היישוב הערבי שנזקק לסיוע במלחמה בקורונה - קיבל תרומה של 2 מיליון שקל

קרן אדמונד דה רוטשילד תרמה את הכסף להקמת מערך חירום יישובי בג'יסר-א-זרקא ■ מערך החירום יעסוק בהפצת מידע, אספקת מזון ואספקה של ציוד רפואה והיגיינה ויפעל בשיתוף פעולה עם הרשות המקומית

גילי מלניצקי
גילי מלניצקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מחסום משטרתי בג'סר א-זרקא, שלשום
מחסום משטרתי בג'סר א-זרקא, שלשוםצילום: רמי שלוש
גילי מלניצקי
גילי מלניצקי

בימים האחרונים מוצב בכניסה לג'סר א-זרקא מחסום משטרתי שמגביל את תנועת היוצאים והנכנסים ליישוב, שבו ידוע על כעשרה חולים בקורונה. לפני יומיים נפתחו בו מתקנים המיועדים למבודדים מהכפר שבאו במגע עם חולים מאומתים ואמורים לתת מענה למי שנדרשו לבידוד - אבל בביתם אין תנאים מספקים לבידוד הולם.

לאור ההערכות כי רבים ביישוב נדרשים לבידוד וכי ההסגר יגביל את הגישה למוצרי מזון וציוד רפואה והגיינה, החליטו בקרן אדמונד דה רוטשילד להירתם: הקרן תתרום 2 מיליון שקל להקמת מערך חירום יישובי בג'יסר-א-זרקא. מערך החירום יעסוק בהפצת מידע, אספקת מזון ואספקה של ציוד רפואה והיגיינה ויפעל בשיתוף פעולה עם הרשות המקומית, הקרן, עמותת "אמנינא" וארגון "לב אחד". המערך יספק מענה מרוכז ומתואם עבור התושבים ויהווה גורם מכוון ומתווך בין התושבים לגורמים הרלוונטיים ביישוב וברמה הארצית.

המועצה המקומית ג'יסר א-זרקא היא מהמוחלשות ביותר בארץ. היא מונה כ-15 אלף תושבים ב-2,500 בתי אב, שמתוכם כ-4% הם קשישים ו-42% נוער וילדים מתחת לגיל 18. כמעט מחצית מתושבי ג'יסר-א-זרקא משתכרים עד שכר מינימום (זאת לעומת כשליש בממוצע הארצי). לפי הנתונים שאספו על יישובים במגזר הערבי, נראה כי ג'יסר א-זרקא היא היישוב השני בחברה הערבית בעל מספר החולים הרב ביותר, ופערי המידע והגישה לאמצעי התקשורת לא מצליחים לסייע בעצירת ההתפשטות.

תקציב התרומות מיועד להגברת מודעות למניעת הדבקות; איתור וליווי של אוכלוסיות בסיכון (קשישים, משפחות עם ילדים עם צרכים מיוחדים ומשפחות המוכרות על ידי הרווחה המונות כ-10% מתושבים); ואספקת הצטיידות הכרחית, חלוקה של מזון, מוצרי היגיינה והגנה וחומרי למידה.

בנוסף, המערך יתכלל את פעילות המתנדבים בישוב, יכין מערכי למידה וחינוך לילדים, יספק שירותי ייעוץ לשכירים המפוטרים וייעוץ לעצמאים שסגרו את העסקים שלהם למיצוי זכויות, יסייע בטיפול באלימות במשפחות שגוברת בתקופה הזו ויהווה כתובת עבור הצרכים של תושבי ג'יסר-א-זרקא ומוסדות הישוב השונים.

שיח מוראד עמאש, ראש המועצה המקומית ג'יסר-א-זרקא: "ימים מאתגרים עוברים על תושבי ג'יסר א-זרקא בדומה לכל הישובים בחברה היהודית והערבית כאחד. מזה תקופה אנו מובילים מאמצים רבים כדי לספק לתושבים את מירב המידע והשירותים בימים קשים אלו. אנו שמחים לקבל סיוע וכוחות רעננים של מתנדבים ומשאבים שיוכלו לספק את שירותי החירום המיטביים לכל התושבים בעת הזו ומודים למשפחת רוטשילד על ההרתמות המהירה".

אחמד מואסי, מנהל תחום חברה ערבית בקרן אדמונד דה רוטשילד מסר: "נקרן פועלת בכדי לצמצם פערים בחברה הישראלית. בימי השגרה אנו עושים זאת באמצעות מגוון רחב של צעדים בתחומי ההשכלה הגבוהה. עם זאת, משבר הקורונה הציף מגוון רחב של אתגרים וצרכים אשר ראינו חובה לספק להם מענה, גם אם איננו עוסקים בהם בשגרה".

התרומה של הקרן מצטרפת לתרומה מיוחדת שתרמה בתחילת המשבר של 50 מיליון שקל לעשרות בתי החולים בארץ, באמצעותה הם הצטיידו במכונות הנשמה, ציוד מגן וציוד רפואי נוסף.

כתבות מומלצות

קהילת גן החיים, בקעת יבנאל. עבודת כפיים וחלוציות

"מחבקי העצים" קנו כאן אדמות ב-30 אלף שקל לדונם. היום הן שוות הון

גיף הסכם ממון

"לחתום על הסכם ממון היה הדבר הכי רומנטי שעשיתי. בזכותו קניתי לעצמי דירה"

ריטייל גנגסטר

מפורסם יותר מנשיא ארה"ב: הסיפור על הנוכל שהבריח לישראל 60 מיליון דולר

קיסריה מימין, וג'סר א-זרקא משמאל

"גם מאנדרומדה ביפו ברחו - והיום הלוואי שיכולתי לקנות שם דירה"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ניר קורצ'ק, סמנכ"ל שיווק בפלייטיקה

הסמנכ"ל, האח הדירקטור והסטארט־אפ: העסקה המוזרה של פלייטיקה

נוריאל רוביני

חשבתם שיהיה רע? רוביני חוזה נפילה של 40% במניות ומיתון נוראי