גם באוקטובר: המעסיקים יממנו את הבידוד של העובדים

למרות ההתנגדויות, בג"ץ העניק לממשלה ארכה כדי לחוקק את ההסכמות בעניין ימי הבידוד. לפי הסיכום השנוי במחלוקת שהושג, תקופת בידוד הבית תיגרע ממצבת ימי המחלה של העובדים, והממשלה תשתתף בחלק מעלותה

אבי וקסמן
אבי וקסמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות, בדיון של בג"ץ על חוקיות ההסכם הקואליציוני של בנימין נתניהו ובני גנץ. היא עוטה מסכה על הסנטר
אבי וקסמן
אבי וקסמן

בג"ץ החליט הערב (חמישי) להעניק לממשלה ארכה לחקיקת ההסכמות בעניין מימון העלות של תשלום שכר לעובדים המחויבים בבידוד בית בשל הנחיות הממשלה, שנועדו למנוע את ההתפשטות של נגיף הקורונה. על ההסכמות הכריזו אתמול משרד האוצר, ההסתדרות והנשיאות המעסיקים והעסקים.

שופטי בג"ץ שדנו בעתירות בעניין ימי הבידוד - הנשיאה אסתר חיות, עוזי פוגלמן ואלכס שטיין - העניקו למדינה ארכה עד 28 באוקטובר לשם עיגון ההסכמות בחקיקה. עד כה קבעה פסיקת בג"ץ כי ב-1 באוקטובר יפוג תוקף ההסדר הקיים, שבו משולמים לעובדים בבידוד דמי מחלה, ובעלותם של אלה נושאים בעיקר המעסיקים - ללא השתתפות של הממשלה. 

בשבועות הספורים שנותרו לה, הממשלה תצטרך להגיש לכנסת הצעות חוק שיסדירו את השימוש במכסת ימי המחלה של כל עובד לימי הבידוד, וכן את הסדר ההתחשבנות בין הממשלה והמעסיקים, שעל פיו הם יחלקו בעלויות של מרבית ימי הבידוד.

ההסדר שהושג מחלק את העלות בין העובדים המבודדים - שיידרשו לשאת בהפחתה במספר ימי המחלה שלהם - לבין המעסיקים והממשלה.

בית המשפט סירב לבקשות הצטרפות לעתירות, שפסק הדין בהן ניתן כבר לפני יותר מחודש. את הבקשות הגישו ארגונים המתנגדים להסכמות שהושגו, בעיקר בטענה כי הן מטילות נטל כבד מדי על המעסיקים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker