קורונה - עדכונים שוטפים | 1,052 נדבקים חדשים אתמול; סגר על ביתר עילית

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עדכונים

נשיא התאחדות התעשיינים: "התוכנית הכלכלית היא שינוי כיוון מבורך"

נשיא התאחדות התעשיינים, ד"ר רון תומר הגיב לתוכנית הכלכלית שהוצגה הערב ומסר: "מדובר בשינוי כיוון חשוב של הממשלה אשר נראה כי בפעם הראשונה לוקחת אחריות מלאה על האירוע ומבטיחה רשת ביטחון לאזרחי ישראל. עם זאת, כפי שאמרו היום ראשי המעסיקים בפגישה עם שר האוצר, יש לתגבר משמעותית את התמיכה במגזר העסקי כדי להבטיח את מקום עבודתם של אלו שלא נפלטו משוק העבודה ולבסס מנועי צמיחה ותעסוקה יציבים לשנה הקרובה".

בין השינויים אותם הציעו המעסיקים: הגדלה של המחזור השנתי המזכה בפיצוי, הפחתת עלויות ההעסקה, הקלה משמעותית בדרכי הגשת בקשות הפיצוי, פטור כולל מארנונה למגזר העסקי, עידוד צריכה פרטית מעסקים ישראליים, החלת חובת רכש ישראלי על גופי הממשלה והרשויות, ועצירה כללית של רגולציה חדשה על המגזר העסקי.

עוד אמר ד"ר תומר: "על כל שר, ח"כ ופקיד ממשלתי יש לזכור שהמשימה העליונה שלנו כעת היא יצירת מקומות תעסוקה בישראל ולסייע בכל דרך אפשרית לעסקים לפעול ולצמוח מחדש גם במציאות הקורונה".

סגר על ביתר עילית

ועדת השרים המיוחדת החליטה הערב להטיל סגר על העיר ביתר עילית החל ממחר ב-8 בבוקר למשך שבוע. בעקבות ההחלטה, תוגבל הכניסה והיציאה לעיר וכן יוגבלו התנועה והעסקים בתוך העיר עצמה.

לפי נתוני משרד הבריאות, בביתר עילית יש 240 חולים פעילים. שיעור החולים הפעילים למאה אלף איש הוא 389 ושיעור העלייה בתחלואה על בסיס חולים פעילים בשבעת הימים האחרונים הוא 224%. ההחלטה על הטלת סגר התקבלה בעקבות חשש משמעותי מהתפשטות המחלה בעיר.

1,052 נדבקים חדשים היום

1,052 נדבקים חדשים בקורונה אובחנו מאז חצות, מתוך 21,815 בדיקות - כך מעדכן משרד הבריאות. שיעור הבדיקות החיוביות עומד על 4.8%.

357 חולים מאושפזים בבתי החולים: 86 במצב קשה, בהם 34 מונשמים. 86 חולים מאושפזים במצב בינוני.

דמי אבטלה לשכירים, מענק חודשי לעצמאים: שר האוצר הציג "תוכנית" כלכלית בפייסבוק

שר האוצר, ישראל כ"ץצילום: אמיל סלמן

שר האוצר, ישראל כ"ץ, ממשיך במאמציו לגבש עוד חבילת סיוע כלכלית לנפגעים ממשבר הקורונה. כ"ץ אמור להציג את התוכנית שלו לראש הממשלה, בנימין נתניהו, בפגישה הערב (שלישי) בהשתתפות נגיד בנק ישראל, פרופ' אמיר ירון. שר האוצר מקווה להציג את התוכנית לציבור מחר.

לדברי כ"ץ, התוכנית תכלול תשלום דמי אבטלה למשך תקופה ממושכת, וכן מענק חודשי לעצמאים שהכנסותיהם נפגעו במידה מסוימת. בבנק ישראל המליצו על הארכת הזכאות לדמי אבטלה כל עוד שיעור האבטלה במשק דו-ספרתי, וכן על שורת צעדים להאצת הצמיחה ולהשקעות שיגדילו את פריון העבודה בעתיד. 

בפוסט שפירסם בפייסבוק היום כתב כ"ץ: "הקשיים בפניהם ניצבים אזרחי ישראל, כתוצאה מההחלטות האחרונות שהתקבלו, בהתאם להמלצות משרד הבריאות, לסגירה והגבלת עסקים, נמצאים לנגד עיני ומנחים את פעילותי. אנחנו מגבשים כעת תוכנית לסיוע מקיף לשכירים, עצמאים ובעלי עסקים, אותה אציג עוד היום בפני ראש הממשלה.

לכתבה המלאה

ששה גרפים שמסבירים איך ארה"ב במצב גרוע כל כך – ומציגים את ישראל באור חיובי

ניו יורק בימי קורונהצילום: AFP

התפקוד הקלוקל של ארה"ב במשבר הקורונה, והנזק האדיר שנגרם הן לחיי אדם והן מבחינה כלכלית, אינם תופעה שנולדה השנה או בממשל הנוכחי. תהליכים של שלושה עשורים הובילו אותה למקום שבו האי שוויון הופך לאיום קיומי על רוב תושביה. כמה מדדים בולטים מצביעים על מקומה הגרוע של ארה"ב בדירוגים כלכליים וחברתיים לעומת כלכלות עשירות אחרות.

אותם דירוגים, כשמוסיפים להם את ישראל, מראים כי מצבנו בכמה היבטים פחות גרוע, כמה נקודות של נחמה בזמנים קשים אלה: רמת תחרותיות גבוהה בתחום הסלולר הובילה לכך שבישראל משלמים את המחיר הנמוך ביותר מרוב המדינות בעולם על חבילות דאטה.

לכתבה המלאה

748 נדבקים חדשים מחצות, 5 נפטרו היום

משרד הבריאות מעדכן כי 5 בני אדם נפטרו היום מנגיף הקורונה. בכך עלה מספר המתים מאז פרוץ המגפה ל-342.

בנוסף, אובחנו 748 נדבקים חדשים מאז חצות, מתוך 14,409 בדיקות. שיעור הבדיקות החיוביות מוסיף להיות גבוה - 5.2%.

358 בני אדם מאושפזים בבתי החולים: 86 במצב קשה, בהם 34 מונשמים. 87 חולים מאושפזים במצב בינוני.

2,465 אנשי צוות רפואי שוהים בבידוד, בהם 364 רופאות ורופאים ו-651 אחים ואחיות.

נשיא ברזיל ז'איר בולסונרו נדבק בקורונה

רזיל ז'איר בולסונרו אובחן חיובי לנגיף קורונה. כך לפי הודעה שנשא בטלוויזיה היום (שלישי). "התוצאה חזרה חיובית", אמר הנשיא כשהוא עוטה מסיכה לקבוצה של עיתונאים שנבחרה בקפידה.

בולסונרו, בן 65, עבר בדיקת ריאות בבית חולים ונבדק היום לנגיף קורונה. לפי דיווח ברשת CNN ברזיל, בולסונרו נקט בצעדים הללו לאחר שפיתח תסמינים של המחלה. לפני הגעתו של הנשיא לבית החולים הוא אמר לקהל תומכיו שהתאסף מחוץ למעונו הרשמי בברזיליה שהוא מרגיש טוב.

אף שכמה מעוזריו של נשיא ברזיל אובחנו בחודשים האחרונים כחולים, הוא המעיט בחומרת המגפה וברוב המקרים נמנע מלשמור על נהלי בריאות, כולל עטיית מסיכה וריחוק חברתי. רק בשבת האחרונה השתתף בולסונרו בארוחה אצל שגריר ארה"ב בברזיל לרגל יום העצמאות האמריקאי, ולא עטה מסיכה.

ברזיל דיווחה על יותר מ-1.6 מיליון מקרי קורונה ועל יותר מ-65 אלף מתים, והיא שנייה בעולם אחרי ארה"ב בשתי קטגוריות אלה.

לכתבה המלאה

יבמ משיקה בישראל תוכנית הכשרה להיי-טק - גם לחסרי רקע בהנדסה

איש מכירות. אילוסטרציה. למצולם אין קשר לכתבהצילום: אייל טואג

על רקע משבר התעסוקה שיצרה מגפת הקורונה, ענקית המחשוב יבמ תקים בישראל פלטפורמה להכשרת עובדים לתעשיית ההיי-טק בשם סקילז בילד (IBM Skills Build), שתספק הכשרה לתפקידי כניסה לענף - גם לאנשים ללא רקע בלימודי מקצועות הטכנולוגיה.

יבמ תציע אלפי קורסים שונים, סדנאות והכשרות מקצועיות בתחומים כמו כתיבת קוד, ניתוח דאטה לעולמות השיווק או ניהול מערכות סייבר - עם שיפור מיומנויות כמו תקשורת בין-אישית ועבודת צוות. את ההכשרות ילוו עובדי יבמ מכל העולם, שישמשו מנטורים. 

יבמ בנתה את סקילז בילד כמערכת גמישה המאפשרת לארגונים לבחור כמה קורסים מתוך 6,500 הקורסים המוצעים, ולבנות על גבי הפלטפורמה תוכנית לימוד מותאמת לצרכים שלהם. מלבד תכנים מקצועיים מעולמות הטכנולוגיה, מציעה הפלטפורמה למידה של מיומנויות רכות - יצירת מצגות, עמידה מול קהל, התכוננות לראיונות עבודה ועבודת צוות.

לכתבה המלאה

35 נדבקו בעקבות מסיבות סיום תיכון פרטיות ברעננה

35 בני אדם נדבקו בקורונה בעקבות שתי מסיבות סיום פרטיות של תלמידים בתיכון מטרו ווסט ברעננה, שנערכו ללא אישור. ביומיים האחרונים מאות תלמידי תיכון עברו בדיקות קורונה.

ראש העיר רעננה חיים ברוידא אמר כי כמה מאחיהם ואחיותיהם של בני הנוער שהשתתפו במסיבות נדבקו מהם. לדבריו, על כל מי שהיה נוכח באחת מהמסיבות להיכנס לבידוד באופן מיידי, ולהיכנס לבידוד למשך שבועיים. הוא קרא להורים ולבני נוער לא להשתתף במסיבות סיום פרטיות. 

(בר פלג)

הציבור חוזר לנהור לסופרמרקט: גידול של עשרות אחוזים במכירות

דבריו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, כי ישראל נמצאת "פסע מסגר מלא" לא פסחו על הציבור, וברשתות המזון מספרים על גידול ניכר במכירות בסופרמרקטים ביומיים האחרונים, בדגש על ההזמנות באינטרנט.

נראה כי הגידול במכירות הוא תוצאה של החשש מסגר עתידי, בשילוב עם שהייה מרובה בבתים עקב התחלואה הגוברת והעובדה שפחות אנשים אוכלים במקומות העבודה ומחוץ לבית. בשלב זה, הרשתות עומדות בעומס, ואין עדיין מחסורים בחנויות או זמני אספקה ארוכים מהרגיל.

לכתבה המלאה

לא סופר את ישראל כ"ץ? נתניהו מגבש תוכנית כלכלית עם ניר ברקת

שר האוצר ישראל כ"ץ גילה הבוקר (ג') כי במקביל לעבודה שהוא עושה עם בכירי המשרד בניסיון לגבש מתווה כלכלי ליציאה מהמשבר, חבר הכנסת ניר ברקת מתאמץ למצב עצמו כשר אוצר חלופי. ברקת כינס בצהריים מסיבת עיתונאים אינטרנטית שבה הוא סיפר כי הוא נפגש עם נתניהו ביום שישי בצהריים – וקיבל ממנו הנחיה לבנות תוכנית כלכלית עצמאית לחילוץ המשק מהמשבר.

"הצגתי את התוכנית הבוקר לאנשי ראש הממשלה. מאד אשמח לשבת גם עם שר האוצר ואגף התקציבים, לשים את כל הפוליטיקה בצד ולהתייחס עניינית לרעיונות שלי ושל אחרים", הסביר ברקת.

לכתבה המלאה

גלגל הצלה לשוכרי הדירות? המדינה מקדמת הקלות במענקי הסיוע לשכר דירה

מעבר דירה בתל אביבצילום: מוטי מילרוד

במשרדי האוצר והבינוי והשיכון שוקלים בימים אלו דרכים שיאפשרו הקלה משמעותית בפרמטרים הקובעים מי זכאי למענקי סיוע בשכר הדירה. כך התברר בדיון של ועדת הכלכלה שנערך היום (ג') בראשות ח"כ יעקב מרגי (ש"ס), בנושא משבר שוכרי הדירות שנפגעו כתוצאה מהקורונה.

בשלב זה מנסים במשרדי הממשלה להגיע להסכמות והבנות בנוגע לגובה התקציב שיאפשר מענק וקביעת הפרמטרים שיוגמשו, כאשר במשרד הבינוי והשיכון מבקשים לאפשר הקלה משמעותית להגדלת מספר הזכאים לקבלת הסיוע. ועדת הכלכלה תמכה במהלך וקוראת למשרדי הבינוי והשיכון והאוצר לאפשר את הגמשת הקריטריונים והגדלת היקפי המענקים.

לכתבה המלאה

השיטה לזיהוי "מדביקי העל" באמצעות הסלולרי שלהם

ערן שיר, מייסד ומנכ"ל חברת נקסר, מנתח את חסרונות טכנולוגיות האיכון של השב"כ, ומציע חלופות, כולל דרך לזהות את "מדביקי העל" - האנשים שהם רק 10% מהנשאים אבל הם אחראים ל-80% מההדבקות. האזינו:

השיטה לזהות את "מדביקי העל" באמצעות הסלולרי שלהם

0:00
-- : --
להרשמה לפודקאסט

הביטוח הלאומי: הכסף שהאוצר מבקש להעביר לנו לא יספיק למימון כל ההטבות למובטלים

מימון ההטבות למובטלים שנחקקו אמש (ב') ובשבוע שעבר בכנסת דורש מהממשלה להזרים 3-2.8 מיליארד שקל למוסד לביטוח לאומי, אבל משרד האוצר ביקש בינתיים להעביר כ-2 מיליארד שקל בלבד – כך טען הבוקר מנכ"ל הביטוח הלאומי, מאיר שפיגלר, בוועדת הכספים של הכנסת.

הוועדה דנה הבוקר בבקשת משרד האוצר להעביר 1.9 מיליארד שקל לביטוח הלאומי כשיפוי על הרחבת הזכאות לדמי אבטלה ותשלומים דומים שעליהם הוחלט בכנסת בימים האחרונים – אלא ששפיגלר אמר כי סכום זה אינו מספיק להטבות נוספות למובטלים, שעליהן הוחלט אתמול בוועדת העבודה והרווחה של הכנסת. שר האוצר, ישראל כ"ץ, ויו"ר ועדת העבודה, חיים כץ, התגאו אתמול בסיכומים ביניהם על ההטבות הנוספות.

לכתבה המלאה

החלטה דרמטית במשרד המשפטים: קורונה אינה סיבה לביטול חוזה - כל הפרטים על ביטולי אירועים וגני הילדים

חתונה בימי קורונה באולם עין חמד, במארסצילום: RONEN ZVULUN/רויטרס

המשנה ליועץ המשפטי לממשלה (משפט אזרחי), עו"ד ארז קמיניץ, הגיש היום לשר המשפטים את המלצות הצוות שהוקם לבחינת השלכות משבר הקורונה על התקשרויות חוזיות.

הצוות מצא שמשבר הקורונה מהווה אירוע בלתי צפוי והוא יצר נסיבות חריגות, שפגעו מהותית באפשרות לקיום החוזה כפי שהוסכם עליו - אך אין בכך כדי לאפשר לצדדים לחוזה להתנער מחיוביהם החוזיים. עליהם לעשות כל מאמץ להמשיך ולקיים את החוזים שערכו ולהתאימם לנסיבות שהשתנו. 

לכתבה המלאה

"הארץ כולה בוערת": מכתב ההתפטרות המלא של פרופ' סיגל סדצקי

פרופ' סדצקיצילום: אמיל סלמן

פרופ' סיגל סדצקי, ראש שירותי בריאות הציבור ואחת הדמויות המובילות במאבק בקורונה, מתפטרת, בשל מה שהיא מגדירה כ"פתיחה מהירה וגורפת של המשק בהליך מסורבל שבו איזון השיקולים הגיע לממדים הדוחקים את שיקולי הבריאות".

סדצקי מוסיפה כי "עם הזמן הפכנו מאנשי מקצוע המגיבים לאירועים בצורה פרואקטיבית לבעלי אחריות נטולי סמכות המגיבים באיחור אחר האירועים". היא מזהירה כי "מזה מספר שבועות מצפן הטיפול במגיפה איבד כיוון. למרות התרעות שיטתיות וסדורות במערכות השונות, ובדיונים בפורומים שונים, אנו צופים בתסכול בשעון החול של ההזדמנויות הולך ואוזל". סדצקי מזהירה כי החודשים הקרובים עלולים להיות "קשים ואף טרגיים. ישראל נמצאת היום אחרי הדקה ה-90! שריקת הסיום טרם נשמעה. השאלה הדחופה מה ייעשה ב'תוספת הזמן'".

למכתב ההתפטרות המלא

שרי התחבורה והבריאות סיכמו על הפעלת מזגנים באוטובוסים

שרת התחבורה מירי רגב ושר הבריאות יולי אדלשטיין סיכמו על הפעלת המזגנים באוטובוסים בתחבורה הציבורית. השרה רגב אמרה כי היא "שמחה על הבשורה לנוסעים ולנהגים, שיוכלו להשתמש בנוחות באוטובוסים. המחשבה על סגירת המזגנים היתה גזרה שהציבור אינו יכול לעמוד בה. משרד התחבורה ממשיך בגיבוש המתווה הסופי להפעלת האוטובוסים".

1,059 נדבקים חדשים אתמול, מספר המתים עלה ל-338, מוקד תחלואה חדש - רעננה

1,059 נדבקים חדשים אובחנו אתמול - כך עולה מדו"ח מרכז המידע והידע הלאומי למערכה בקורונה. לפי נתוני משרד הבריאות, מתוך 23,046 הבדיקות, 4.6% נמצאו חיוביות.

מניין המתים מהנגיף עלה ל-338 מאז פרוץ המגפה. מספר החולים במצב קשה עומד על 85, בהם 35 מונשמים. מספר המאושפזים עלה מ-349 אתמול ל-358 הבוקר.

רעננה הצטרפה למפת מוקדי התחלואה. 86 נדבקים חדשים אובחנו בעיר בשבוע האחרון. עוד במפת התחלואה: לוד, אשדוד, תל אביב, בני ברק, ירושלים, כפר קאסם, כפר קרע , קרית מלאכי, מודיעין עילית, ביתר עילית,ערערה וכסייפה.

דף, עט ומערכת מ"שנות ה–90": כך נכשל מערך החקירות האפידמיולוגיות בישראל

מתחם בדיקות קורונה בתל אביבצילום: עופר וקנין

היה מתסכל להיווכח בשבועות האחרונים כיצד פועל מערך החקירות האפידמיולוגיות של משרד הבריאות. אמנם האחיות, המבצעות את תהליך התשאולים של הנדבקים והמגעים, עושות עבודה מורכבת וקשה בחריצות ובמסירות, אך הן כורעות תחת העומס, והמדינה ממהרת לתגבר את המערך בסטודנטים ובחיילים.

ואולם מבחינה טכנולוגית, מערך החקירות עדיין פועל באופן אנלוגי להחריד. האחיות, מצוידות בדף ועט, מבצעות שיחות מהטלפון המשרדי לכל אדם שנבדק ולאנשים שבאו אתו במגע. כל חקירה אורכת שעות, צריך להתקשר ולרדוף אחרי כל אחד, לשוחח עמו ארוכות, וגם אז תלויים בזיכרונו לגבי שהותו בשבועיים האחרונים — וברצונו הטוב לשתף פעולה. במהלך הקורונה אכן נבנתה מערכת מחשב מרכזית לצורך העניין, אך היא תוארה כבסיסית למדי, כאשר ההזנה של הנתונים נעשית באופן ידני ואין יכולת ניתוח מתקדמת של נתונים.

"כלי התיעוד ומערכות המחשוב של האחיות האפידמיולוגיות נדמה שנלקחו משנות ה–90", כתב אתמול רן בליצר, פרופ' לבריאות הציבור, ראש מערך החדשנות בשירותי הבריאות, בטור שפורסם ב"הארץ". "ה'סטארט אפ ניישן', בסיוע מיטב יחידות העילית, לא הצליחה במשך כמעט חצי שנה לבנות מערך שאוסף מידע שלם ואמין בנושאים הקריטיים ביותר".

לכתבה המלאה

בנק ישראל מנפח את שוק המניות - כל מה שצריך לדעת על תוכנית הענק לרכישת אג"ח חברות

נגיד בנק ישראל, אמיר ירוןצילום: אמיל סלמן

ארבעה חודשים לאחר שפרץ משבר הקורונה, החליט בנק ישראל להרחיב את סל הצעדים להזרמת כספים, בניסיון לסייע למשק להתאושש מטראומת משבר הקורונה. בנק ישראל הכריז בפעם הראשונה על תוכנית לרכישת איגרות חוב קונצרניות בשוק המשני — כלומר, במסחר בבורסה.

הכרזת בנק ישראל, שהלך בכך בדרכו של הבנק הפדרלי בארה"ב, התקבלה על רקע עדכון כלפי מטה של תחזית הירידה בתוצר ב–2020 — מירידה של 4.5% לירידה של 6%. בנק ישראל הסביר כי מטרת התוכנית היא להבטיח את המשך הפעילות התקינה של שוק איגרות החוב הקונצרני, וכן לחזק את הקשר בין המדיניות המוניטרית לשוק האשראי.

בנק ישראל מעריך כי הצעד יביא להורדת הריבית שבה חברות מגייסות אשראי על ידי הנפקת איגרות חוב בשוק ההון — ובכך יפנה מקורות נוספים לאשראי לכלל ענפי המשק.

לכתבה המלאה

הנגיד משדר לנתניהו וגנץ: תתאפסו על עצמכם - תקציב, ועכשיו

בנימין נתניהו ובני גנץצילום: אמיל סלמן

בימים רגילים הכנת תחזיות כלכליות היא מדע שמצריך הבנה והיכרות עם נתונים שהציבור הרחב אינו בקי בהם ואינו יכול להסיק מהם הרבה. אך ימי הקורונה הפכו את הכנת התחזיות למדע פשוט יותר: אם יש זינוק מהיר בתחלואה, התחזיות מיד הופכות פסימיות יותר. כולם מבינים מה ההשלכות של סגירת עסקים על שיעור האבטלה, הצריכה הפרטית וקצב ההתאוששות של המשק. כל שנשאר הוא להדביק לזה מספרים שיתאימו לעוצמת ההרעה במצב הבריאותי, ולהגיד ש"האי־ודאות גבוהה".

זו בערך השורה התחתונה של התחזיות שפירסם אתמול נגיד בנק ישראל, פרופ' אמיר ירון, בתדרוך הרבעוני לגבי מצב המשק. זה היה אמור להיות תדרוך אופטימי יותר אם ישראל לא היתה מגיעה למצב שבו המומחים מעריכים כי "איבדנו שליטה על התפשטות הנגיף". בשיא המשבר היקף ההשבתה של המשק היה 36% וכעת הוא 12%, עם אופציה לעלייה.

התחזית הפסימית נשענת גם על נתונים גלובליים - התוצר העולמי יתכווץ השנה בשיעור החד מאז מלחמת העולם השנייה. עולה ממנה כי המשק יתכווץ השנה ב–6%, בהנחה שלא תהיה החמרה נוספת בהגבלות. התחזית הקודמת היתה התכווצות של 4.5%.

לכתבה המלאה

הכנסת אישרה: הממשלה תוכל לעקוף אותה ביישום ההגבלות במאבק בקורונה

הכנסת אישרה לפנות בוקר (שלישי) את הצעת החוק שנועדה לאפשר לממשלה ליישם את החלטותיה במאבק בקורונה לפני דיון בהן בכנסת. החוק יאפשר לממשלה גם לדלג על הדיונים בוועדות הכנסת, אם יתמשכו מדי. זאת, כיוון שההליכים בכנסת מעכבים לטענת הממשלה את יישום ההחלטות. בהצבעה בקריאה שלישית תמכו בחוק 29 חברי כנסת, ו-24 התנגדו לו. מוקדם יותר אמש אישרה מליאת הכנסת את העלאת גובה הקנס על אי עטיית מסכה ל-500 שקל.

הסעיף המאפשר לממשלה לעקוף את הכנסת כבר מופיע בחוק סמכויות הקורונה, שעבר בקריאה ראשונה. ההצעה קובעת כי החלטות הממשלה ייכנסו לתוקף וימומשו מיד לאחר שתאשר אותן. במקביל יידרשו ועדות הכנסת הרלוונטיות לדון בהחלטות בתוך שבעה ימים, עם אפשרות להארכה של עד שלושה ימים נוספים. אם ועדה לא תאשר את החלטת הממשלה בפרק הזמן הזה, היא תובא לאישור מליאת הכנסת בהקדם, תוך דילוג על הוועדה. אם יחליטו ועדה או מליאת הכנסת שלא לאשר החלטה, או שלא תתקבל החלטה סופית בפרק הזמן שהוקצה, היא תתבטל.

לכתבה המלאה

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker