חגי עמית
חגי עמית

מליאת הכנסת תצביע הערב על החקיקה שתגדיר את ההגבלות על המשק הישראלי אותן יטיל הסגר הכללי עליו החליטה הממשלה לפנות בוקר.

שר האוצר, ישראל כ"ץ, המתנגד לסגר לצד שרים, בהם עמיר פרץ, איציק שמולי, אסף זמיר, יזהר שי ואורית פרקש הכהן, ממשיך לנסות להקל את רוע הגזרה.

מסתמן כי מקומות העבודה שיוחרגו מהסגר יהיו חברות היי-טק שפניהן ליצוא, אך עדיין לא התחילו לייצא יוכלו להיות מוגדרות כמפעלים חיונייים ולעבוד בהיקף של 30% – כפי שיותר למפעלים מייצאים; לענף הבנייה יותר לעבוד במלואו; כך גם לתעשיות הביטחוניות דוגמת רפאל, אלביט, התעשייה האווירית; ולמפעלים טכנולוגיים שיוגדרו חיוניים, בהם אינטל.

גם עובדים המספקים תחזוקה שוטפת לעסקים - דוגמת עובדים בתחום התחזוקה, השכר, משלוחים ועוד פעיליות שיוגדרו כהכרחיות לשימור בית העסק - יוכלו להמשיך בעבודה.

גם עובדים החיוניים להבטחת פעילות תפקודית לענף ההיי-טק - בהם מנהלי שרתים ועובדי מעבדות באוניברסיטות - יוכלו להמשיך לעבוד. כך גם נותני השירותים הנחוצים לשם קבלת מענקי סיוע מהמדינה, דוגמת רואי חשבון ,יועצי מס ועוד. לבסוף, גם משרדי הממשלה והרשויות המקומיות צפויים להמשיך לעבוד.

השר כ"ץ אמר בנוגע להותרת מקומות עבודה אלה פתוחים כי "אני גאה בכך שאחרי מאבק קשה הצלחתי היום לשנות את מתווה סגירת המגזר הפרטי, ובניגוד לכוונה שהסתמנה אתמול - לאפשר למפעלים רבים שעמדו להיסגר בתחומי ההיי-טק , התעשיות הביטחוניות, הבניין, הפיננסים והשירותים, להמשיך לפעול גם בתקופת הסגר. זאת, בדומה למתווה מארס-אפריל, תוך הקפדה מלאה על כללי הבריאות.

כ"ץ הוסיף כי "המשק הפרטי הוא מקום עבודה למיליוני אנשים, והלב הפועם של הכלכלה הישראלית ואעשה הכל להמשיך ולחזק אותו בימי מבחן קשים אלה" .

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker