שירות התעסוקה: ביממה האחרונה נרשמו 4,386 דורשי עבודה נוספים

מאז ההקלות בסגר ב-19 באפריל, התקבלו בשירות התעסוקה כ-400 אלף דיווחים על חזרה לעבודה, ומנגד נרשמו כ-150 אלף דורשי עבודה חדשים ■ שירות התעסוקה מספק הסברים לפערים בין נתוניו לאלה של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה

סיון קלינגבייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לשכת התעסוקה
סיון קלינגבייל

שירות התעסוקה מדווח היום (ב') כי ביממה האחרונה התקבלו בשירות התעסוקה 3,569 דיווחים על חזרה לעבודה. במקביל, נרשמו 4,386 דורשי עבודה חדשה. מאז החלו ההקלות בסגר לשחרור המשק ב-19 באפריל, התקבלו בשירות התעסוקה כ-400 אלף דיווחים על חזרה לעבודה, ומנגד, נרשמו כ-150 אלף דורשי עבודה חדשים.

לפי נתוני שירות התעסוקה, כיום רשומים בשירות התעסוקה 852,264 דורשי עבודה, מהם 577,309 בחל"ת. שיעור האבטלה הוא 21%.

הנתונים שונים מהנתונים שפירסמה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, לפיהם במשק היו כ-507 אלף מובטלים במחצית הראשונה של יוני, לפי הגדרה בלתי רשמית שמביאה בחשבון גם עובדים בחל"ת, ועובדים שפוטרו החל במארס ואינם מחפשים עבודה. אם כל אלה היו נחשבים מובטלים לפי ההגדרה המקובלת, שאינה מותאמת להתפתחויות שחלו במשק בעת משבר הקורונה, שיעור האבטלה במחצית הראשונה של יוני היה כ-12.2%.

בשירות התעסוקה מספקים כמה הסברים לפערים בין נתוני שירות התעסוקה לבין נתוני הלמ"ס. ראשית, 450 אלף החוזרים בתחילת יוני על פי הלמ"ס כוללים עצמאים או אנשים שלא נרשמו בשירות התעסוקה. שירות התעסוקה סופר רק שכירים. בנוסף לכך, מספיק שאדם עבד שעה בחודש - הוא נחשב "עובד" על פי הגדרת הלמ"ס. יתרה מזאת, הנתונים אינם כוללים את תובעי הבטחת הכנסה - כ-100 אלף איש בעומק האבטלה שאינם מחפשים עבודה בימים אלה ולכן אינם נספרים על פי הלמ"ס.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker