קורונה - עדכונים שוטפים1,785 נדבקים אתמול, 377 חולים במצב קשה

שר הבריאות של ארה"ב על החיסון הרוסי: "זו לא הנקודה להיות ראשונים" ■ גמזו: "סגר משמעותו עוד חצי מיליון מובטלים" ■ חשש: את הסגר השני הבנקים כבר לא יעברו כל כך בקלות ■ ההרשמה נסגרת בקרוב: איך מתקבלים להיות מורה בקורונה וכמה תרוויחו

TheMarker
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עדכונים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

1,785 נדבקים חדשים בקורונה אובחנו אתמול

1,785 נדבקים חדשים בקורונה אובחנו אתמול (יום ג'), מתוך 26,360 בדיקות - כך עידכן הבוקר משרד הבריאות. שיעור הבדיקות החיוביות הוא 6.8%.

2,016 אנשי צוות רפואי שוהים בבידוד, בהם 266 רופאות ורופאים ו-605 אחים ואחיות.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מודרנה הודתה שאולי אין לה פטנט על החיסון לקורונה

חברת הביוטכנולוגיה האמריקאית מודרנה, שקיבלה כמיליארד דולר מממשלת ארה"ב לפיתוח חיסון ניסיוני לנגיף הקורונה, הודתה כי יתכן שזכויות הפטנט על החיסון שהיא מפתחת - אינן בבעלותה.

מניית מודרנה נסוגה ב-2% במסחר בוול סטריט, לאחר שמוקדם יותר כבר נפלה ב-7%, ושווי השוק של החברה מתכווץ לפחות מ-28 מיליארד דולר.

"מכיוון שבקשות מסוימות לרישום פטנט בארה"ב נשארות סודיות עד למועד רישום הפטנט", נכתב במסמכים שהגישה מודרנה לרשות ני"ע בארה"ב (SEC), "יתכן כי גורמי צד שלישי כבר הגישו בקשות לרישום פטנט על הטכנולוגיה שלגביה הגשנו בקשות לרישום פטנט שעדיין לא טופלו, מבלי שהיינו מודעים לכך שהוגשו בקשות אלו".

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

1,091 נדבקים חדשים מאז חצות, מספר המתים עלה ל-622

מספר המתים מקורונה בישראל עלה ל-622 - כך מעדכן משרד הבריאות.

797 חולים מאושפזים בבתי החולים: 375 במצב קשה, בהם 110 מונשמים, ו-175 במצב בינוני.

1,091 נדבקים חדשים אובחנו מאז חצות, מתוך 16,782 בדיקות. שיעור הבדיקות החיוביות הוא 6.5%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אושר מתווה ההופעות: עד 500 איש בקפסולות של 20 איש

משרדי הבריאות והתרבות הודיעו כי אושר מתווה ההופעות במתחם פתוחים.

על פי המתווה המאושר, ההופעות יתקיימו במתכונת של קפסולות שיכילו עד 20 איש. הופעות של עד 500 איש ייערכו באישור מנכ"ל משרד התרבות והספורט. אירועים מעל 500 איש יתקיימו באישור מנכ"ל משרד הבריאות ומנכ"ל משרד התרבות והספורט.

זו מתכונת התו הסגול שנקבעה:

א. הפעלת מתחמי תרבות באוויר הפתוח תהיה במתכונת של קבוצות המכילות עד 20 איש כמפורט להלן. 
ב. כל מתחם המשמש קבוצה, יתוחם באמצעות מחיצות יציבות שלא ניתן לעבור דרכן (להלן: קפסולה).  
ג. המרווח בין הקפסולות לא יפחת מ - 2 מטרים. 
ד. הופעה תתקיים בהושבה בלבד בכיסאות. הכיסאות יהיו מסומנים. יש להשאיר כסא ריק בין משתתף למשתתף למעט במקרים של אנשים הגרים יחד.  יש לאסור עמידה באמצעות סדרנים, ובאמצעות שילוט. לא יתאפשרו ריקודים או הגעה לאזור הבמה. 
ה. תאי שירותים יוצבו ביחס של ל 1:50 איש. יש לנקות את השירותים אחת לשעה לפחות ולפי הצורך. 
ו. חל איסור על המופיעים לרדת לקהל 
ז. יש לשמור על מרחק בין הקהל לבמה-לפחות 6 מטרים 
ח. מכירת הכרטיסים תעשה באופן מקוון בלבד עם מקומות מסומנים מראש ומספר הקפסולה. 
ט. חלונות זמנים לכניסה למתחם ייקבעו מראש על גבי הכרטיס. כל קפסולה תכנס בכניסה ובשעה שתינתן לה מראש במעמד קבלת הכרטיס.  
י. המתחם יהיה בעל לפחות 2 כניסות שונות ויוצבו סדרנים לצורך שמירה על מרחק בתורים ומניעת התקהלויות. 
יא. ישיבה תהיה בכיסאות מסומנים על מנת לאפשר יכולת ניטור פשוטה ומהירה במידת הצורך. 
יב. ההופעה לא תכלול הפסקות.  
יג. תתאפשר קניית מזון במתחם במתכונת של "טייק אווי". ביצוע ההזמנה יעשה מראש בהזמנה טלפונית או באופן מקוון. יש להציב סדרנים לשמירה על הסדר ומניעת התקהלויות. 
יד. יש להציב עמדות לשטיפת ידיים, סבון ידיים, נייר לניגוב ידיים ועמדות אלכוג'ל זמינות. 
טו. הגורם המפיק יתזכר את הקהל לשמירה על ההנחיות באמצעות מערכת כריזה או שילוט מתאים.  
טז. אין הגבלה לסוג ההופעה ובלבד שישמרו ההנחיות של משרד הבריאות. 
יז. הציוד הרלוונטי, לרבות המיקרופונים, ערכות הסאונד יעברו חיטוי לאחר כל מופע. 
יח. יש למנות ממונה קורונה בכל מתחם לצורך: 
1.  פיקוח על יישום ההנחיות המוגדרת בנוהל זה 
2. שמירה ואכיפה של הוראות התקנות עבור מקום ציבורי ועסקי, ובכלל זה: מדידת חום, ניקוי וחיטוי, סדרן בכניסה לשירותים. יש להציב סדרנים למניעת צפיפות בתורים לשירותים. 

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

שר הבריאות של ארה״ב על החיסון הרוסי: ״להיות ראשונים זו לא הנקודה״

שר הבריאות של ארה״ב, אלכס אזר, אמר היום (שלישי) כי מדינתו מקווה להשיג חיסון מאושר לשימוש עד דצמבר. ״להיות ראשונים זו לא הנקודה״, אמר אזר שמבקר בטייוואן, כדי לצנן את ההתלהבות על רקע הודעת מוסקבה על פיתוח חיסון. ״הנקודה היא שיהיה חיסון בטוח לשימוש ויעיל למען הציבור האמריקאי ולעולם כולו״. 

אזר הוסיף כי ״יש צורך בשקיפות מידע, זה חייב להיות מידע הנוגע לשלב שלוש (של פיתוח חיסון) שמראה כי החיסון בטוח ויעיל, וזה מה שהנשיא טראמפ מוביל במבצע ׳מהירות הבזק׳ (לפיתוח חיסון)״. 

(גרדיאן)

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

חלק מהשכר מהמעסיק - וחלק מביטוח לאומי: כך מתכנן שר התיירות להחיות את הענף

עקב השפעותיה הקשות של מגפת הקורונה על ענף התיירות, שאינו מצליח להתאושש, שר התיירות, אסף זמיר, מנסה לקדם מול משרד האוצר מתווה של העסקה גמישה - מודל ייחודי של חל"ת לענף התיירות. 

באמצעות המנגנון של העסקה גמישה, יכול המעסיק למנן את שיעור המשרה של העובדים. כלומר, העובד יקבל דמי אבטלה מביטוח הלאומי בהתאם למנגנון הקיים כיום והמעסיק ישלם את השכר רק עבור ימי העבודה החלקיים שבהם יפעל המועסק.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

גמזו: "סגר משמעותו עוד חצי מיליון מובטלים"

פרופ' רוני גמזו
פרופ' רוני גמזוצילום: מוטי מילרוד

"זה עומס לא פשוט ואחריות שאני לוקח על עצמי ומנסה לתת ביטחון לשרים ולממשלה שעדיין אפשר ללכת בדרך הזאת (בלי סגר) ועדיין לתת תקווה ל-800 אלף מובטלים לחזור לעבודה שלהם, כי סגר זה עוד חצי מילוין מובטלים" - כך אמר אחר הצהריים ממונה הקורונה, פרופ' רוני גמזו, במסיבת עיתונאים.

בעניין שנת הלימודים, אמר גמזו: "אנחנו רוצים לפתוח את שנת הלימודים כי יש לזה השלכות חברתיות. הקו שהנחה שר החינוך הוא בגדול נכון. ההחלטה היא של הממשלה אבל אנחנו צריכים לתת את הנתונים. יש הבדל בין הצעירים לחטיבה עליונה. לתלמידים בחטיבה העליונה יש פוטנציאל הדבקה כמו המבוגרים. ההחלטה תתקבל ביומיים הקרובים אחרי המלצה שלי וצוות המומחים. אנחנו צריכים להיות אחראים כי ההורים מוטרפים מזה".

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ההרשמה נסגרת בקרוב: איך מתקבלים להיות מורה בקורונה וכמה תרוויחו - כל הפרטים

בית ספר בית הכרם בירושלים, שלשום. למצולמות אין קשר לכתבה
בית ספר בית הכרם בירושלים. למצולמות אין קשר לכתבהצילום: אמיל סלמן

שירות התעסוקה החל בגיוס אלפי עוזרי ההוראה שיועסקו בכיתות ג'-ד' בבתי הספר היסודיים בשנת הלימודים הקרובה, ובשכר של 75 שקל (ברוטו) לשעה.

המדינה מאפשרת להגיש מועמדות לתפקיד באמצעות האינטרנט, כמעט ללא תנאי סף, אך ההרשמה תסתיים ביום שישי הקרוב. למעשה, כל אדם יכול להגיש מועמדות בתנאי שלא הורשע ולא מתנהלת נגדו חקירה בחשד לעבירות מין. 

במשרד החינוך וברשויות המקומיות סיכמו עם שירות התעסוקה שהוא יבצע את הליך הרישום והסינון של המועמדים, ואז יעביר את המידע לרשויות המקומיות על פי הצרכים בכל רשות מקומית.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

החשש: את הסגר השני הבנקים כבר לא יעברו כל כך בקלות

אימון בסגר בתל אביב, היום
אימון בסגר בתל אביב, היוםצילום: מוטי מילרוד

המערכת הפיננסית צלחה בשלום את חודשיו הראשונים של משבר הקורונה, בין השאר בזכות צעדים חריגים של בנק ישראל לתמיכה בשווקים הפיננסיים, בגופים הפיננסיים ובפעילות האשראי של הבנקים. עם זאת, במקרה של סגר נוסף, שילווה בפגיעה חמורה בפעילות הריאלית, הפגיעה במערכת הפיננסית עלולה להיות קשה הרבה יותר – כך מעריכים כלכלני הבנק המרכזי בדו"ח היציבות הפיננסית של הבנק, שפורסם היום (שלישי), ובוחן סיכונים אפשריים למערכת הפיננסית.

גל הגבלות נוסף על הפעילות הכלכלית, שמטרתו תהיה לבלום התפשטות של נגיף הקורונה, הוא תרחיש הסיכון המרכזי הנבחן בדו"ח. כעת, זהו התרחיש הסביר ביותר, להערכת בנק ישראל. תרחישי הסיכון שנבחנו בדו"ח היציבות הפיננסית הקודם, מדצמבר האחרון – כמו ירידה מהירה של מחירי הדירות, צלילה בשווקים או גל של הורדות דירוג לחברות עסקיות - נדחקו לשוליים. "אם יתממשו תרחישים של המשך התפשטות המגפה וגלי סגר נוספים בעולם ובארץ, לא מן הנמנע שנראה גלי ירידות נוספים במחירי הנכסים", מעריכים בבנק ישראל.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

פוטין: רוסיה פיתחה חיסון לקורונה - גם הבת שלי קיבלה אותו, נעבור בקרוב לייצור המוני

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין הודיע היום (שלישי) כי ארצו פיתחה חיסון לנגיף הקורונה. את החיסון פיתח מכון "גמלאיה" במוסקבה, שהחל בחודש שעבר בניסויים בבני אדם.

לדברי פוטין, בתו היתה בין מי שכבר חוסנו נגד הנגיף. הוא הוסיף כי היא פיתחה חום קל לאחר מכן, אך זה חלף כעבור זמן קצר. הנשיא הרוסי הביע תקווה כי בקרוב תחל המדינה בייצור המוני של החיסון. 

עד כה דיווחה רוסיה על יותר מ-890 אלף חולים בנגיף, והיא המדינה שבה מספר החולים הוא הרביעי בגודלו בעולם. מניין המתים ברוסיה מהמחלה שלה גורם הנגיף, Covid-19, הוא כ-15 אלף.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מספר המתים עלה ל-619, ירידה במספר החולים במצב קשה והמונשמים

מספר המתים מקורונה מאז פרוץ המגפה בישראל עלה ל-619 - כך מעדכן משרד הבריאות.

ירידה נרשמה במספר החולים קשה - ל-381, ובמספר המונשמים - ל-110.

בסך הכל, מאושפזים בבתי החולים 812 בני אדם, בהם 182 במצב בינוני.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מהפכה בדמי האבטלה למקבלי שכר נמוך, תמריצים לעובדים ולמעסיקים: המלצות צוות התעסוקה לממשלה

ירושלים. אילוסטרציה - למצולמים אין קשר לכתבה
ירושלים. אילוסטרציה - למצולמים אין קשר לכתבהצילום: אוהד צויגנברג

צוות התעסוקה, שעוסק בתוכנית להתמודדות עם האבטלה הגבוהה בישראל, נמצא בשלבי סיום של עבודתו. טיוטה מתקדמת של ההמלצות, שעיקריה כבר פורסמו ב-TheMarker בשבוע שעבר, כוללת שורה ארוכה של מהלכים שנועדו לעידוד התעסוקה. כמעט כל הצעדים הם תמריצים חיוביים (גזרים), ובפועל הדו"ח כמעט ולא כולל תמריצים שליליים (מקלות), למרות החשש מכך שהארכת דמי האבטלה עד יוני 2021 תביא לניצול לרעה ולסרבנות לצאת לעבוד.

צוות התעסוקה משותף למשרדי ראש הממשלה, האוצר, הכלכלה והעבודה, הביטוח הלאומי, שירות התעסוקה, הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (למ"ס) והמועצה הלאומית לכלכלה. במהלך הדיונים התייעצו חבריו עם מומחים בולטים בישראל, בהם נגידת בנק ישראל לשעבר קרנית פלוג, פרופ' צבי אקשטיין, הכלכלן הראשי לשעבר ד"ר מיכאל שראל, ופרופ' אנליה שלוסר. דו"ח הצוות עוסק בשלושה נושאים עיקריים: טיוב נתוני התעסוקה בישראל כבסיס לקבלת מדיניות, תמריצי תעסוקה לתקופת הקורונה ורפורמה בהכשרות המקצועיות.

הצוות לא סיים עדיין את עבודתו, ולכן לא כל ההמלצות נקבעו. בין השאר נמשכת ההתלבטות בצוות לגבי הוזלת עלויות העסקה באמצעות הפחתת שכר המינימום, הפחתת החובה להפריש לפנסיה או הפחתת ההפרשות לביטוח לאומי בידי מעסיקים. בשלב זה, כל ההצעות ממשיכות להישקל.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

גם אם יהיה חיסון לקורונה - רוב האמריקאים לא יקבלו אותו עד אמצע 2021

עבודה על מציאת חיסון לנגיף הקורונה
עבודה על מציאת חיסון לנגיף הקורונהצילום: BING GUAN/רויטרס

רבים בארה"ב, כמו בעולם כולו, תולים תקוות רבות בחיסון לקורונה, שמפותח בימים אלה. אלא שרוב האוכלוסייה כלל לא תזכה לקבלו בזמן הקרוב, לפי הערכות מומחים. 

גם אם בארה"ב יאושר לשימוש חיסון נגד קורונה כבר בנובמבר, רוב האמריקאים לא יקבלו אותו עד לאביב או הקיץ של השנה הבאה לכל המוקדם, כך אמר לבלומברג אנתוני פאוצ'י, יועץ הבית הלבן למאבק בקורונה שמעורב בתוכנית “Operation Warp Speed” למציאת חיסון. "אני מקווה שכשנהיה בעיצומה של המחצית השנייה של 2021, החברות כבר יספקו את מאות מיליוני המנות שאליהן התחייבו", אמר פאוצ'י.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

"65% מהעצמאים ספגו את הפגיעה הקשה ביותר: לא קיבלו שכר או שהכנסתם ירדה"

הפגנת העצמאים בכיכר רבין בתל אביב, בשבוע שעבר
הפגנת העצמאים בכיכר רבין בתל אביבצילום: תומר אפלבאום

"הכנסתם של כמעט 2 מיליון איש נפגעה בשל משבר הקורונה, ומספר דומה של אנשים נמצאים בקשיי נזילות" — כך אומרת מנהלת המרכז לממשל וכלכלה במכון הישראלי לדמוקרטיה, הכלכלנית דפנה אבירם־ניצן. ניצן מבססת את דבריה על דו"ח שחיבר המרכז לשם בחינה של מצב העובדים בתקופת הקורונה, שממנו עולה חשש ממשי ליציבותם של משקי הבית.

בין היתר, הדו"ח מגלה כי עצמאים נפגעו יותר משכירים, שיעור הפגיעה בצעירים גבוה משיעור הפגיעה ביתר שכבות הגיל, הכנסתם של בני 45–54 יציבה פחות והפגיעה באוכלוסייה הערבית מורגשת יותר. עוד עולה מהדו"ח כי לפחות בכל הקשור למשבר הקורונה, תחום ההיי־טק מתנהל כענף נפרד מיתר המשק, וכי בכוחה של השכלה אקדמית למתן את הפגיעה הכלכלית.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

1,640 נדבקים חדשים אתמול, 386 חולים במצב קשה

1,640 נדבקים חדשים אובחנו אתמול, מתוך 21,796 בדיקות - כך עולה מנתוני משרד הבריאות. שיעור הבדיקות החיוביות היה 7.5%.

386 חולים מאושפזים במצב קשה, בהם 110 מונשמים. בסך הכל, מאושפזים בבתי החולים 811 בני אדם, בהם 159 במצב בינוני.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

לא זזים: למכונית הפרטית אין תחליף ראוי והעבודה מהבית לא תעלים את הפקקים

פקק תנועה נתיבי איילון
מרקוס האגנמאייר, בוסטון קונסולטינג גרופ: גם אגרות גודש הן לא אמצעי קסם להקלה בפקקים, והן יעילות רק אם קיימים אמצעים חלופיים להתניידותצילום: מוטי מילרוד

במארס ואפריל הכבישים בישראל דממו. לא היו כל דיווחי תנועה ברדיו ובווייז כל הכבישים נראו פתוחים. עם הסרת הסגרים חזרו המכוניות לכבישים, אבל נראה היה שהיקף הנסיעה נמוך בהרבה מזה שבינואר ובפברואר — וכך גם הפקקים הרבה פחות כבדים. השאלה הגדולה שעליה מנסים לענות בעולם התחבורה היא אם השינויים האלה יימשכו גם אחרי שיימצא פתרון לקורונה ונוכל לחזור לשגרה, אבל לאף אחד אין על כך תשובה חד־משמעית.

האמריקאים, למשל, אוהבים את המכוניות שלהם. מכונית פורד מודל T היתה אחראית במידה רבה לשינויים מרחיקי לכת בעולם — החל מפרבור ועד להתפתחות תחביב הנסיעה בטנדרים גדולים ומזהמים, גם כשלא באמת צריך כלי רכב שכאלה. ב–60 השנים האחרונות עלתה הנסועה (סך הנסיעה במכוניות בק"מ) בארה"ב כמעט "באין מפריע", נקבע בדו"ח של חברת הייעוץ KPMG. אבל מגפת הקורונה שינתה את הרגלי הנסיעה של האמריקאים, ובפעם הראשונה צפויה ירידה במספר הק"מ הממוצע שעוברים כלי הרכב בארה"ב. לפי הדו"ח, השנה צפויה ירידה של 9%–10% בנסועה, "ויהיו לכך השפעות משמעותיות על תעשיית הרכב ומעבר לה".

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

האם ההלוואות בערבות מדינה עוזרות לעסקים שנפגעו בקורונה? הנתונים נחשפים

בובות בחלון ראווה בבני ברק
בובות בחלון ראווה בבני ברקצילום: מגד גוזני

האם תוכנית ההלוואות בערבות המדינה מעניקה פתרון טוב לעסקים שנפגעו במשבר הקורונה? נתונים חדשים של משרד האוצר, שנמסרו לבקשת ח"כ מיקי לוי (יש עתיד), מלמדים כי מתוך הסכומים שמבקשים העסקים המעוניינים בהלוואה, ושבקשותיהם מאושרות — בסופו של דבר מאושר סכום הנמוך בכמעט מחצית. לדוגמה, בענף שבו מספר הבקשות להלוואות היה הרב ביותר — ענף המסעדות — סכום ההלוואה הכולל שאושר ל–1,530 העסקים שקיבלו הלוואות היה 56% מהסכום שביקשו.

במשרד האוצר אומרים שבהליך אישור הבקשה "נבחנים הצורך של העסק ויכולת ההחזר שלו", שסכומי ההלוואה נקבעים בהתאם לכך, ושאישור סכומים גבוהים מדי עלול לפגוע בעסקים.

מתחילת משבר הקורונה קיבלו עסקים קטנים ובינוניים כ–17 מיליארד שקל בהלוואות בערבות המדינה, לפי נתונים מעודכנים של משרד האוצר. עוד כ–1.1 מיליארד שקל הוענקו לעסקים גדולים.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אין מחשבים, אין אינטרנט, אין לימודים: החינוך בישראל צועד לכישלון

שר החינוך, יואב גלנט, מציג את תוכניתו לפתיחת שנת הלימודים, בשבוע שעבר
שר החינוך, יואב גלנט, מציג את תוכניתו לפתיחת שנת הלימודים, בשבוע שעברצילום: תומר אפלבאום

שר החינוך, יואב גלנט, הצהיר אתמול בוועדת החינוך כי "שנת הלימודים תיפתח ב–1 בספטמבר, נקודה". ואולם נראה כרגע שמדובר בשנה אבודה.

לפי התוכנית של המשרד, כ–1.1 מיליון תלמידי כיתות ה'־י"ב יתחילו את השנה בלמידה מרחוק, ועדיין לא הוצג פתרון שיאפשר להם להגיע לבית הספר פעמיים בשבוע. הליך הגיוס של 13 אלף מורים חדשים, מחציתם ללא הכשרה, החל רק השבוע, לא יסתיים עד פתיחת הלימודים — ובכל מקרה נועד לתגבור כיתות ג'־ד' בלבד. כיתות א'־ב' והגנים אמורים לפעול כרגיל, מה שמעלה תהיות רבות.

בפועל, שנת הלימודים תיפתח עבור התלמידים המבוססים. התלמידים המוחלשים שוב יתקשו להשתלב בלמידה מרחוק — במיוחד לאור הודעת משרד החינוך כי רכישת המחשבים, שחסרים בכיתות ובבתי התלמידים המוחלשים, תימשך כשנה. יתרה מזאת, משרד החינוך הודיע על ביטול תוכניות המסייעות לקידום תלמידים בפריפריה — כולל התוכניות לנוער בסיכון ולתלמידים נושרים, שיישארו ללא מסגרת וייפלטו לשוק התעסוקה — משום שתקציב המדינה לא אושר. גם תלמידים בקבוצות סיכון, או שהוריהם בקבוצות סיכון, יתקשו לפתוח את השנה מאחר שלא נמצא עבורם פתרון.

האם תשלחו את ילדיכם לבית הספר ב-1 בספטמבר? כל מה שכדאי לדעת - האזינו לפודקאסט האינטרסנטים >> 

0:00
-- : --

לכתבה המלאה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker