משרד התיירות מנסה להציל את הענף באמצעות קמפיין ב-2.3 מיליון שקל

גם עיריית תל אביב משיקה קמפיין, שבמסגרתו אורחי המלונות בעיר יהיו זכאים לכרטיס הטבות ■ מנכ"ל משרד התיירות: המשך הסגירה יביא לקריסה ממנה לא ניתן יהיה להתאושש ■ "אפשר להשאיר את אתרי הנופש פתוחים וגם לשמור על כללי הבריאות"

הדר קנה
הדר קנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חוף אכזיב, בשבוע שעבר
חוף אכזיב, בשבוע שעברצילום: רמי שלוש

משרד התיירות ועיריית תל אביב מנסים לשקם את ענף המלונאות, שספג מכה קשה בקורונה באמצעות שיווק: משרד התיירות הודיע היום (ראשון) על קמפיין קיץ חדש לעידוד תיירות פנים עם הסלוגן "זה הזמן לחופשה בישראל".

במקביל, עיריית תל אביב-יפו והתאחדות המלונות תל אביב ישיקו בשבוע הבא קמפיין מיוחד לעיר תל אביב, שיכלול סיורים חינם, כניסה 1+1 לאטרקציות תיירותיות, ושימוש במתקני חוף ואופני "תל אופן" ללא תשלום. הסלוגן יהיה: "חוףשה בעיר". 

במסגרת הקמפיין בתל אביב, אורחי המלונות יהיו זכאים לכרטיס הטבות שיכלול בין היתר: סיורים ברחבי העיר בחינם (אמנות רחוב בדרום תל אביב; סיפורים לשעת לילה מאוחרת; בעקבות אריק איינשטיין; הקסם היפואי; עג'מי – שלוש דתות אלוהים אחד; סיפורי אהבה בתל אביב הקטנה; שביל העצמאות; שרונה ועוד). 

ג'ימי זוהר, יו"ר התאחדות מלונות תל אביב רבתי, אמר: "עקב משבר הקורונה וסגירת השמיים תעשיית התיירות מתמודדת עם אתגר מאוד לא פשוט. אנו מצפים שהשילוב של מחיר אטרקטיבי במלון ומגוון ההטבות יביאו ישראלים רבים להתאוורר במלונות". 

קריסה של התעשייה

הקמפיין של משרד התיירות, בהיקף 2.3 מיליון שקל יתפרסם בפלטפורמות דיגיטליות, ברדיו ובטלוויזיה. מטרת הקמפיין - לעודד ישראלים לצאת לטיולים ולחופשות בארץ ובכך לחזק את הענף שעל פי משרד התיירות ספג את: "המשבר החמור ביותר מאז קום המדינה". 

אמיר הלוי
מנכ"ל משרד התיירות, אמיר הלויצילום: עופר וקנין

את הקמפיין מלווה ג'ינגל חדש של היוצרים אורן ברזילי - סולן להקת מופע הארנבות של ד"ר קספר, ועמרי אמדו - מפיק מוזיקלי. במסגרת הקמפיין מציע משרד התיירות לציבור הישראלי סיורים באמצעות רשות הטבע והגנים בסופי שבוע. בשלב הראשון יתקיימו הסיורים ללא תשלום בשמורות טבע, בגנים לאומיים ובערים נבחרות ברחבי הארץ. ההשתתפות תותנה בהרשמה מראש. בנוסף מפעיל משרד התיירות אתר אינטרנט ייעודי, בו מוצג ההיצע התיירותי לפי אזורים בארץ. 

מנכ"ל המשרד אמיר הלוי: "סגירה נוספת של המשק בכלל ושל תעשיית התיירות בפרט, עלולה להביא לקריסה של התעשייה ללא יכולת התאוששות. אין לי ספק שזה אפשרי גם להשאיר את אתרי הנופש פתוחים וגם לשמור על כללי הבריאות".

ההתאוששות תארך שנים

ב-2019 הגיע לישראל מספר שיא של 4.55 מיליון תיירים. ההכנסות מתיירות פנים הסתכמו ב-12 מיליארד שקל ומתיירות נכנסת ב-23 מיליארד שקל. כמו כן נרשמו כ-13.7 מיליון לינות ישראלים, לעומת כ-12 מיליון לינות תיירים. שיעור הלינות מתיירות הפנים עמד על 53% מכלל הלינות בבתי המלון (47% מתיירות נכנסת).

משבר הקורונה הכה קשות בענף המלונאות. בשיא המשבר נסגרו 96% מהמלונות בישראל (חלק מה–4% שנותרו פתוחים הוסבו על ידי משרד הביטחון לאכלוס חולי קורונה בבידוד), ו–37 אלף איש מתוך 42 אלף עובדים בענף הוצאו לחופשה ללא תשלום או פוטרו. בענף מודאגים שבהיעדר תיירות נכנסת, חלק מהמלונות לא יוכלו להגיע לתפוסה של יותר מ–50% — רף שמתחתיו המלונות מפסידים. לפי הערכות, לענף יידרשו שנתיים עד חמש שנים כדי לחזור לרמת התפוסה והרווחיות של 2019.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker