יותר ממלריה, רעב ורצח: הקורונה הרגה בשיאה פי 5 משפעת

באמצע אפריל, הממוצע היומי העולמי של המתים מקורונה היה 7,504 איש, לפי דו"ח של הפורום הכלכלי העולמי - אז היה הנגיף הגורם השלישי למוות ברחבי העולם, אחרי מחלות לב וסרטן

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צוותי טיהור באינדונזיה, היום
צוותי טיהור באינדונזיה, היוםצילום: Achmad Ibrahim/אי־פי

380 אלף איש מתו במגפת הקורונה ברחבי העולם, נכון להיום (רביעי). ארה"ב עדיין מובילה, עם תמותה של 106,181 בני אדם, לפי נתוני ג'ונס הופקינס. 6.8 מיליון מקרים מאובחנים דווחו ברחבי העולם, אבל במדינות רבות התחלואה והתמותה האטו מאוד, והחיים מתחילים לחזור אט-אט למסלולם עם הסרת הסגר ובכפוף להגבלות תנועה ועבודה.

בחודשים שבהם השתוללה המגפה היא נהפכה מגורם שולי לתמותה - למוביל. ממוצע של 2,700 מתים ביום הוא מספר נמוך ממספר המתים ממחלות לא מדבקות, כרוניות ואחרות. ואולם בשיאה של המגפה - ב-19-13 באפריל - הממוצע היומי היה 7,504 מתים ביום, לפי דו"ח של הפורום הכלכלי העולמי, יותר מתים מקורונה מכל גורם אחר - חוץ ממחלות לב וסרטן.

ב-2019 מתו בממוצע 48,742 איש ביום ממחלות לב וכלי דם; 26,181 איש מתו מדי יום בעולם מסרטן; 10,742 ממחלות בדרכי הנשימה; ו-6,889 מתים ביום מוגדרים כקורבנות של דמנציה. מחלות בדרכי העיכול, סוכרת ותאונות דרכים הורגות יותר מ-3,000 אנשים ביום בממוצע.

בגרף גורמי תמותה שהפיק אתר Flourish, נכון ל-24 במאי, הקורונה מובילה בפער על מלריה, תת-תזונה, רצח, פרקינסון וטביעה כגורם המוות המוביל בעולם. המחלות הבאות שגבו חיי עשרות אלפי אנשים היו מנינגיטיס, שפעת (82 אלף בסך הכל – כמעט חמישית מהתמותה בקורונה) וצהבת.

מקור הנתונים – מאגר מכון המחקר Global Burden of Disease, אוניברסיטת ג'ונס הופקינס וורלדמיטר. הגרף הדינמי הוא של אתר Flourish.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker