הפתעה: אדלשטיין בחר בפרופ' חזי לוי לתפקיד מנכ"ל משרד הבריאות - במקום משה בר סימן טוב

פרופ' חזי לוי, כירורג במקצועו וכיום מנכ"ל בית החולים ברזילי, היה בעבר קצין רפואה ראשי וראש מינהל הרפואה במשרד הבריאות. שר הבריאות אדלשטיין: "לוי נחשב למנהל סמכותי שנלחם עד הסוף על תקציבים"

רוני לינדר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
פרופ' חזי לוי, מנכ"ל בי"ח ברזילי
פרופ' חזי לוי, המנכ"ל הבא של משרד הבריאותצילום: דוברות בי"ח ברזילי

פרופ' חזי לוי, מנהל המרכז הרפואי ברזילי, הוא מנכ"ל משרד הבריאות החדש שיחליף את משה בר סימן טוב - כך הכריע שר הבריאות יולי אדלשטיין. לוי, 64,  הוא דמות מוכרת מאד במערכת הבריאות ומכיר היטב את משרד הבריאות בו כיהן כראש מינהל הרפואה בין השנים 2007 ל-2012. לפני כן כיהן כקצין רפואה ראשי בצה"ל. הוא מכהן כמנהל בית החולים הממשלתי ברזילי בשמונה השנים האחרונות. המינוי יובא לאישור הממשלה בקרוב.

לוי יהיה האיש שיידרש להוביל את משרד הבריאות אל אתגר הגל השני של הקורונה בחורף, בשילוב עם מגפת השפעת -  התרחיש אליו נערכים המשרד והממשלה. האתגר הראשון והמרכזי שעומד לפתחו הוא תקציב המדינה שאמור לעבור בשבועות הקרובים, במציאות של גירעון עמוק של אחרי תקופת הקורונה, אל מול צרכים גדולים של המערכת. ההיכרות שלו עם המשרד הסבוך היא יתרון שיאפשר לו להיכנס לתפקיד בלי תקופת למידה משמעותית.

לוי הוא מומחה בכירורגיה ובעל ניסיון במצבי חירום, כקצין רפואה ראשי וכן כמי שעמד בראש משלחת סיוע הומניטארי של צה"ל לקוסובו וכמשתתף במשלחות רפואיות לסיוע הומניטרי בזאיר, קניה, מקדוניה, טורקיה ורואנדה. במהלך כהונתו בברזילי הקים את חדר המיון, בית החולים וחדרי הניתוח הממוגנים, הזכורים מ"פרשת הקברים" שבה התעקש שר הבריאות דאז יעקב ליצמן להזיז את חדר המיון למקום אחר בעלות אדירה כדי למנוע פגיעה בכמה קברים עתיקים שנמצאו במקום.

בהודעה לתקשורת כתב אדלשטיין כי "פרופ' לוי נחשב כמנהל סמכותי שנלחם עד הסוף כדי להשיג את מה שהגוף אותו הוא מייצג זקוק לו. כך היה בתקציבים שהשיג לחדר המיון הממוגן בבית החולים וכך היה במהלך הקריירה הארוכה שלו בצבא. בעת כזו, עם הצורך להתכונן לגל שני של נגיף הקורונה ועם הצבתה של מערכת הבריאות בראש סדר העדיפויות של ישראל, פרופ' חזי לוי הוא האדם הנכון לתפקיד".

אחת השאלות המרחפות מעל כהונתו היא האם השר שמינה אותו, אדלשטיין, ישלים קדנציה מלאה בתפקיד או שייבחר בעוד שנה וחצי לנשיא המדינה ויעזוב את המשרד. במקרה כזה, שר חדש אינו מחויב למנכ"ל שבחר קודמו בתפקיד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker