שיכון ובינוי עירערה לעליון על מכרז עיר הבה"דים

החברה שבשליטת שרי אריסון דורשת לפסול את העלייה של שפיר לשלב הסופי

דניאל שמיל
דניאל שמיל

מכרז ההקמה של עיר הבה"דים, אחד ממיזמי התשתית הגדולים בישראל שלשלבו הסופי הגיעו החברות שפיר ומנרב, ממשיך לעורר מאבקים משפטיים. חברת שיכון ובינוי שנפסלה מהמכרז עדיין לא מוותרת, ואחרי שבית המשפט לעיניינים מנהליים בת"א דחה את עתירתה, מערערת החברה לבית המשפט העליון.

הדמיית עיר הבה"דיםצילום: דובר צה"ל / לרמן אדריכלים

בעתירה טוענת שיכון ובינוי שבנק לאומי התקשר לשם הסגירה הפיננסית של הפרויקט עם ד"ר יואב סרנה, אף שחל איסור להתקשר עמו, ולאחר שעל שיכון ובינוי עצמה נאסר להעסיקו לפני כשלוש שנים. לפיכך, דרשה החברה את פסילת הצעתה את שפיר ואת הבחירה בה במקומה.

שפיר מתמודדת בשלב הסופי במכרז, שהיקפו נאמד ב-10 מילארד שקל, מול קבוצה המשותפת למנרב, רד בינת ובקרוב אולי גם אלקטרה, הנמצאת במגעים לשותפות. את הקבוצה מלווה בנק הפועלים.

שפיר וקבוצת מנרב גברו במכרז לפני כחצי שנה על הקבוצות הפייבוריטיות, שיכון ובינוי ואפריקה ישראל. לפי כללי המכרז, יידרשו שתי הקבוצות להציג בתוך חמישה חודשים סגירה פיננסית חתומה בידי בנקים על 75% מהחוב. רק לאחר מכן יבחר משרד הביטחון את הזוכה במכרז, ובין משרד הביטחון, הזכיינית והבנק המארגן ייחתם הסכם המימון המלא. הזוכה תקים ותפעיל בסיסים הדרכה בנגב, הכוללים מבני הדרכה, בינייני מגורים, מרכזי כנסים ואולמות נופש וספורט, ותבנה את התשתית הדרושה לתפעולם. אחר כך, החברה תפעיל את המתחם ותספק מזון ושירותי תחזוקה במשך 25 שנה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker