סופית: קרן נוי תרכוש מהמדינה 49% מכביש 6 תמורת 1.4 מיליארד שקל

השופט (בדימוס) שלום ברנר דחה הבוקר את הערעור שהגישה קרן תשתיות, המחזיקה ב-51% מהמניות, על פסילת זכות הסירוב לעסקה

אבי בר-אלי
אבי בר-אלי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים5
אבי בר-אלי
אבי בר-אלי

קבוצת נוי חוצה ישראל, בהובלת קרן נוי, היא שתרכוש את מניות המדינה (49%) בכביש חוצה ישראל (כביש 6) תמורת 1.4 מיליארד שקל - כך פסק הבוקר השופט (בדימוס) שלום ברנר. זאת, בתום הליך בוררות שנערך בין המדינה לבין קרן תשתיות ישראל (תש"י), המחזיקה ב-51% ממניות הפרויקט. לפני כחודש וחצי פסלה המדינה את בקשת קרן תש"י להפעיל את זכות הסירוב לרכישת המניות בידי קרן נוי בטענה כי זו בוצעה שלא בהתאם לכללי הסכם הזיכיון והמימון, וחסרה אישורים רגולטוריים.

כפי שפורסם ב-TheMarker, פנו קבוצת נוי ובנק הפועלים, המלווה הבכיר של כביש 6, אל אגף החשב הכללי באוצר בטענה כי יתכן שבהליך מימוש זכות הסירוב נפלו פגמים לכאורה. החשבת הכללית באוצר, מיכל עבאדי-בויאנג'ו, קיימה דיון בסוגיה עם כלל הגורמים - שלאחריו הוחלט לפסול את זכות הסירוב.

מאידך, טענו גורמים בשוק ההון לניגוד עניינים בתפקודו של בנק הפועלים. זאת, מאחר שהבנק שותף בעצמו בקרן נוי (באמצעות פועלים שוקי הון).

את קרן נוי, בראשות פיני כהן, ייסדו לפני חצי שנה כלל ביטוח (38%), פועלים שוקי הון, מנורה ודש איפקס (15% כל אחד) ומשקיעים מוסדיים ופרטיים אחרים (17%). הקרן סימנה את רכישת האופציה של המדינה בכביש 6 כיעד הראשון להשקעתה - וזו היוותה כמעט תנאי מקדמי לכינונה. בחודשים האחרונים גייסו מנהלי הקרן, רן שלח וגלעד בושביץ', למעלה ממיליארד שקל מכתשעה גופים מוסדיים שונים (בהם גם פסגות והפניקס), כאשר הקרן עצמה מחזיקה כ-7% בקבוצה נוי חוצה ישראל.

מנגד, עמדה מולה שותפות תש"י המתחרה, בהובלת הראל ולאומי פרטנרס. כלומר, מעבר למאבק על העסקה הספציפית - התחולל תחת פני השטח מאבק אסטרטגי על הפעילות העתידית בנישה של השקעות המוסדיים בפרויקטי התשתית בארץ. זאת, משום שכניסתה של נוי לפרויקט תיפתח למעשה לתחרות את השקעות המוסדיים בפרויקטי התשתיות - נישה שבה פעלה עד כה קרן תש"י כמעט לבדה.

כביש 6צילום: איציק בן מלכי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker