בממשלה מגבשים תו סגול מחמיר למלונות - ובפתאל מאיימים לסגור

הרשת איימה כי תסגור את מלונותיה אם יטילו הגבלות חדשות, המורות כי אין לאפשר שהייה של יותר מ-20 איש בחדרי האוכל

הדר קנה
הדר קנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מלון NYX של רשת פתאל בתל אביב
מלון NYX של רשת פתאל בתל אביבצילום: פתאל

בעקבות ישיבת הממשלה בנוגע להחמרת ההגבלות הנוגעות למשבר הקורונה, הוחלט כי שר התיירות, אסף זמיר, יציג לממשלה מתווה תו סגול מחמיר עבור המלונות בישראל. 

ההסכמה על גיבוש מתווה התו הסגול הייחודי, נבעה בין היתר מנתוני התחלואה הנמוכים במלונות בישראל החל מפתיחתם בסוף חודש מאי.

הערב עמלים צוותים מקצועיים מטעם משרד התיירות והתאחדות המלונות ליצירת תו שיאפשר למלונות להמשיך לפעול כסדרם, להבטיח שמירה על בריאותם של אורחי המלון ועובדיו כאחד, והוא יוגש עוד הערב למשרד הבריאות.

לפיכך שיגרה רשת פתאל איום, ולפיו היא תסגור את מלונותיה אם יטילו הגבלות חדשות, המורות כי אין לאפשר שהייה של יותר מ-20 איש בחדרי האוכל. 

אביה מזרחי מגן, מנכ"לית רשת מלונות פתאל, הזהירה: "מקבלי ההחלטות צריכים להבין שעם 20 איש בחדרי אוכל - מלונות ישראל ייסגרו. תג המחיר יגיע ל-50 אלף מובטלים, משמע - העיר אילת שוב בקטסטרופה". 

היא הסבירה כי ההשלכות של הגבלות נוספות - קשות מאוד. "הן לא נכנסו לתוקף, אולם אם זה יקרה, נסגור את הרשת. זה צריך להיות מאוד ברור. חופשה לא תתנהל עם הגבלה כזו מצדנו ולא מצד האורחים שלנו". 

לדבריה, הרשת החזירה יותר מ-25 אלף עובדים בענף המלונאות מחל"ת, ועוד קרוב ל-20 אלף איש חזרו לעבוד כתוצאה מפתיחת בתי המלון, (ספקים, סוכני נסיעות, מורי דרך).

"בתי המלון עובדים על פי הנחיות התו הסגול, ולראיה - מאז פתיחתם בחג השבועות ועד היום, התארחו בבתי המלון 280 אלף אורחים, מתוכם 30 אורחים התגלו כנשאים, וכמובן אין שום ודאות שנדבקו אצלנו. מדובר ב-0.01% מהנדבקים, מה שאומר שאין שום קורלציה בין אחוז הנדבקים להגבלות ההרסניות הללו".

ליאור רביב, מנכ"ל ישרוטל, אמר: "לא נוכל להפעיל את המלונות הגדולים שלנו עם הגבלה של 20 איש בחדר אוכל. מה מצפים, שנתחיל ארוחת בוקר ב-7 בבוקר ונסיים ב-18:00 בערב? זה מצב בלתי אפשרי, המשמעות היא פגיעה אנושה בתיירות באילת ובים המלח והחזרת העיר למצב של 80% אבטלה.
אין שום סיבה הגיונית להחיל עלינו את המגבלה הזאת. שיעורי ההדבקות במלונות אפסיים, אנחנו לא הבעיה. יש הקפדה על התו הסגול במלונות, עמדנו בכל הביקורות בהצלחה. החזרנו בישרוטל 4,000 עובדים מחל"ת - מצפים שנשלח את כולם שוב לאבטלה? הדאגה העיקרית שלנו היא לעובדים ולמנהלים שלנו, אנחנו חייבים לשמור עליהם, הם סבלו מספיק בארבעת החודשים האחרונים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker