קיבלו תיאבון: מסעדות מודיעות - נמשיך לפעול גם אחרי יום שלישי, למרות ההוראות

המסעדנים יגיעו מחרתיים למחות מול בית ראש הממשלה בירושלים: יקימו שם בית תמחוי ויחלקו חמגשיות עם מזון, כחלק ממחאה שהם מקיימים תחת הכותרת "זו לא הסעודה האחרונה"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מסעדה בתל אביב
מסעדה בתל אביבצילום: AMIR COHEN / REUTERS

אחרי שקיבלו דחייה של ארבעה ימים מראש הממשלה, המסעדנים אינם מתכוונים לעצור, ורבים מהם מודיעים כי ימשיכו לפעול גם אחרי יום שלישי – המועד הנוכחי שבו הם צריכים לסגור את עסקיהם.

בית הקפה התחתית בתל אביב הפיץ הודעה תחת הכותרת: "ממשיכים". הבעלים, אסף בריט, ציין בהודעה כי "כל עוד אין מתווה פיצויים לעסקים, לכלל העובדים, אלה שמקבלים דמי אבטלה מגוחכים ואלה שנזרקים לרחוב בלי שום רשת ביטחון כאילו הם שקופים (העובדים הזרים), לעצמאים, שהם הלכה למעשה מעסיקים ואחראים לשכר של מאות אלפי עובדים במשק - אנחנו ממשיכים. כל עוד מתקבלות החלטות שרירותיות ללא שום נתונים - אנחנו ממשיכים".

בריט הוסיף: "נמשיך לעבוד על פי כל כללי התו הסגול, נמשיך לשמור על המרחק בין השולחנות, נמשיך להקפיד על מסכות, נמשיך לתת לכם את ההרגשה הכי נעימה ובטוחה שאפשר - אבל פשוט נמשיך".

במקביל, בשעות האחרונות התארגנות חדשה, הכוללת עשרות מסעדנים, הודיעה כי ביום שלישי יגיעו המסעדנים למחות מול בית ראש הממשלה ברחוב בלפור בירושלים, שם יקימו בית תמחוי ויחלקו חמגשיות עם מזון, כחלק ממחאה שהם מקיימים תחת הכותרת "זו לא הסעודה האחרונה".

מור שובבו הראל, בעלי משרד יחסי הציבור ג'ינג'ר תקשורת, ממובילי ההתארגנות, אמר כי "יש מסעדות רבות בישראל שאין בכוונתן לסגור ביום שלישי - עד שהמסעדנים יקבלו את הפיצוי שהיו אמורים לקבל בגין הנזקים שספגו, עד שימי הבידוד לעובדים יהיו על חשבון המדינה ולא על חשבון המעסיק". 

שובבו ציין כי בין נציגי המסעדות שיגיעו לירושלים ביום שלישי וישאירו את המסעדות פתוחות, ניתן למנות את סוסו אנד סאנס, סנטה קטרינה, דוק, האחים, מלגו, מלבר, בר 51 ומונא.

גם בארגון מסעדנים חזקים ביחד, דורשים כי תעשיית המסעדות תמשיך לפעול לפי התו הסגול. לחילופין, הם דורשים כי המדינה תאפשר ותדאג לכך שהמסעדות יוכלו לפעול לפי מודל של הושבה באוויר הפתוח על מדרכות ובמתחמים ייעודיים שיוקמו.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker