מס קורונה: המדינה גבתה 27 מיליון שקל מקנסות על הפרת התקנות

על פי נתוני רשות האכיפה, 50 אלף דו"חות טרם שולמו והחייבים צוברים ריבית פיגורים בשיעור 50%

ביני אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
כוחות משטרה אוכפים את הסגר השני, בירושלים
כוחות משטרה וצבא אוכפים את הסגר השני, בירושליםצילום: אמיל סלמן

המרכז לגביית קנסות ברשות האכיפה והגבייה פירסם היום (ראשון) את נתוני הגבייה של הקנסות שהטילה המשטרה בגין הפרות שונות של הסגר ושל שאר התקנות שהתקינה הממשלה במטרה להפחית את התחלואה בנגיף הקורונה.

על פי רשות האכיפה, עד כה התקבלו לגבייה כ-306 אלף קנסות בגין הפרות שונות של תקנות הקורונה, בסכום מצטבר של כ-170 מיליון שקל.

על פי הנתונים, בשבוע החולף לבדו התקבלו במרכז כ-35 אלף קנסות. מדובר בעלייה של כ-380% מהממוצע השבועי לפני הסגר הנוכחי, שעמד על 9,000 דוחות בשבוע.

עד כה שולמו כ-65 אלף דו"חות, בערך של כ-27 מיליון שקל, מהם כ-4,500 תיקים בערך כולל של 2 מיליון שקל שולמו במהלך השבוע האחרון.

לדברי מנהל המרכז, דורון תשתית, למרות העלייה המתמשכת בתשלום הקנסות שהוטלו, עדיין מדובר בנתונים לא פשוטים ומדאיגים: "נכון להיום, כ-50 אלף דו"חות לא שולמו עד למועד הקובע לתשלום (90 יום מהטלתם), ולכן נוספו על הקנס המקורי פיגורים בשיעור 50%, ואנו מתחילים בהליכי גבייה, ובכללם הטלת עיקולים. רבים ממקבלי הדו"חות הם אזרחים נורמטיביים שלא נתקלו עד כה בהליכים האפקטיביים למדי של המרכז לגביית קנסות. אף שב-50 אלף תיקים המועד לתשלום חלף ואנו לפני נקיטת הליכים נגד החייבים, אנו יותר מנשמח לסייע לחייבים שיפנו אלינו בהפחתת חלק מהפיגורים ובפריסת החוב, ובפרט לאלה שנפגעו כלכלית ממשבר הקורונה, כדוגמת המובטלים והיוצאים לחל"ת".

המשטרה הודיעה כי בסוף השבוע האחרון רשמו אנשיה 9,952 דו"חות בגין הפרות שונות של הוראות הסגר וההתגוננות מפני נגיף הקורונה.

לפי המשטרה, כ-7,000 דו"חות ניתנו בגין הפרת הסגר ויציאה מהבית למטרה אסורה, כ-2,000 דו"חות ניתנו בגין אי עטיית מסכה במרחב הציבורי ו-134 דו"חות ניתנו בגין הפרת חובת הבידוד. שאר הדו"חות ניתנו בגין הפרות שונות כגון פתיחת בתי עסק שאינם מוחרגים מההגבלות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker