כ"ץ מתכנן: מענקים חודשיים "בסך אלפי שקלים" למובטלים ששכרם נמוך

שר האוצר הורה לאנשי משרדו לגבש תוכנית שתכלול סיוע נוסף לעצמאים ולעסקים, וכן את המענקים - שאותם יוכלו המובטלים לקבל לתקופה מסוימת גם אם יחזרו לעבודה

אבי וקסמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שר האוצר, ישראל כ"ץ
שר האוצר, ישראל כ"ץצילום: עמית שאבי

שר האוצר, ישראל כ"ץ, לא הצליח בינתיים במאמציו לשכנע את ראש הממשלה ואת קבינט הקורונה למנוע את ההחמרות בסגר ואף להסיג לאחור את חלקן. כתחליף לכך, פונה כ"ץ לניסיון לחזק את רשת הביטחון לעצמאים ולמובטלים.

רשת הביטחון המחוזקת, לפי התוכנית של שר האוצר, תכלול מענקים חודשיים למובטלים ששכרם נמוך, מעבר לדמי האבטלה שלהם הם זכאים היום. כ"ץ הודיע היום (שלישי) כי הנחה את אנשי משרד האוצר לגבש את התוכנית, וכי המענקים למובטלים יהיו חודשיים, "בסך אלפי שקלים", עד לתקרה שתיקבע. לפי התוכנית, גם אם העובדים יחזרו לעבודתם לפני סיום תקופת הזכאות למענק החדש, הם יוכלו להמשיך לקבל אותו כתוספת לשכרם.

מלבד זאת, שר האוצר מעוניין להרחיב את הסיוע לעצמאים ולעסקים - בין השאר באמצעות תוספת של מקדמות בגין המענקים שהם כבר זכאים להם. עד כה התחייבה הממשלה לשלם עד סוף יוני 2021 מענקים לעצמאים ולעסקים הנפגעים במידה משמעותית ממשבר הקורונה. לפי הודעה שפירסם כ"ץ, החיזוקים לרשת הביטחון יצטרפו למענקים לשימור עובדים, וכן לתוספות למקבלי מענק עבודה (מס הכנסה שלילי), שאותן התחילה רשות המסים לשלם לזכאים בימים האחרונים.

כ"ץ אמר כי בכוונתו להציג בימים הקרובים את התוכנית לראש הממשלה, בנימין נתניהו, ולהביאה לאישור מהיר בממשלה ובכנסת "כדי לסייע למובטלים, לעצמאים ולבעלי העסקים בתקופה קשה זאת, בגלל התמשכות הסגר. הערבות ההדדית והאחריות הלאומית מחייבת את כולנו לא להפקיר את השכירים והעצמאים לגורלם ולסייע להם ככל שנדרש - וכך בכוונתי לעשות".

שר האוצר לא נואש עדיין מניסיונו לפתוח את העסקים שאינם מקבלים קהל, שפעילותם נאסרה לפני כעשרה ימים. משרד האוצר ביקש להתיר את פתיחת העסקים האלה מיד לאחר שמחת תורה, אבל ההכרעה בעניין בקבינט הקורונה נדחתה עד יום שני לפחות. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker