בדרך להגבלות חדשות? מספר הנדבקים החדשים היומי חצה את ה-1,000

הנתונים מדאיגים על רקע ההתקדמות של הממשלה בפתיחת המשק, כולל מערכת החינוך בכיתות הגבוהות בשבוע הקרוב, ובמקביל גם פיילוט גדול לפתיחת הקניונים והשווקים

רוני לינדר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סגר בתל אביב
סגר בתל אביבצילום: מוטי מילרוד

מספר הנדבקים החדשים בקורונה חצה אתמול את קו ה-1,000 והגיע ל-1,069 חיוביים, בפעם הראשונה אחרי יותר מחודש. שיעור הבדיקות החיוביות עמד אתמול על 1.8% - ללא הבדל גדול מהשבוע האחרון, אך מדובר במדד לא יציב שמשתנה לפי מדיניות ביצוע בדיקות הסקר. זאת, מכיוון שהוא כולל בדיקות סקר נרחבות שמבוצעות בכניסות לעיר אילת, במערכת החינוך, בישיבות ובמגן אבות ואמהות. כלומר, ככל שמבוצעות בדיקות סקר בהיקפים גדולים יותר - כך הדבר משפיע על שיעור החיוביים.

מבחינת מדד החולים הקשים, שנחשב לקשיח מבין המדדים מכיוון שאינו מושפע משיטת הבדיקות - נמשכת מגמת הירידה במספר החולים הקשים. ואולם, ידוע כי מדד זה נמצא בעיכוב של כמה ימים אחרי עליית התחלואה.

נתונים אלה מדאיגים על רקע ההתקדמות של הממשלה בפתיחת המשק, כולל מערכת החינוך בכיתות הגבוהות בשבוע הקרוב, ובמקביל גם פיילוט גדול לפתיחת הקניונים והשווקים. זאת, במקביל להמשך העיכובים והקשיים באכיפה ובהגדלת הקנסות, כפי שדורשים המומחים וקבעה הממשלה.

גורמים במשרד הבריאות הביעו תסכול רב מהמצב. לדברי בכיר במשרד, "משרד הבריאות בנה תוכנית מדורגת וסדורה - ואז, בדיוק כמו בפעם הקודמת, באים הפוליטיקאים ועושים מה שהם רוצים. גוזרים, מחליטים בניגוד למתווה שהם עצמם אישרו, נכנעים ללחצים. התוצאה הזאת היא הכי צפויה בעולם, וזה כמובן רק יילך ויחמיר עם המשך הפתיחה".

מדד נוסף שמראה עלייה הוא מספר אנשי הצוות הרפואי שנמצאים בבידוד - 770 אנשי צוות נכון להיום בבוקר - יותר מ-200 אנשי צוות יותר מלפני עשרה ימים, ב-15.11, אז היה מספר המבודדים מקרב הצוותים הרפואיים 532 בלבד. זהו מדד שנמצא במתאם גבוה ועקבי עם רמת התחלואה בישראל. לשם המחשה, בשיא הגל השני, ב- 26.9 ,היו 4,902 אנשי צוות רפואי בבידוד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker