חצי מהמשרד – חצי מהבית: המשרד הממשלתי הראשון שיעבור לעבודה בקפסולות

משרד המדע והטכנולוגיה יחלק את עובדי המשרד לשתי קפסולות, כשכל קבוצה עובדת שבוע אחד מהבית ושבוע שני מהמשרד ■ האתגר הגדול הוא לשמור על תפוקות העבודה כמו בשגרה ■ מנכ"לית המשרד: "הטמענו כלים טכנולוגיים לשמירה על פרודוקטיביות"

רפאלה גויכמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עבודה מהביתצילום: בלומברג
רפאלה גויכמן

בעקבות החלטת הממשלה על העברת 30% מעובדי המגזר הציבורי לעבודה מהבית – משרד המדע והטכנולוגיה הוא הראשון מבין משרדי הממשלה שהוציא לפועל את המהלך. מנכ"לית המשרד, שי לי שפיגלמן, כתבה לעובדי המשרד כי החליטה יחד עם השר יזהר שי להגדיל את מכסת האישורים לעבודה מהבית מ-30% ל-50% ובעצם לחלק את עובדי המשרד לשתי קפסולות. כלומר, מתוך 80 עובדי המשרד - בכל שבוע יגיעו מחציתם לעבודה, ומחציתם יעבדו מהבית.

שר המדע והטכנולוגיה, יזהר שיצילום: אייל טואג

"אנחנו צריכים להכיר בעובדה שהקורונה תהיה חלק משגרת החיים שלנו בחודשים הקרובים, אולי גם בשנתיים הקרובות. לכן, על כל ארגון למצוא פתרונות שיבטיחו את בריאות אנשיו לצד שמירה על רמות הפרודוקטיביות והתפוקה. בשבועות האחרונים השקענו בפתרונות טכנולוגיים שיאפשרו בדיוק את זה", אמר שי.

אחד האתגרים של העברת עובדי מדינה לעבודה מהבית היא לספק סביבת עבודה שתוכל לעמוד בסטנדרטים טכנולוגיים זהים לאלה שבמשרד. בין היתר לספק תשתית אינטרנט חזקה ורישיונות לתוכנות שבהן עושים המשרדים שימוש כדי להמשיך לנהל את שגרת העבודה. ואולם, האתגר הגדול ביותר הוא שמירה על הפרודוקטיביות של העובדים, כך שמעבר לעבודה מרחוק לא יפגע בתפוקותיהם. שי לי שפיגלמן, מנכ"לית משרד המדע והטכנולוגיה אמרה כי במשרד כבר נערכו לכך "בזכות התאמת כלים טכנולוגיים מתקדמים נוכל גם לשמור על הפרודוקטיביות והיעילות של המשרד, לשמור על תפוקתם של העובדים וחשוב מכך גם על בריאותם. אני קוראת למשרדי הממשלה האחרים להצטרף אלינו ולהוות דוגמה למגזר הציבורי".

שי לי שפיגלמן, מנכ"לית משרד המדע והטכנולוגיה

במכתב שהפיץ נציב שירות המדינה פרופ' דניאל הרשקוביץ למנכ"לים בשירות המדינה ביוני ציין בין היתר כי יקדם את נושא העבודה מרחוק במגזר הציבורי. בשבועות האחרונים גיבשה נציבות שירות המדינה יחד עם אגף התקציבים תקנות לעבודה מהבית. עמדת הנציבות לפי התקנות שפירסמה היא שיש לעודד כמה שיותר עובדים לעבור לעבוד מהבית וכי בכירים במשרדים יוכלו לאשר לעובדים עבודה מהבית ולחלק אותם לעבודה בקפסולות. לעומת משרד המדע והטכנולוגיה – הורתה בשבוע שעבר שרת התחבורה, מירי רגב, כי למרות ההנחיות היא אוסרת על עובדי המשרד לעבוד מהבית והורתה להם להמשיך להגיע למשרד.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker