הוקם צוות בינמשרדי שיביא לאישור הממשלה את קו ת"א-אילת

כץ הודיע על הקמת צוות בינמשרדי לגיבוש חלופות להקמת הקו ■ האופציות: הסכם עם סין, ביצוע הפרויקט בשיתוף חברות פרטיות או פרויקט תקציבי במימון המדינה

דניאל שמיל
דניאל שמיל

הרכבת מתקרבת לאילת. הערב הוכרז על הקמת צוות בינמשרדי שיגבש הצעה לאישור הממשלה, על הקמת קו רכבת לנוסעים ומטענים מאילת למרכז. בצוות יהיו חברים נציגים ממשרד ראש ממשלה, משרד התחבורה ומשרד האוצר. התכנית להקמת הרכבת הוצגה בידי שר התחבורה, ישראל כץ, בישיבת השרים לענייני אילת. הצוות יגבש שלוש חלופות להקמת קו הרכבת - הסכם ייחודי בין ישראל לסין, ביצוע הפרויקט בשיתוף חברות פרטיות או פרויקט תקציבי במימון המדינה.

השר כץ סיפר בישיבת השרים על פגישה שנערכה בבייג'ין עם שר התחבורה הסיני, בה סוכם על הכנת מסמך הבנות לשיתוף פעולה בתחומים תחבורתיים, לרבות קידום המיזם האסטרטגי של ביצוע קו הרכבת לאילת. טיוטת המסמך הועברה לעיון משרד התחבורה הסיני.

ראש הממשלה הנחה את הצוות הבינמשרדי להגיש לאישור הממשלה את החלופה המועדפת להקמת הקו לאילת בתוך שלושה חודשים לכל היותר. מדובר בהקמת מסילת ברזל כפולה מצין ועד אילת, באורך של כ-170 ק"מ. תוואי המסלול כולל 63 גשרים  באורך של 4.5 קילומטרים וחמש מנהרות באורך כולל של 9.5 קילומטרים.

צילום: שמוליק רחמני

אורך המסילה מתל אביב ועד אילת יהיה 350 קילומטר. הליך התכנון הסטטוטורי, שכבר החל, צפוי להסתיים על סוף השנה. כץ מתכנן כי מהירות הנסיעה תגיע ל-300 קמ"ש, וזמן הנסיעה מת"א לאילת יעמוד על שעתיים וחצי, כדי להוות תחרות לטיסות לעיר הדרומית, אולם גורמים בענף הלוגיסטיקה טוענים כי הדבר ייקר את הפרויקט שלא לצורך, והדבר הכדאי ביותר כלכלית הוא רכבת מטען איטית יותר, שתקשר בין נמל אילת למפעלי כיל ולמרכז הארץ. במשרד האוצר מתנגדים לכך שהפרויקט יבוצע בידי הסינים, וטוענים כי אי אפשר לעקוף הליכי מכרז תקינים בפרויקט תשתית שכזה.
ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אמר בישיבה, "רכבת שתגיע לאילת בשעתיים תשנה את פני המדינה. אילת היא עיר בעלת פוטנציאל אסטרטגי, כלכלי ותיירותי ענק. נמשיך לפעול בשילוב כוחות אדיר במטרה לממש את הפוטנציאל הזה".

השר כץ הוסיף כי "הפרויקט יהווה בסיס לחיבור מסילתי בין הים האדום לבין הים התיכון, בין נמלי אילת, אשדוד וחיפה ויאפשר העברת מטענים למרחב אילת וממנו ברכבת, תוך ניצול יתרונות הרכבת במרחקים ארוכים ובמקביל יביא להקטנת הגודש בכבישים כתוצאה מהפחתת תנועת המשאיות".

צוות השרים לענייני אילת דן גם בנושאי תחבורה נוספים, ביניהם פרויקט נמל התעלה, שירחיב את נמל אילת ויאפשר חיבור של הרכבת ישירות לנמל.

ישראל כץצילום: אמיל סלמן

בחודש הבא יפרסם משרד התחבורה בקשה למידע (RFI) להקמת נמל התעלה, שנועד לבחון את ההתעניינות והיכולות של הסקטור הפרטי להקים את המיזם. חברת נמלי ישראל (חנ"י) תתחיל בקידוחי קרקע ראשונים שנועדו לבחון את מיקומו האפשרי של הפרויקט. תהליך המכירה של נמל אילת הקיים צפוי להיות מושלם עד אמצע 2012. רשות שדות מסיימת, במקביל, את תכנון נמל התעופה הבינ"ל בתמנע, מתוך כוונה להתחיל בהקמתו בשנה הבאה.

פרויקט תחבורה נוסף בדרך לאילת הוא הרחבת כביש הערבה, וסלילת שני מסלולים בכל כיוון מאילת ועד צומת הערבה. באחרונה הושלמה הרחבתם של מספר קטעי כביש באורך של 40 קילומטרים ממחסום אילת ועד גרופית. כמו כן, מקודמם בימים אלה תכנון להרחבת חמישה קטעי כביש נוספים באורך כולל של 130 ק"מ מגרופית ועד צומת הערבה. עלות הפרויקט נאמדת בכ-1.8 מיליארד שקל.

תוכניות אלה מוצגות בשעה שמשרד התחבורה נדרש לקצץ סכום של 150 מיליון שקל מתקציבו, כדי למממן את הגדלת תקציבי החינוך והביטחון.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker