירשמו דו"חות תהיה גבוהה ב-5% עד 10% מהמהירות המותרת, אך ל-TheMarker נודע כי הקריטריון המרכזי לקביעת סף האכיפה יהיה מספר הנהגים שייתפסו. המערכת המתוחכמת בכל זאת זקוקה לקצין משטרה שיחתום על הדו"חות, ואין למשטרה כוח אדם שיחתום על דו"ח לכל מי שעבר ב-5 קמ"ש את המהירות. לכן, נקבעו מכסות מירביות לרישום דו"חות, ובמשטרה מעריכים כי ככל שהנהגים יתרגלו למצלמות, ויאטו את נסיעתם, אפשר יהיה להוריד את סף האכיפה.

כך, הקריטריון למתן דו"ח לא יהיה הסכנה בכביש, או מהירות שלא בהתאם לתנאי הדרך (נסיעה מהירה בכביש צפוף מסוכנת יותר מאשר בלילה, כשהוא פנוי), אלא היכולת של המשטרה לנפק את הדו"חות.

מפת המצלמות בצפוןצילום: יח"צ

המצלמות החדשות לא החליפו רק את שיטת המדידה (פסי מתכת בכביש במקום לייזר), אלא גם את שיטת הצילום. המצלמות האוטומטיות הישנות עבדו עם סרט צילום, אולם הפעם מדובר במצלמות דיגיטליות, שישלחו את התמונה למוקד המשטרה בתקשורת סלולרית. תוך 96 שעות ינחת הדו"ח בתיבת הדואר שרשומה ברישיון הנהיגה של בעל הרכב.

12 המצלמות הראשונות יעברו בין 28 עמודים. עלות רכישת המצלמות היא 147 מיליון שקל ועלות תפעולן תסתכם ב-450 מיליון שקל למשך 10 שנים, אך המצלמות עשויות להחזיר את עלות רכישתן במהירות, כיוון שהן מסוגלות להפיק מספר עצום של 1.25 מיליון דו"חות בשנה, בהיקף קנסות שנתי שעשוי להגיע ל-875 מיליון שקל.

מפת המצלמות במרכזצילום: יח"צ

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker