אחרי שלוש דחיות: האם הפעם קבינט הקורונה יאשר את תוכנית "הרמזור" של גמזו?

נושא נוסף שאמור להיסגר עוד לפני ישיבת קבינט הקורונה הוא הלימודים בערים האדומות. גמזו הצהיר כמה פעמים כי בית ספר בעיר עם תחלואה גבוהה "זה כמו לשפוך בנזין על המדורה"

רוני לינדר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
פרויקטור הקורונה, פרופ' רוני גמזו
פרויקטור הקורונה, פרופ' רוני גמזוצילום: מוטי מילרוד

השרים החברים בקבינט הקורונה ידונו מחר אחר הצהריים בפעם הרביעית במתווה "הרמזור" של ממונה הקורונה, פרופ' רוני גמזו, שאמור להכנס לתוקף ביום שלישי השבוע, 1 בספטמבר. זאת, לאחר שסירבו לאשר את המתווה בשלוש הפעמים האחרונות.

על פי התוכנית, מדינת ישראל תחולק לערים אדומות, כתומות, צהובות וירוקות, לפי  היקף תחלואת הקורונה וקצב ההדבקה בהן. בהתאם לכך גם יוטלו עליהן מגבלות דיפרנציאליות ההולמות את מצב התחלואה בהן, עד כדי סגר מקומי. רובן המכריע של הערים האדומות והכתומות הן ערים חרדיות וערביות ומכאן רגישותו הפוליטית של המודל והקושי לאשר אותו בקבינט הקורונה. המחלוקת העיקרית נוגעת לנושא התפילות בבתי הכנסת בערים האדומות.

התכנית גם מעבירה חלק ניכר מהטיפול בתחלואה מהמדינה אל הרשות המקומית, בליווי סיוע של פיקוד העורף וגורמים נוספים לרשות המקומית בכל הקשור לבדיקות, פינוי חולים ועוד. ערים שמצבן ישתפר - יקבלו צבע חדש ובהתאם לכך תהיה הקלה במגבלות החלות עליהן.

נושא נוסף שאמור להיסגר עוד לפני ישיבת קבינט הקורונה הוא נושא הלימודים בערים האדומות. גמזו הצהיר כמה פעמים באופן מפורש כי הוא מתנגד לפתיחת שנת הלימודים בערים אלה, שכן לדבריו בית ספר בעיר עם תחלואה גבוהה "זה כמו לשפוך בנזין על המדורה". את ההחלטה על כך יכולים לקבל שרי הבריאות, החינוך והאוצר עוד לפני ישיבת הקבינט אך אם לא יצליחו לקבל החלטה- הנושא יעבור גם הוא להכרעת הקבינט.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker