הסנונית הראשונה? קסטרו ביטלה הוראות קבע ומליסרון מפנה אותה מקניון רמת אביב

הרשתות מוטרדות מאפשרות סגירת הקניונים בהמשך יולי ומעוניינות לצמצם הפסדים ■ מליסרון טענה בפני קסטרו כי מדובר ב"סטירת לחי" אולם סביר כי מדובר בפתיחה של גל מאבקים נוסף בין הרשתות לקניונים ■ קסטרו: "אנחנו מוחים על כך שמי בחברת מליסרון מנסה להלך עלינו אימים באמצעות התקשורת"

עדי דברת
עדי דברת-מזריץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים14
חנות של קסטרו בימי משבר הקורונה
חנות של קסטרו בימי משבר הקורונהצילום: מוטי מילרוד

עליית מדרגה במאבק בין הקניונים לרשתות. בהמשך לאיומים של רשתות לבטל את הוראות הקבע לקניונים בגין דמי השכירות והניהול על רק החשש מסגר, קבוצת קסטרו-הודיס ביטלה חלק מהוראות הקבע שלה עבור יולי. הצעד הוא בבחינת ניסיון לצמצום נזקים אם המדינה תחליט על סגירת הקניונים במהלך יולי והקניונים מצדם לא יסכימו להחזיר לרשתות את הכסף.

בעקבות המהלך הודיעה קבוצת מליסרון (קניוני עופר) לקסטרו כי היא מפנה אותה מהחנות שהיא מפעילה בקניון רמת אביב ומתחם עופר סנטר נוף הגליל. בקבוצת מליסרון יודעים כי המהלך של קסטרו עשוי לגרור רשתות נוספות לפעול בצורה דומה. לכן, התפרסמה הודעה חריפה בכתב מטעם מליסרון שלפיה, בין היתר, הם נדרשים לפנות את שתי החנויות תוך עשרה ימים, לסלק את מלוא חובותיהם לקבוצה המסתכמים בכ-3.8 מיליון שקל, למסור מחדש הרשאות לחיוב ולחדש את הבטוחות שבכוונת מליסרון לחלט כעת.

בקבוצת מליסרון טוענים במכתב כי מדובר ב"סטירת לחי" ומזכירים כי גם להם נגרמו נזקים בתקופת הקורונה. בקבוצת קסטרו-הודיס לעומת זאת כועסים עדיין על מליסרון, שבניגוד לעזריאלי וביג, לא החזירה לשוכרים את דמי השכירות ששולמו בגין השבועיים האחרונים של מארס בהם הקניונים היו סגורים.

כפי שנחשף אתמול ב-TheMarker, התגברות התחלואה וההגבלות על המשק הביא להגדלת החשש אצל הרשתות כי המדינה תחליט לסגור את הקניונים במהלך יולי, כאשר ההערכה היא כי הפעם הקניונים יעמדו על הרגליים האחוריות וינקטו בגישה תקיפה יותר מול הרשתות. זאת גם לאור העובדה שחלקן יקבלו מהמדינה עשרות מיליוני שקלים בגין החזרת עובדים מחל"ת וגם לאור הנזקים שספגו הקניונים בחודשים האחרונים. חלק מהקניונים כבר הודיעו לשוכריהם כי יקזזו מהם הנחות והטבות בהתאם לסך המענקים שיקבלו מהמדינה. בעקבות כך, אמרו אתמול בכירים ברשתות לTheMarker כי הם מתכננים לבטל את הוראות הקבע לקניונים ולשלם להם בסוף יולי אם אכן הקניונים יישארו פתוחים.

סניף קסטרו בקניון ממילא בירושלים, בתקופת סגר הקורונה
סניף קסטרו בקניון ממילא בירושלים, בתקופת סגר הקורונהצילום: אמיל סלמן

אתמול הודיעה קבוצת מליסרון כי תאפשר לשוכרים שלא לפתוח חנויות במוצאי שבת. בנוסף, בימי חול הם יוכלו לפתוח את החנויות בשעת בוקר מאוחרת (10:00 בבוקר) ולסגור אותן מוקדם יותר (20:30 ואילך) – מהלך שעד כה הביא לקבלת קנס בגובה של מאות שקלים לחנות. כמה שעות לאחר מכן קבוצת עזריאלי יישרה קו ויצאה בהודעה זהה. דובר בכניעה של שתי קבוצות הקניונים הגדולות ללחץ של השוכרים, שמספרים על ירידה גדולה במכירות מתחילת יולי, שמתחזקת בשעות הערב, ומביאה להפסדים.

תקופת הקורונה לוותה במתיחות רבה בין בעלי הרשתות לבעלי הקניונים. בגל הראשון ולאחר לא מעט מאבקים וכיפופי ידיים קבוצות הקניונים הודיעו כי יעניקו לשוכרים פטור מלא מתשלום דמי שכירות וניהול עבור החודשים בהם הקניונים לא פעלו והנחות של עשרות אחוזים בתשלומים של מאי ויוני בהם הקניונים עבדו. אולם, מתווה ההקלות של הקניונים לרשתות חל רק על תקופת מארס-יוני, כאשר עבור יולי ישולמו דמי שכירות וניהול רגילים.

הענף היחיד שעדיין זוכה להקלות מהקניונים הוא ענף המסעדות ובתי הקפה, שקיבלו הנחה של 60%-40% בדמי השכירות והניהול ביולי לאחר שהציגו מכירות נמוכות במיוחד במאי-יוני. ואולם, לאור הירידה במכירות ביוני, שהתגברה משמעותית מתחילת יולי, רוצות גם הרשתות מענפים אחרים לוודא שלא ישלמו דמי שכירות וניהול מלאים אם בכלל.

מאז תחילת 2020 ירדה מניית עזריאלי ב-36% ואילו מניית מליסרון (קניוני עופר) נחתכה ב-40%. גם עתיד הקניונים לוט בערפל לאור האבטלה הגואה במשק שמביאה לירידה בצריכה. מצב השוכרים בקניונים הולך ומחמיר, חלקם לא ישרדו את השנה הקרובה, ואילו חלקם יצמצמו את מספר החנויות שהם מפעילים. בפסגות ניירות ערך העריכו אתמול ל-TheMarker כי דמי השכירות בקניונים ירדו בכ-15% בממוצע ב-2021-2020 כתוצאה מלחץ גובר מצד השוכרים. זאת, לאחר שביוני העריכו את הירידה בכ-10%, וכי גם ה-NOI מנכסים זהים של הקניונים (רווח תפעולי נקי) יירד באופן דומה.

בעוד שחלק ממנהלי הקניונים אומרים כי בכוונתם להתחשב בשוכריהם אם תחול ירידה בפדיונות, אחרים אומרים כי ביטול חד-צדדי של הוראות הקבע לא יתקבל על ידם בשום מצב.

מחברת קסטרו נמסר "קסטרו מאז ומעולם עמדה בכל התחייבויותיה הכספיות וכך יהיה גם בעתיד. אנחנו מוחים על כך שמי בחברת מליסרון מנסה להלך עלינו אימים באמצעות התקשורת על החברה. אנו תמהים על כך כי במילסרון בניגוד לכל חברות הקניונים האחרות, עדיין לא הפנימו את צו השעה בעולם כולו בכלל, ובישראל בפרט. אנו מצפים יותר מתמיד לאוזן קשבת. כולנו בסירת הקורונה . ולכן, הדרישה של מליסרון היא לא במקום בלשון המעטה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker