לאחר המחדל: החלה הקמת אוהל בדיקות קורונה נוסף מחוץ לטרמינל

משרדי הביטחון והתחבורה החלו היום בהקמת אוהל בדיקות מחוץ לטרמינל שיאפשר להרחיב את מספר העמדות שבהן ניתן לבצע את הדגימות, ולבדוק כ-2,500 איש בשעה

רינה רוזנברג קנדל
רינה רוזנברג קנדל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בדיקות קורונה בנתב"ג
רינה רוזנברג קנדל
רינה רוזנברג קנדל

שבועיים לאחר המחדל בבדיקות הנוסעים שנחתו בנתב"ג, החלו הבוקר עבודות להקמת אוהל ענק מחוץ לטרמינל, שיאפשר להרחיב משמעותית את מספר העמדות לביצוע בדיקות הקורונה לנכנסים לשדה התעופה עם תחילת טיסות הקיץ. את הפרויקט מובילים משרד התחבורה, משרד הביטחון ורשות שדות התעופה.

האוהל ייבנה על שטח של כ-1,500 מ"ר בחניון 25 הצמוד לאוהל הדיגום הקיים. העבודות להקמתו יארכו עד לכניסת השבת, ויימשכו במוצ"ש במטרה לסיים את הקמתו כבר בתחילת השבוע. באוהל צפויים להיות לפחות 40 עמדות לביצוע בדיקות קורונה לנוחתים בנתב"ג, שיאפשרו להרחיב את יכולת הבדיקות ל-2,500 נוסעים בשעה.

חברת פמי, שמאז החודש שעבר מנהלת את מערך הבדיקות לנוסעים הנוחתים שנמצא בתוך הטרמינל, היא זו שתדגום את הנוסעים גם באוהל החדש.

הקמת האוהל היום החלה לאחר שביום רביעי האחרון אישרה המועצה הארצית לתכנון ובנייה פטור מהיתר להקמת המתחם הנוסף לבדיקת קורונה בנתב"ג, לאור הצורך המיידי בהקמת המתחם. לפי הצפי שהוצג למועצה על ידי רשות שדות התעופה, מספר הנוסעים הנכנסים בחודשים יולי-ספטמבר יעלה באופן משמעותי, ויגיע לכ-150 אלף נוסעים נכנסים בשבוע וכ-2,500 נוסעים נכנסים בשעה. כיום יש 60 עמדות דיגום בלבד שמסוגלות לדגום עד כ-1,680 נוסעים בשעה בלבד.

תורים לבדיקת קורונה בנתב"ג, השבועצילום: תומר אפלבאום

לפני שבועיים קרס מערך בדיקות הנוחתים בנתב"ג שהחלה להפעיל חברת פמי ימים ספורים קודם לכן. תורים ארוכים נוצרו במהלך אותו יום שישי בכניסה למתחם הבדיקות של הנוסעים הנכנסים בנתב"ג, לאחר שנציגי חברת פמי לא הצליחו לדגום במהירות הדרושה את הנוסעים. לקראת אחר הצהריים נוצרו תורי ענק, שהחלו עוד ביציאה מעמדת המכס, ובשלב מסוים החליט משרד הבריאות לשחרר רבים מהנוסעים המחוסנים לביתם, מבלי שיעברו בדיקת קורונה, מחשש לחילול השבת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker