הסגן של מירי רגב לא רוצה שחברות התעופה ישלמו לנו פיצוי בזמן הקורונה

הצעת חוק שמקדם סגן שרת התחבורה, ח"כ אורי מקלב, מבקשת לצמצם את ההטבות שלהן זכאים נוסעים בעקבות דחייה או ביטול של טיסות מצד חברות התעופה ■ מקלב: "המשרד יהיה קשוב לטענות הצרכנים, תוך התחשבות במצב החירום הקיים"

הדר קנה
הדר קנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתב"ג, לפני כשבועיים. חברות התעופה בצרות
נתב"ג בימי הקורונהצילום: עופר וקנין

הצעת חוק ממשלתית שמקדם משרד התחבורה מבקשת לצמצם לתקופת הקורונה בהוראת שעה (לתקופה של עד תשעה חודשים), את ההטבות שלהן זכאים נוסעים בעקבות דחייה או ביטול של טיסות מצד חברות התעופה. 

הצעת החוק הוצגה אתמול (שני) על ידי סגן שרת התחבורה, אורי מקלב, מיהדות התורה, ונועדה להקל על חברות התעופה שנפגעו כתוצאה ממשבר הקורונה.

חוק שירותי התעופה המוכר כחוק טיבי (על שמו של ח"כ אחמד טיבי שהיה מיוזמי החוק), עוסק במתן פיצוי וסיוע לנוסעים בשל ביטול טיסה או שינוי בתנאיה.

מסייע לחברות התעופה. סגן שר התחבורה, ח"כ אורי מקלבצילום: אוליבייה פיטוסי

החוק נכנס לתוקף ב-2012 ובא להסדיר לראשונה את זכויותיהם של נוסעים שטיסתם מישראל או אליה בוטלה בסמוך לטיסה או התעכבה ביותר משמונה שעות. על פי החוק, חברת התעופה המפעילה צריכה לפצות את הנוסעים ולספק כרטיס טיסה חלופי או החזר כספי בנוסף לפיצוי כספי הנע בין  1,290-1,080 שקל, תלוי במרחק הטיסה. החוק מתייחס גם לשירותים נוספים אותם צריכה חברת התעופה לספק כמו מזון ומשקאות, לינה בבתי מלון במידה ונדרשת המתנה מרובה, הסעות וכדומה.

בהצעת החוק החדשה מוצע לשנות את אופן הענקת ההטבות הכספיות לנוסעים שטיסותיהם בוטלו או שונו על ידי חברות התעופה. כך למשל, להאריך את הזמן בו חייבות חברות התעופה להחזיר לנוסעים את עלות הטיסה במקרה וטיסה בוטלה מ-21 יום ל-90 יום. לצמצם את חובת חברות התעופה לספק מזון ומשקאות לנוסעים שטיסתם נדחתה ולהחליף פיצוי כספי בשוברים. 

ח"כ אחמד טיבי, החוק קרוי על שמוצילום: אלכס קולומויסקי

בדברי ההסבר של הצעת החוק ניתן הרקע לשינויים שעובר ענף התעופה בשל משבר הקורונה: "נפח התנועה האווירית העולמית יורד בצורה דרסטית וזאת בשל ביטול טיסות על ידי נוסעים, בשל חששות ממגיפת הקורונה ובשל מגבלות על כניסת בני אדם למדינות שבכל אחת מהן מדיניות שונה.

מתחילת חודש פברואר נוצר מצב שהחריף עם הזמן, ובו נוסעים רבים מבטלים את טיסתם מישראל ואליה, וחברות התעופה הישראליות נותרות עם טיסות רבות שהן "כמעט ריקות", כלומר שתפוסת הנוסעים בהן קטנה מאוד, והוצאתן לפועל בלתי סבירה בעליל במונחים כלכליים, וגורמת להפסד ישיר וחריג לחברת התעופה". 

על פי דברי ההסבר: "בנסיבות שנוצרו יש למצוא דרכים להקטין את הנזקים שנגרמים לחברות התעופה עקב המשבר החריף בענף, ותיקון החוק המוצע הוא אחת מהן".

סגן שרת התחבורה, ח"כ אורי מקלב, מסר בתגובה: "המשרד יהיה קשוב לטענות הצרכנים, והכל בהתחשבות במצב החירום הקיים, במיוחד בנושא התעופה. החלטות של מדינות רבות משתנות מעת לעת, בשל כך נושא התעופה יוכרע בשלב האחרון".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker