שירות התעסוקה: 40 אלף הוחזרו לעבודה ביומיים האחרונים

מאז החלו ההקלות בסגר, התקבלו 264 אלף דיווחים על חזרה לעבודה - ומנגד נרשמו 108 אלף דורשי עבודה חדשים ■ בשבוע הקרוב צפויה קפיצה בדיווחים על חזרה לעבודה בעקבות מענק למעסיקים שישיבו עובדים

סיון קלינגבייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שירות התעסוקה. למצולמים אין קשר לכתבה
שירות התעסוקה. למצולמים אין קשר לכתבהצילום: שירות התעסוקה

בשירות התעסוקה מדווחים כי ביממה האחרונה התקבלו בשירות התעסוקה 18 אלף דיווחים על חזרה לעבודה. במקביל, נרשמו 1,300 דורשי עבודה חדשים. זאת אחרי שביום ראשון התקבלו בשירות התעסוקה 21 אלף דיווחים על חזרה לעבודה. במקביל, נרשמו 1,700 דורשי עבודה חדשים.

מאז החלו ההקלות בסגר לשחרור המשק (ב-19 באפריל), התקבלו בשירות התעסוקה 264 אלף דיווחים על חזרה לעבודה, ומנגד, נרשמו 108 אלף דורשי עבודה חדשים. בשבוע הקרוב צפויה קפיצה בדיווחים על חזרה לעבודה בעקבות מענק העסקה בגובה 7,500 שקל שצפויים לקבל מי שישיבו עובדים עד ה-14 ביוני, זאת במידה והחוק שמקדם שר האוצר, ישראל כץ, יעבור ללא שינויים.

מנתוני שירות התעסוקה עולה כי מבין 37 אלף דורשי העבודה שנרשמו במאי לבדו, יותר מרבע פוטרו מעבודתם (27.1%), מחצית הוצאו לחל"ת, 9% התפטרו, ו-14% עזבו את עבודתם מסיבה אחרת. 

עוד נמסר משירות התעסוקה כי בעוד הימים הראשונים של חודש מאי התאפיינו במספרים גבוהים יותר של דורשי עבודה. מאז 10 במאי הורגשה התמתנות, ומספר הנרשמים היומי לא עבר עוד את ה-2,000. 

עסק סגור בנמל תל אביב
עסק סגור בנמל תל אביבצילום: תומר אפלבאום

רמי גראור, מנכ"ל שירות התעסוקה, מסר: "אנו מעריכים שנמשיך לראות בימים הקרובים חזרה של עשרות אלפי עובדים מחופשה ללא תשלום למעגל העבודה, וסביר שעד סוף הקיץ, רוב אנשי החל"ת וגם מובטלים נוספים יחזרו לעבוד. ואולם, גם לאחר מגמה זו, אנו מעריכים כי שיעור האבטלה יישאר דו ספרתי, כ-10%, עם כ-400 אלף דורשי עבודה, בתרחיש אופטימי. שירות התעסוקה ערוך עם תוכנית לאומית מקיפה לצמצום ממדי האבטלה בישראל, שתסייע לעובדים בין היתר בהשמות ישירות, חיזוק כישורים ומיומנויות והכשרות מקצועיות".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום