רשת ביטחון של מיליון שקל: משרדי התחבורה והאוצר סיכמו על תקציב לטיסות לאילת

אנשי המקצוע במשרדי התחבורה והאוצר הגיעו להסכמות על תקציב שיאפשר את סבסוד הטיסות לאילת

הדר קנה
הדר קנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מטוס של ארקיע
מטוס של ארקיעצילום: דוברות ארקיע

אנשי המקצוע במשרדי התחבורה והאוצר סיכמו הערב (ג') על תקציב להבטחת המשך הטיסות לאילת: מיליון שקל לתקופה של חודשיים.

ממשרד התחבורה נמסר: "אנו פועלים לסכם רשת ביטחון לחברה שתפעיל טיסות אלה. השרה מירי רגב רואה חשיבות בקיום הטיסות, כדי לאפשר את המשך הפעלת הקו נתב״ג-אילת לרווחת תושבי אילת". 

ממשרד האוצר נמסר: "אישרנו תקציב לצורך הפעלת טיסות סדירות לאילת בבוקר ובערב כך שתתאפשר יציאה וחזרה לעיר באותו יום. התקציב יהיה בסך מיליון שקל בשלב זה. משך התקופה תלוי בביקושים כי המדינה משלימה עלות לסבב מטוס אם לא נקנו מספיק כרטיסים".

הדברים סוכמו על רקע החלטת חברת התעופה ישראייר, להפסיק לטוס לאילת החל ב-14 ליולי, והעובדה שארקיע בהדממה ממארס, ואינה מפעילה את הקו לאילת בשל משבר הקורונה.

בעקבות הסיכום הודיעה ישראייר כי תמשיך להפעיל את הקו לאילת, לאור הודעת משרדי התחבורה והאוצר למציאת הנוסחה המתאימה להפעלת הנתיב האווירי לאילת ומתן מענה לתושבי העיר. ישראייר מסרה כי תוסיף על הטיסות הקיימות כיום, שתי טיסות יומיות המיועדות לתושבי אילתטיסה בוקר שתצא מאילת ב-7:30, וטיסה נוספת שתצא ב-17:30 מנתב"ג לאילת.

ישראייר מפעילה כיום לפחות שלוש טיסות יומיות לאילת, המיועדות לנופשים בעיר ולתושבים שצריכים לחזור מאזור גוש דן או להגיע אליו. לפני משבר הקורונה הפעילה החברה חמש עד שבע טיסות לאילת ביום.

בסוף יוני אמר אורי סירקיס, מנכ"ל ישראייר, כי החברה סופגת הפסדים כבדים מאז תחילת משבר הקורונה, והודיע: "בעוד שבועיים אנחנו נפסיק את הטיסות לאילת, מפני שאנחנו לא יכולים להחזיק רק בפעילות פנים ארצית לאורך זמן. אנחנו מדממים למוות ואף אחד לא נותן פתרון".

מוקדם יותר היום קראה ארקיע לסבסוד הקו על ידי הממשלה: "הממשלה צריכה להתעשת ולמנוע את ניתוק אילת ממרכז הארץ על ידי סבסוד הקו לאילת. עליה להבטיח לחברות התעופה רשת ביטחון להפעלת הקו".

בארקיע טוענים כי אם הממשלה תודיע על סבסוד הקו הם יוכלו לחזור לטוס לצדה של ישראייר. מנכ"ל ארקיע אינטרנשיונל, עוז ברלוביץ', אמר: "ארקיע תשמח לחדש את פעילות הקו אולם אינה יכולה להרשות לעצמה לצבור הפסדים בהפעלתו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker