המעסיקים הגדולים עתרו לבג"ץ: מתנגדים למתווה התשלום על ימי בידוד של עובדים

העותרים מוחים על השיפוי הנמוך שהם צפויים לקבל לעומת העסקים הקטנים, ודורשים לקיים את ההסכם המקורי שנקבע עמם באוצר - אך לא התקבל בכנסת

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קניון TLV

התאחדות התעשיינים ונשיאות המעסיקים והעסקים עתרו אתמול (ג') לבג"ץ, בדרישה לבטל לאלתר את המתווה המתוקן שעבר באחרונה בכנסת לפיצוי מעסיקים עבור ימי בידוד של עובדים

לטענתם, ההסכם שנקבע, שלפיו עסקים קטנים (עד 20 עובדים) ישופו על ידי המדינה ב-75% מסכום התשלום לעובדים, בעוד עסקים גדולים ישופו ב-50% בלבד - "פוגע בזכות הקניין של המעסיקים באופן לא מידתי והוראותיו אף סותרות את תכלית החוק, שנועדה לסייע לעסקים ומעסיקים בתקופת הקורונה. לפיכך, יש להורות על ביטולו".

במקביל, העותרים ביקשו להוציא צו על תנאי שמורה למשרד האוצר לקיים את המתווה המקורי, שלא עבר בוועדת העבודה והרווחה בכנסת. המתווה המקורי כלל הבטחה שהעניקה מנכ"לית משרד האוצר דאז, קרן טרנר-אייל, שהיטיבה עם המעסיקים הגדולים. העותרים הציעו לחלופין לפצות את המעסיקים בגין ההפרש שבין המתווה המוסכם לבין המתווה שעוגן בתיקון לחוק, המוערך ב-150 מיליון שקל.

נשיא התאחדות התעשיינים ויו"ר נשיאות המעסיקים והעסקים, ד"ר רון תומר, אמר כי "המעסיקים הגיעו למתווה פשרה עם האוצר וההסתדרות, שבו כל צד תורם את חלקו בכדי לפתור את בעיית התשלום בגין ימי הבידוד. לא ייתכן כי משרד האוצר יתחייב להסכם בנושא מימון ימי בידוד - גם בפנינו וגם בפני בית המשפט - ולבסוף יסגור הסכם עם הכנסת שפוגע קשות בעסקים ומטיל עליהם עול נוסף.

רון תומרצילום: הילה תומר

"אם האוצר נחלש ולא מסוגל להעביר בכנסת את הסיכום, הוא צריך לקחת את כל האחריות על השינויים שהמחוקק עושה בהסדר, ולא להעמיסם על המעסיקים בניגוד להסכם. אנו מצפים כי בג"ץ יורה למשרד האוצר לעמוד בהסכם שלנו עמם בנוגע למימון ימי הבידוד, כך שעלות ימי הבידוד תתחלק בין המעסיקים למדינה בצורה הוגנת ואחראית".

קניון איילוןצילום: מוטי מילרוד

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker