קורונה - עדכונים שוטפים המגפה בישראל: 1,339 נדבקים חדשים מאז חצות, 576 מתים ו-358 חולים במצב קשה

הדו"ח שמזהיר: "מחלקות הקורונה בירושלים על סף קריסה" ■ גלנט מודה: שנת הלימודים תיפתח ללא מספיק מורים ומחשבים ■ גנץ: המכון הביולוגי יחל בניסוי חיסון לקורונה בבני אדם - אחרי החגים ■ "כל עיר תקבע את גורלה": תוכנית "הרמזורים" של גמזו להורדת התחלואה

TheMarker
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עדכונים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

1,339 נדבקים חדשים מאז חצות, 576 מתים ו-358 חולים במצב קשה

1,339 נדבקים חדשים אובחנו מאז חצות, מתוך 25,790 בדיקות - כך מעדכן משרד הבריאות. שיעור הבדיקות החיוביות הוא 5.2%.

358 חולים מאושפזים במצב קשה, בהם 100 מונשמים.

בסך הכל, מאושפזים בבתי החולים 777 בני אדם, בהם 143 במצב בינוני.

2,302 אנשי צוות רפואי שוהים בבידוד, בהם 316 רופאות ורופאים ו-650 אחיות ואחיות.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הדולר בשפל של שנתיים; הזהב בדרך ל-2,100 דולר לאונקייה

מחיר הזהב שבר שיאים זה היום החמישי ברציפות, לאחר שהיחלשות הדולר הפכה את המתכת היקרה שמחירה נקוב בדולרים, להשקעה אטרקטיבית יותר עבור בעלי מטבעות אחרים.

החוזים על הזהב למסירה בדצמבר נסגרו במחיר של 2,069.4 דולר לאונקייה, עלייה של 1%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. הזהב, הנחשב למקלט עבור משקיעים בעתות משבר, קפץ בכ-35% מתחילת 2020 לאחר שמגפת וירוס הקורונה גרמה לבנקים מרכזיים ברחבי העולם להודיע על תמריצים כלכליים חסרי תקדים, כולל הורדה של הריביות.

מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות הסחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - נסוג ב-0.1% לאחר שמוקדם יותר היום נפל לשפל של יותר משנתיים.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הדו"ח שמזהיר: "מחלקות הקורונה בירושלים על סף קריסה"

בית חולים בתקופת הקורונה. עובדים ממוגנים
בית חולים בתקופת הקורונה. גוזלן: "כשאתה בכזה שיעור אבטלה, יחד עם מגפה, אז יש פגיעה בביקושים גם בלי סגר"צילום: אייל טואג

בתי החולים יהיו מסוגלים לעמוד בטיפול בחולי הקורונה בשבועיים הקרובים מבלי לפגוע ברמת הטיפול, בתנאי שתימשך עלייה מתונה בלבד בתחלואה הקשה ושיהיה ויסות יעיל יותר של העומסים בין בתי החולים - כך קובע צוות "הברומטר הרפואי" שמינה פרויקטור הקורונה, פרופ' רוני גמזו. הצוות הוקדם במטרה לנטר את המצב בבתי החולים בכל הקשור לטיפול בחולי הקורונה, לצד המשך פעילות השגרה, לזהות מגמות ולהתריע על אי ספיקה עתידית ביכולת העמידה של בתי החולים.

עם זאת, המצב באזור ירושלים "גבולי ומחייב נקיטת צעדים מיידים להקלת העומס על בתי החולים באזור", ובנוסף - אם תהיה עלייה מהירה של 40-30 חולים קריטיים נוספים - הדבר עלול "להביא את המערכת בירושלים ובמרכז הארץ לסף הספיקה", נכתב בדו"ח.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

גלנט מודה: שנת הלימודים תיפתח ללא מספיק מורים ומחשבים

"שנת הלימודים הקרובה תיפתח ללא יישום מלא של המתווה המתוכנן. רק בינואר תושלם חצי מהתוכנית לרכישת מחשבים, גיוס המורים והכשרתם" - כך אמר היום שר החינוך יואב גלנט במסיבת עיתונאים שכינס. גיוס המורים צפוי להתחיל רק בשבוע הבא, ומדובר בכ-13 אלף מורים חדשים.

לדברי גלנט, "אין זה סוד שמדינת ישראל נמצאת בפיגור ניכר בעניין תשתיות הלמידה מרחוק. אנחנו מקצים 1.2 מיליארד שקל לנושא הזה ומדברים על רכש של 140 אלף מחשבים לתלמידים ו-64 אלף פלאפונים כשרים למגזר החרדי. 

"2.4 מיליון תלמידים יפתחו את השנה. לא הכל יהיה מושלם. לא ניתן יהיה לאפשר לימודים מלאים באופן שלם לכולם. לא כל אמצעי הקצה יגיעו לכל המקומות ומה שיגיע לא תמיד יגיע ביום הראשון. לא כל התהליכים יהיו מלאים אבל הם יתקיימו ויקנו יציבות. החשוב מכל - נספק הכשרה ותמיכה לעובדי הוראה כך שיידעו להשתמש בלמידה מרחוק. כל זה לא יקרה ביום אחד. אנחנו מקווים שלפחות חצי מהתוכנית תושלם עד ינואר 2021".

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מספר המובטלים החדשים השבועי בארה"ב - הנמוך מאז פרוץ המגפה

מספר המובטלים החדשים בארה"ב נפל בשיעור חד מהצפוי בשבוע שעבר לרמתו הנמוכה ביותר מאז פרוץ מגפת וירוס הקורונה, עדות אפשרית להתאוששות שוק התעסוקה בכלכלה הגדולה בעולם.

מספר תביעות האבטלה הראשונות בארה"ב ירד בשבוע שעבר ל-1.19 מיליון, נפילה של 249 אלף לעומת השבוע הקודם, מסר היום משרד העבודה האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה למספר תביעות ראשונות גבוה יותר של 1.4 מיליון.

הירידה במספר התביעות הראשונות השבועי באה לאחר שמספרן גדל בשבועיים הקודמים. לפני השבועיים הללו, נרשמו 15 שבועות רצופים של ירידה שהחלה בשיא שבועי של 6.9 מיליון תביעות שנרשם בשלהי מארס, כאשר הושבתה הפעילות הכלכלית בחלקים מארה"ב עקב הקורונה.

השבוע שעבר גם היה השבוע ה-20 ברציפות שבו מספר התביעות הראשונות גבוה ממיליון. הרמה הנוכחית גם עודנה גבוהה משמעותית מהשיא השבועי לפני פרוץ מגפת הקורונה, שנרשם ב-1982 והיה 695 אלף תביעות. מספר תביעות האבטלה הראשונות שהוגשו מאז ראשית משבר הקורונה מתקרב ל-55 מיליון.

מספר תביעות האבטלה המתמשכות, המתפרסם בפיגור של שבוע, צנח ב-844 אלף לעומת השבוע הקודם, ל-16.1 מיליון, בשבוע שהסתיים ב-25 ביולי, מסר היום משרד העבודה. תחזית הכלכלנים היתה ל-16.9 מיליון תביעות מתמשכות.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

רווחי טויוטה צנחו ב-70%; אדידס עברה להפסד

טויוטה, יצרנית הרכב הגדולה בעולם, דיווחה היום על רווח נקי של 158.84 מיליארד ין (1.5 מיליארד דולר), ברבעון השני של 2020, צניחה של 70% ברווח לעומת 619.13 מיליארד ין בתקופה המקבילה בשנה שעברה. התוצאות היו טובות מהערכות האנליסטים שחזו שהחברה תפסיד 66.73 מיליארד ין. ההכנסות צנחו ב-40% ל-4.6 טריליון ין.

יצרנית ביגוד וציוד הספורט אדידס דיווחה היום על הפסד נקי של 295 מיליון יורו ברבעון השני של השנה, לעומת רווח של 531 מיליון יורו בתקופה המקבילה בשנה שעברה. מכירות החברה צנחו ב-35% ל-3.58 מיליארד יורו, לעומת 5.5 מיליארד יורו בתקופה המקבילה בשנה שעברה. החברה דיווחה גם על זינוק של 93% במכירות המקוונות ברבעון השני.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

גנץ: המכון הביולוגי יחל בניסוי חיסון לקורונה בבני אדם - אחרי החגים

המכון הביוולוגי יחל בניסוי בחיסון לקורונה בבני אדם - אחרי החגים - כך הודיע שר הביטחון בני גנץ לאחר סיור שערך היום במכון.

לדברי גנץ, "כל הניסויים הראשונים שעברו בהצלחה הם בבחינת בשורה מאוד גדולה ותקווה מאוד גדולה. השלב הבא כפי שסיכמנו הוא שהניסויים יתחילו בבני אדם אחרי חגי תשרי. זה יעשה בתיאום עם משרד הבריאות ועל פי כל התהליכים הנדרשים מבחינת בטיחות רפואית".

"כמו שלצה"ל יש יחידות מיוחדות שפורצות ופותחות לו את הדרך – אתם הסיירת של מדינת ישראל במשרד הביטחון בתחום החיסונים. אני לשירותכם ומבקש לערב אותי בכל נושא שאפשר להשפיע בו".

מנהל המכון, פרופ' שמואל שפירא, אמר: "יש חיסון מצוין, יש תהליכי רגולציה שהחיסון צריך לעבור לפי לוח הזמנים שציינת, אנחנו מתחילים אחרי החגים בניסויי בטיחות ויעילות אבל יש לנו את המוצר ביד".

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

"כל עיר תקבע את גורלה": תוכנית "הרמזורים" של גמזו להורדת התחלואה

פרופ' רוני גמזו
פרופ' רוני גמזוצילום: מוטי מילרוד

פרופ' רוני גמזו, פרויקטור הקורונה, הציג היום בצהריים (חמישי) את התוכנית שאישר אמש קבינט הקורונה: הורדת התחלואה לרמה של מאות עד 1 בספטמבר - ולאחר מכן חלוקת הערים לצבעים לפי רמת התחלואה וטיפול בכל עיר לפי הצבע שייקבע לה.

גמזו גם מתח ביקורת חריפה על חתונת הענק אמש בירושלים. "התמונה מבעלז צימררו אותי. מה שראינו בחתונה זה מטריף אותי, מכעיס אותי, פוטנציאל להדבקה המונית. אנחנו צריכים להיות הרבה יותר נוקשים. אכיפה לפני האירוע וסגירת מתחמים. אני פונה לציבור  החרדי - דבר שכזה זה בוודאות הדבקה. מה אנחנו עושים??"

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

האיש שמייצג 28 אלף רופאים בטוח שסגר הוא הפתרון - לא כל החברים שלו מסכימים

ועד איגוד רופאי בריאות הציבור של ההסתדרות הרפואית יוצא בעמדה נחרצת נגד הטלת סגר מלא, וקובע כי "סגר מלא יגרום נזק בריאותי, כלכלי וחברתי לא מידתי והוא צעד מוטעה בזמן זה".

לפי עמדת האיגוד, "הטענה כאילו יש צורך בצעד קיצוני לקראת פתיחת שנת הלימודים אינה מקובלת על רוב מומחי בריאות הציבור בישראל, ואין בה היגיון אפידמיולוגי. אין הוכחה שסגר מלא הוא ישים מבחינת אמון הציבור ואין הוכחה שהוא יצמצם תמותה בטווח הרחוק. ללא הכנה נאותה של מערכת החינוך וכלל המערכות בישראל, גם אם התחלואה תצטמצם לאחר סגר מלא, היא תחזור מהר מאוד לאותו מצב. במקום זאת, ראוי לפעול בהתאם לקו המקצועי שמתווה פרופ' גמזו וצוות המומחים שאיתו".

העמדה של האיגוד מנוגדת לחלוטין לעמדה שהציג יו"ר הארגון שבו פועל האיגוד, פרופ' ציון חגי, יו"ר ההסתדרות הרפואית. חגי הצהיר ביממה האחרונה בראיונות שונים כי "צריך לעשות סגר מיידי קצר של שבועיים עד שלושה שבועות כדי לרדת ל-200-100 נדבקים ביום וכך לאפשר לתלמידים לחזור לבתי הספר בפתיחת שנת הלימודים". לדבריו, ישראל נמצאת במקום ראשון בעולם של מספר הנדבקים ביחס לגודל האוכלוסייה, ולכן "חייבים לעשות משהו יותר דרסטי ולא להמשיך עם הפעולות הנוכחיות. כ-60% יוכלו לצאת לעבודה. בתי הספר צריכים להיפתח בצורה מאוד זהירה".

רופאי בריאות הציבור ממליצים לצמצם פעילות בחלל סגור ולעודד פעילות באוויר הפתוח, מדיניות דיפרנציאלית לפי אזורי סיכון, והכנת מערכת החינוך לפתיחת שנת הלימודים "כך שתתאפשר למידה לאורך כל שנת הלימודים באמצעות עידוד ותמיכה בלמידה יעילה מרחוק ולמידה באוויר הפתוח בתיכונים ובחטיבות". הם מסיימים את ההודעה לעיתונות בקריאה ברורה נגד העמדה שמציג חגי: "רק בגישה משתפת ומשותפת על בסיס היגיון אפידמיולוגי נוכל להתמודד עם הקורונה היטב, לא בזגזוגים ובניסיונות 'זבנג וגמרנו'".

אז למי אמורה הממשלה להקשיב - לעמדת יו"ר ההסתדרות הרפואית כולה, או לעמדה המקצועית של האיגוד הרלוונטי בתוך ההסתדרות הרפואית שמנוגדת לה? והאם עמדתו של חגי היא עמדתו האישית או עמדת ההסתדרות הרפואית כולה? לדברי חגי, "כיו"ר ההסתדרות הרפואית יש לי מחויבות להשמיע את דעתי הרפואית. דעתי נסמכת על חוות דעת מקצועיות של רופאים מומחים מהארץ ומהעולם כמו גם כלכלנים, פיזיקאים ומתמטיקאים".

לדבריו, "מקצוע הרפואה במהותו איננו מקצוע מדויק וישנן מספר אופציות טיפוליות למצב נתון. בכל מקרה במגפה עולמית חסרת תקדים יש להעלות את מגוון הדעות ולהחליט על האופציה הטובה ביותר. ההסתדרות הרפואית היא ארגון של 28 אלף רופאים עם מגוון דעות לגיטימיות. עובדה שאין עליה כל עוררין היא שסגר מפחית באופן דרסטי הדבקה ותחלואה כפי שהתרחש בגל הראשון בישראל ובמקומות אחרים בעולם".

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

שירות התעסוקה: יותר מ-200 אלף דורשי עבודה חדשים מאז אפריל

201.5 אלף איש נרשמו בשירות התעסוקה כדורשי עבודה מאז תחילת ההקלות בהגבלות על פעילות המשק, ב-19 באפריל - כך דיווח היום (חמישי) השירות. אמנם ייתכן כי חלק מהנרשמים כבר חזרו לעבודה, אך כך או אחרת, דיווחי השירות מעידים באופן עקבי בשבועות האחרונים כי מספר החוזרים לעבודה קטן ממספר הנפלטים משוק העבודה.

מאז 19 באפריל, שירות התעסוקה קיבל 417.6 אלף דיווחים על חזרה לעבודה. נתון זה אינו מייצג את החזרה לעבודה במלוא היקפה - היות שהדיווח לשירות התעסוקה על חזרה לעבודה הוא וולונטרי למחצה, בזמן שהרישום של דורשי העבודה עם פיטוריהם או הוצאתם לחל"ת נדרש לשם קבלת דמי אבטלה.

לפי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, שיעור האבטלה ה"רחב" במחצית הראשונה של יולי היה 12.3% מכוח העבודה. זהו אינו שיעור האטבלה הרשמי לפי ההגדרות הבינלאומיות, והוא כולל בין היתר מפוטרים ומתפטרים המחפשים עבודה, עובדים בחל"ת, ועשרות אלפי אנשים שפוטרו מאז מארס ואינם מחפשים עבודה – ובסך הכל כ-511 אלף איש.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

9.3 מיליון משתמשים חדשים: הקורונה דוחפת את וויקס לתוצאות שיא

גידול של 9.3 מיליון משתמשים חדשים ברבעון השני - כך עולה מדו"חותיה של וויקס, חברת בניית האתרים, שפורסמו הבוקר (ה'). זהו גידול של 64% בהשוואה לתקופה המקבילה. ההכנסות ברבעון השני הסתכמו ב-236.1 מיליון דולר, בהשוואה להכנסות של 185.4 מיליון דולר בתקופה המקבילה, גידול של 27%. וויקס נסחרת היום בשווי שיא של 15.7 מיליארד דולר.

בחברה מסבירים את הזינוק בתוצאות הכספיות במשבר הקורונה: "במחצית השנייה המשכנו לראות מגמה של ביקוש גובר לנוכחות אינטרנטית וצורך ביכולות אי-קומרס. צמיחה מואצת זו היתרגמה לתוצאות עסקיות חסרות תקדים והציגה בפנינו הזדמנות - עליה הגבנו במהירות עם גידול אגרסיבי בהשקעה בשיווק. כתוצאה, ראינו צמיחה של 90% בסכומי הגבייה העתידיים מקבוצות המשתמשים שהצטרפו ברבעון השני (cohort) בהשוואה לתקופה המקבילה".

מניית וויקס

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

1,683 נדבקים חדשים אתמול ו-347 חולים במצב קשה

1,683 נדבקים חדשים אובחנו אתמול, מתוך  24,436 בדיקות - כך עולה מנתוני משרד הבריאות. שיעור הבדיקות החיוביות היה 7.1%.

347 חולים מאושפזים במצב קשה, בהם 105 מונשמים. בסך הכל, מאושפזים בבתי החולים 745 בני אדם, בהם 138 במצב בינוני.

מספר המתים בישראל מאז פרוץ המגפה בישראל עומד 565.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

נתניהו רוצה סגר מלא - ספק אם הציבור יאפשר לו את זה

נסיון פינוי פעילי מחאה בבלפור
נסיון פינוי פעילי מחאה בבלפורצילום: אוהד צויגנברג

שעות לפני הישיבה המכריעה של קבינט הקורונה, ורעיון הסגר שוב עלה על השולחן. סגר לילי, סגר על ערים אדומות, ואפילו סגר מלא - כל האופציות פתוחות לכאורה. רשימה חלקית של התומכים כוללת את יו"ר ההסתדרות הרפואית, פרופ' ציון חגי, שתומך בסגר מלא לשבועיים־שלושה; המועצה לביטחון לאומי, שמציגה למשלה שקף שממנו ברור מה האופציה העדיפה לדעתה (ספוילר: סגר מלא); וכמובן ראש הממשלה בנימין נתניהו, שביום שני דיבר בגלוי על סגרים ליליים או מקומיים, אך בשיחות סגורות מדבר גם על סגר מלא לכמה שבועות, כדי להוריד בחדות את רמת התחלואה.

לעומתם, שר הבריאות יולי אדלשטיין מסויג בהרבה, לפחות כלפי חוץ: "סגר זה הכדור האחרון שנשאר בקנה, ואם אתה משתמש בו ולא מוריד את התחלואה, אתה צריך להרים ידיים מול המחלה", אמר בכנסת. גם פרופ' רוני גמזו, פרויקטור הקורונה שמיתג את עצמו כמתנגד הגדול של רעיון הסגר, טרם נסוג בפומבי מעמדתו.

למה בכלל עולה עכשיו הרעיון של הטלת סגר? משום שרמת התחלואה, שאמנם הפסיקה לגדול לפני כשבועיים, נשארת גבוהה מאוד של 1,700–2,000 נדבקים חדשים ביום כבר תקופה ארוכה, אף שלא מתקיימים אירועים, לימודים וחיי תרבות. בתי חולים רבים אמנם אינם קורסים, אך הם מתוחים עד קצה יכולתם בטיפול במאות חולי קורונה קשים, בעוד מאות אלפי אנשים שהו בבידוד במהלך חודש אחד. הקמת מערך סגירת שרשרות ההדבקה אמנם מתקדם, אך יש הסכמה רחבה על כך שבכמות הנדבקים הנוכחית, זו משימה כמעט בלתי אפשרית לאתר מגעים ולסגור אפילו את רוב המעגלים.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

"האבטלה מדבקת": מעסיקים לא מצליחים לגייס עובדים - ומאשימים את המדינה

המרכז הלוגיסטי של רמי לוי שיווק השקמה
המרכז הלוגיסטי של רמי לוי שיווק השקמה (למצולם אין קשר לכתבה)צילום: אוהד צויגנברג

האם מדיניות הממשלה יוצרת אנשים מפונקים שמעדיפים לקבל דמי אבטלה על פני יציאה לעבודה, ועוצרת את הנעת המשק? מנהלים בכירים מענפים שונים טוענים כי זה המצב. לדבריהם, בחודש האחרון התגברה המגמה שבמסגרתה אנשים מסרבים לחזור מחל"ת או להתחיל עבודות חדשות, מה שמביא למחסור בעובדים. האשמה, לדבריהם, נעוצה בהבטחת הממשלה לשלם דמי אבטלה עד מחצית 2021 או עד ששיעור האבטלה במשק יירד מתחת ל–10%.

רמי לוי, בעלי רמי לוי שיווק השקמה, אומר כי "דמי האבטלה לטווח ארוך הם הדבר הכי גרוע שהממשלה יכולה היתה לעשות". לדבריו, "המדינה היתה צריכה לתת כסף למעסיקים כדי שהם ישלמו אותו לעובדים, בדומה למה שעשו בגרמניה. כך למשל, אם מסעדה מעסיקה בשגרה עשרה עובדים היא תמשיך לשלם לעובדים את מה שהמדינה העבירה לה עבורם — גם אם כעת היא סגורה. במקביל, המדינה תשלם לעסק גם את ההוצאות הקבועות שלו. כך למעשה העסק נשאר חי וברגע שהוא מורשה לחזור לפעילות — הוא יכול לעשות זאת תוך פרק זמן קצר".

אבי שומר, מנכ"ל צומת ספרים ומבעלי החברה, אומר: "המדינה חושבת שהיא פותרת בעיה אבל למעשה היא מנציחה אותה". הוא מוסיף: "אני מתמודד עם מחסור קריטי של עובדים — מנהלים ועובדים זוטרים שאני לא מצליח לגייס. 5% מהעובדים שהוצאו לחל"ת במארס העדיפו להישאר בבית ולא לחזור לעבוד, מסיבות שונות כמו זה שהם חוששים לחלות בקורונה או שהם מעדיפים להישאר בבית עם הילדים.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

גמזו: זו כנראה הזדמנות אחרונה לקו של מתינות

פרויקטור המאבק בקורונה, פרופ' רוני גמזו, אמר אמתמול כי החלטת קבינט הקורונה להימנע לעת עתה מסגר מלא היא "כנראה הזדמנות אחרונה לקו של מתינות". לדבריו, "אף מדינה בעולם ברמת תחלואה גבוהה כמו בישראל לא מטפלת בתחלואה ללא סגר. ממשלת ישראל רגישה למצב החברתי-כלכלי העדין ולקשיים של הציבור, ולכן נתנה בי אמון בדרך שאינה כוללת סגר מלא. במידה והתחלואה לא תרד תוך שבועיים ניאלץ לשקול הגבלות, כולל אפשרות של הסגר מקומי או ארצי".

(נעה לנדאו)

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker