לקנוס את הישראלים - ולזהם: הציבור ישלם עוד 1.6 מיליארד שקל על פרויקט הארובות של חברת החשמל

החברה טוענת שהשקיעה 8 מיליארד שקל בפרויקט לצמצום פליטת המזהמים מארובות הפחם בחדרה ובאשקלון מ-2013 ■ רשות החשמל כבר הכירה לחברה ב-5.5 מיליארד שקל, ובקרוב תחליט לגבי התוספת ■ ב-2015 קבעה הרשות כי לא תכיר בחריגות מהתקציב שאושר

אורה קורן

חברת החשמל דורשת מרשות החשמל להעלות את תעריף החשמל בשיעור שיכניס לה לפחות 1.6 מיליארד שקל נוספים מהצרכנים. הסיבה: כיסוי מלוא הוצאות החברה על התקנת סולקנים על ארובות הפחם בחדרה ובאשקלון, שנועדו להקטין את פליטת המזהמים לאוויר. ברשות החשמל בוחנים את הבקשה, ויפרסמו החלטה בשבועות הקרובים.

פרויקט הסולקנים של חברת החשמל החל ב-2013 בהשקעה של 5.6 מיליארד שקל, וזינק בתוך כשלוש שנים ל-8.4 מיליארד שקל, מהם 1.3 מיליארד שקל ריבית הקמה. חלק ניכר מהעלויות הנוספות נבע מתשלומים לעובדי החברה ולספקים שתפחו במהלך ההקמה יחסית לאומדן הראשון. ב-2105 רשות החשמל הכירה לחברה בתעריף החשמל בכ-5.5 מיליארד שקל כדי לכסות את הפער. עתה דורשת חברת החשמל את היתרה. לא ברור עדיין אם החברה תסתפק בתוספת של 1.6 מיליארד שקל, הכוללת הוצאות הקמה ללא ריבית, או שתדרוש את מלוא הסכום כולל ריבית הקמה בסך 1.3 מיליארד שקל - כך שהתוספת תהיה בסך 2.9 מיליארד שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker