"100% סגירה ו-0% פיצוי": נציגי האולמות וגני האירועים פתחו בשביתת רעב

נציגי התאחדות האולמות וגני האירועים החלו בשביתה מול משרד ראש הממשלה בירושלים ■ "ראש הממשלה מעדכן שפותחים ב-14 ביוני - אבל לא קיבלנו שום מתווה פתיחה. אנחנו חייבים סיוע כספי"

סיון קלינגבייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שביתת נציגי התאחדות האולמות וגני האירועים
שביתת נציגי התאחדות האולמות וגני האירועיםצילום: פוני מסיקה

חרף השרב הקיצוני, החלו הבוקר (ב') נציגי התאחדות האולמות וגני האירועים בשביתת רעב מול משרד ראש הממשלה בירושלים. "בעלי האולמות וגני האירועים עומדים כעת על 100% סגירה ו-0% פיצוי. גורלם של 100 אלף משפחות נתון בידי הממשלה", נמסר מהארגון.

בעוד השובתים יושבים בחום, במשרדי הממשלה התקיימו טקסי החלפות שרים. "אנחנו שובתים כי אנחנו לא רואים את העתיד ומתי אנחנו חוזרים לעבודה. אנחנו מיואשים ומתוסכלים מההתנהלות של הממשלה. כבר חודשיים מגלגלים אותנו ממשרד למשרד בטקטיקה של משיכת זמן", אמר ליאור כהן, מנכ"ל מתחם האירועים לוקא ויו"ר משותף של התאחדות האולמות והגנים. "יש לנו 25 אלף זוגות שמחכים לשלוח את ההזמנות שלהם היום. אין לנו סיוע כלכלי. כ-50% מבעלי גני האירועים לא יצליחו להניע את המערכות ולחזור לעבודה".

חלק ניכר מהמשק כבר שב לעבודה, אך בעלי האולמות וגני האירועים טוענים כי עדיין לא דובר עמם על מתווה פתיחה. בעוד המסעדנים מתקדמים במו"מ, וכבר הצהירו שיפתחו את העסקים גם אם לא יוסכם על מתווה - בעלי האולמות והגנים טוענים כי כלל לא התקיים איתם מו"מ.

"בעלי עסקים פונים אלינו מדי יום ומציפים אותנו בטלפונים, אבל לנו אין תשובות. ראש הממשלה מעדכן שפותחים ב-14 ביוני - אבל לא קיבלנו שום מתווה פתיחה. אף אחד לא שוחח איתנו. 100 אלף איש שעובדים בתעשייה לא יחזרו לעבודה. אנחנו חייבים סיוע כספי כדי להתניע את העסקים שלנו. אנחנו רוצים שיחלקו הזמנות", אמר נועם לוי, בעלי גן האירועים קמילו ויו"ר משותף של התאחדות האולמות והגנים.

למרות ההצהרות כי תיפתח קרן הלוואות בערבות מדינה לעסקים בסיכון גבוה, הקרן עדיין לא נפתחה. בעלי האולמות, כמו המסעדנים ועובדי תעשיית התיירות והאופנה, לא מקבלים אישורים להלוואות בערבות מדינה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker