שר הבריאות אדלשטיין: "לא נגיע לסגר טוטאלי, אלא יותר לסגר נושם"

שר הבריאות: "כנראה שעד סוף היום יהיו הכרזות על אזורים מסוימים, מצומצמים ככל הניתן, אולי שכונות בתוך ערים"

רוני לינדר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
שר הבריאות יולי אדלשטיין
שר הבריאות יולי אדלשטייןצילום: משרד הבריאות

"לא נגיע לסגר טוטאלי, אלא יותר לסגר נושם", כך אמר שר הבריאות יולי אדלשטיין בתדרוך לעיתונאים. לדבריו, "יש כמה מוקדים שמבחינת הקריטריונים שקבענו אצלנו הם כתומים ואדומים, יכול להיות שבמהלך היום נודיע על חלקם כמוגבלים, מבקש מהתושבים לקבל זאת בהבנה - זה לצורך קטיעת שרשרת ההדבקה".

"המטרה היא האטה בקצב ההדבקה, פחות חולים, משק פתוח וחיים נורמלים ככל הניתן בצל הקורונה", הוסיף אדלשטיין. "יש מקומות שאין מה להכריז עליהם - לפעמים בעיר גדולה יש מספר מוקדים אבל אין מוקד ברור. זה או לסגור את כל העיר או לנסות לתת טיפול מסוג אחר כמו שמנסים לעשות. כנראה שעד סוף היום יהיו הכרזות על אזורים מסוימים, מצומצמים ככל הניתן, אולי שכונות בתוך ערים".

לדברי שר הבריאות, "המשימה שלנו מחולקת לשניים: טיפול כלל ארצי כולל הסברה ואכיפה. לאלה שאומרים למה קנס על המסכה ואי שמירת מרחק? התשובה פשוטה: שמרו על הכללים ולא תקבלו שום קנס. בדיוק כמו בנהיגה".

בעניין הקנסות, הוסיף אדלשטיין: "אני לא רוצה לראות מחזה שמישהו מקבל קנס. יש פתרון יותר פשוט: שבעל עסק לא ישרת לקוחות שלא שומרים על ההנחיות וישמור על ההנחיות בעצמו. שאותו אזרח שבמיוחד נכנס למכולת, לחנות, לקניון ישים מסכה. חשוב מאוד לזכור. לפעמים אומרים לי: 'אל תהיה פטרון שלי, אני יודע איך לשמור על עצמי'. אבל אזרח שלא שם מסכה מסכן את כל הסובבים אותו - ולזה אין זכות לאף אחד".

שר הבריאות התייחס גם לנושא תוספת המיטות בבתי החולים: "כשמדברים על תרחיש ייחוס של 2,000 מונשמים - מדובר בתוספת מיטות אמיתית, תוספת צוותים רפואיים, כוח סיעודי, כוח עזר. וזה לא חייב לבוא על חשבון מחלקה קיימת. אפשר בזמן קצר להקים מקום מיוחד לטיפול בחולי קורונה. המחלקות הפנימיות בלי קשר נמצאות במצב לא פשוט. קיימתי כבר ישיבה בנושא הזה ואנחנומתכוונים לשים דגש על מצב המחלקות הפנימיות".

בעניין הבדיקות הסרולוגיות, אמר אדלשטיין: "אנחנו מודעים לכך שאם לא נבצע בזמן הקרוב את הבדיקות הסרולוגיות יפוג תוקפן של חלק. התחלנו בנושא הזה בבני ברק ובדרום תל אביב, הכוונה שלנו היא שאחרי תהליך של תיקוף שיעברו הערכות הללו, נצא למבצע ואנחנו מקווים להגיע לעשרות אלפי בדיקות שיתנו לנו תמונה טובה מחקרית. אבל זה יוצר עומס נוסף על המעבדות וזה תלוי ביכולת שלנו להפעיל את המעבדות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker