החל מ-45 שקל לבדיקה: מעבדת הקורונה החדשה בנתב"ג - כל הפרטים

נבחרה החברה שתפעיל את מעבדת הקורונה בנתב"ג: אומגה המכון להוראה מודרנית בשיתוף בית החולים רמב"ם

הדר קנה
הדר קנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דלפקי אל על בנתב"ג בתקופת הקורונה
דלפקי אל על בנתב"ג בתקופת הקורונהצילום: RONEN ZVULUN / REUTERS

יש זוכה במכרז מעבדת הקורונה בנתב"ג: היום (ב') הוכרז כי הזוכה להפעלת מערך בדיקות PCR בנמל התעופה בן-גוריון ובמתקני רשות שדות התעופה היא חברת אומגה המכון להוראה מודרנית בשיתוף בית החולים רמב"ם. למכרז נרשמו יותר מ-90 חברות ויותר מ-150 מתעניינים, ובסופו של דבר שבע קבוצות הגישו הצעות.

אומגה התחייבה להקים את מערך הבדיקות והמעבדה לפענוח נגיף קורונה בתוך 45 יום. השירות יינתן לטסים לחו"ל ולנכנסים לישראל בנמל התעופה בן-גוריון בעלות של 44.88 שקל לבדיקה רגילה, המאפשרת לקבל את תוצאות הבדיקה עד 14 שעות מרגע הדגימה - ואילו בדיקה מהירה עד ארבע שעות תעלה 134.64 שקל. 

זהו מחיר נמוך יחסית, שכן כיום בדיקות הקורונה הפרטיות שנעשות בבתי החולים השונים עולות בין 260 שקל ליותר מ–1,000 שקל — מחיר שנקבע לפי מיקום הבדיקה (בית חולים, מתחם שמצריך שינוע לבית החולים וכו'), המהירות שבה ניתן לקבל את התוצאה וגורמים נוספים.

החברה התחייבה להקים מערך ניהול ממוחשב ואינטרנטי הן להזמנת תור לביצוע הבדיקה והן לניהול המערך והוצאת "דרכון רפואי" לנוסע בעברית ובאנגלית, ובכל שפה נוספת שתידרש. 

שירות בדיקות הקורונה לנוסעים הנכנסים והיוצאים מישראל יכלול מערך דגימות מורחב והקמת מעבדה ייחודית בזרוע E (הזרוע החדשה) לפענוח בדיקות קורונה, בהתאם לפרוטוקול הבדיקה של משרד הבריאות. בסמוך לטרמינל 3 (הפועל באופן בלעדי) יוקם שטח ייעודי עבור נוסעים היוצאים מישראל, שבו יוקמו במסגרת המכרז עמדות לקיחת דגימה מנוסעים באמצעות "דרייב אין" הישר מהרכב. הנוסעים  היוצאים לחו"ל יגיעו לצורך הבדיקה כ-72 שעות טרם הטיסה ללקיחת דגימה ובהתאם להנחיות המתבקשות בכל מדינה ומדינה. 

נתב"ג, באפרילצילום: תומר אפלבאום

נוסעים הנכנסים ישראל יוכלו לבצע בנמל התעופה בן-גוריון בדיקת PCR במערך בודקים באולם הנכנסים שתועבר למעבדת הקורונה. הזוכה במכרז יתחייב במתן תשובה תוך פרק זמן של עד 14 שעות גם לנוסעים הנכנסים לישראל, מה שיאפשר את קיצור משך הבידוד הנדרש כיום.

הזיכיון להפעלת מערך הבדיקות תקף לשלוש שנים רצופות, עם אפשרות לתקופת הארכה בת שנתיים. במצב שבו ייפחת הביקוש לבדיקות קורונה מכל סיבה שהיא (מציאת חיסון או כל אמצעי אחר) יהיו רשאים הצדדים להפסיק את ההתקשרות. הזיכיון כולל אפשרות הרחבה לנמל התעופה רמון, ולכלל המעברים בניהול רשות שדות התעופה.

שרת התחבורה, מירי רגב, אמרה: "הקמת מעבדות הקורונה בנתב"ג הוא נדבך קריטי בפתיחת השמים. עמדנו על כך שמחיר הבדיקה לנוסע יהיה נמוך, נגיש וזמין. אני שמחה על כך שמחיר הבדיקה נמוך באופן חסר תקדים. הנחיתי את גורמי רשות שדות התעופה לזרז ככל הניתן את הליכי הקמת המעבדה ובינתיים אנו מקבלים את הגיבוי ממערכת הבריאות. אני מברכת את אנשי רשות שדות התעופה על פעילותם לביצוע המכרז במהירות לרווחת הנוסעים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker