קבינט הקורונה החליט: יחודשו הלימודים בכל הכיתות בערים ירוקות וצהובות, פיילוט בקניונים

השר יואב גלנט: "ב-29.11 יחזרו לבתי הספר תלמידי התיכונים ושבוע לאחר מכן, ב-6.12, יצטרפו אליהם תלמידי חטיבות הביניים"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תלמידה חוזרת לבית הספר בירושלים, החודש

החלטה דרמטית של קבינט הקורונה: בתום ישיבה לילית הוחלט לפתוח את הלימודים בכל הכיתות בשבועיים הקרובים, בערים ירוקות וצהובות. 

שר החינוך יואב גלנט כתב בחשבון הפייסבוק שלו: "בתום דיון ממושך, שרי הקבינט אימצו את התוכנית שגיבש משרד החינוך יחד עם צוות המומחים לפתיחת כל בתי הספר החל מיום ראשון הקרוב. ב-29.11 יחזרו לבתי הספר תלמידי התיכונים ושבוע לאחר מכן, ב-6.12, יצטרפו אליהם תלמידי חטיבות הביניים. המנהלים והמורים ערוכים לפתיחת מוסדות החינוך השונים ויחד עם גורמי הבריאות נגדיל את היקף הבדיקות לתלמידים ולצוותי ההוראה, כדי לשמור על בריאותם".

בד בבד, כ-300 אלף תלמידים בכיתות ה'-ו' חוזרים היום ללימודים, לאחר תשעה שבועות שבהם למדו מרחוק. השר להשכלה גבוהה זאב אלקין אמר הבוקר כי הוא קידם החלטה בקבינט הקורונה לחדש גם את פעילות החינוך הבלתי פורמלי, אך לדבריו "אף אחד לא תמך בזה". אלקין הסביר כי משרד הבריאות הסכים לעשות זאת בתנאי שעד 20 בדצמבר לא יהיו פתיחות נוספות.

השר ישראל כ"ץ צייץ בטוויטר: "קבינט הקורונה אישר הלילה את היציאה לדרך של הפיילוט לקראת פתיחת הקניונים. מחר יאושרו התקנות ומחרתיים יצא לדרך הפיילוט לפתיחת 15 קניונים למשך 7 ימים לקראת פתיחתם של כלל הקניונים בישראל".

ממשרד הבריאות נמסר: "בכפוף לממצאי הפיילוט ולתמונת מצב התחלואה הכללית, יקבע מועד הפתיחה של הקניונים. במקביל תוגש הצעה לפיילוט לשווקים. השווקים יפתחו כשהקניונים יפתחו".

אמש נמסר ממשרד התחבורה כי קבינט הקורונה "אישר את הגדלת אחוזי התפוסה באוטובוסים ל-75% וזאת כדי לתת מענה לאיזון בין הביקושים לשירותי התחבורה הציבורית לבין שמירה על בריאות הציבור. התקנות ייכנסו לתוקף תוך יממה ויובאו לאישור ועדת הכלכלה של הכנסת".

בדיון לא הוחלט על חובת הורדת אפליקציית "המגן 2".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker