סנונית ראשונה? הקפאת הליכים לרשת הגלידריות וניליה

השופט איתן אורנשטיין מינה היום נאמן זמני לרשת שבבעלות האחים ניצן ואיתי רוגוז'ינסקי לאור הקשיים שנקלעה אליהם בעקבות משבר הקורונה ■ וניליה: "ההכנסות בפסח צנחו ביותר מ-80%. יש מתעניינים רבים ורציניים ונצליח להוציא את החברה מהבוץ"

אפרת נוימן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רשת וניליה, שנקלעה באחרונה לקשיים ונמצאת בהליכים משפטייםצילום: עופר וקנין
אפרת נוימן

השופט איתן אורנשטיין מבית המשפט המחוזי בתל אביב נתן היום (ג')  צו הקפאת הליכים זמני במעמד צד אחד לרשת הגלידריות הוותיקה וניליה – לפי בקשתה - ומינה לה נאמן. לפי ההחלטה, צו הקפאת ההליכים יחול גם על נכסי בעל המניות איתי רוגוז'ינסקי לאור חשיבותו להמשך הפעלת החברות. 

בבקשה נטען שארבע החברות הקשורות שנמצאות בבעלות האחים ניצן ואיתי רוגוז'ינסקי ועוסקות בייצור והפעלה של הרשת נקלעו לקשיים שהוחרפו עקב המשבר הכלכלי המתרחש בעקבות פרוץ נגיף הקורונה עד כדי שיתוק פעולתן. עוד נכתב כי החשש של החברות הוא שנושים יפרצו למפעל, ימשכו סחורות ויגרמו לחברות נזק בלתי הפיך.  

איתי רוגוז'ינסקי, מבעלי גלידריית וניליהצילום: מוטי מילרוד

השופט מינה את עו"ד ליאור דגן לנאמן זמני לנכסי החברה והוא מוסמך בין השאר לתפוס לשמור ולבטח את הנכסים ולייצג את החברה בהליכים משפטיים קיימים. 
ביום ראשון יתקיים דיון בנוכחות הצדדים והנושים. העמדה שהוגשה לבקשת אורנשטיין מטעם סיגל יעקבי, הממונה על הליכי חדלות פרעון (לשעבר הכנ"ר) היתה כי בית המשפט ימנה שני בעלי תפקיד, אחד עורך דין ואחד רואה חשבון, וכי אין לתת בשלב זה צו הקפאת הליכים נגד בעל המניות.

השופט, עם זאת, איפשר צו הקפאת הליכים נגד בעל המניות, בחר למנות בעל תפקיד אחד ולא קיבל את השמות שהוצעו מטעם הממונה. לדבריו "יש מקום בנסיבות העניין למנות מי שיש לו ניסיון רב כבעל תפקיד בכלל ובהפעלת עסקים בחדלות פירעון בפרט ובהינתן שככל הנראה תידרש הפעלה של עסקי החברות על ידי בעל התפקיד ובהינתן הגורמים הרבים בתיק". בין הנושים אפשר למצוא את הבנקים לאומי, הפועלים, אוצר החייל והבינלאומי.

גלידריית וניליהצילום: עופר וקנין

עו"ד חיות גרינברג, אשר מייצגת את חברת וניליה ובעלי המניות מסרה: "לצערי משבר הקורונה לא פסח על הרשת הוותיקה והמצליחה שמייצרת גלידות מזה 18 שנים. תקופת הפסח היתה השנה עבורה מכת מחץ, שכן זו אחת התקופות החזקות בענף, אבל השנה ההכנסות צנחו ביותר מ-80%. לאחר לבטים לא פשוטים, החברה החליטה לקחת החלטה אמיצה ואחראית ולפנות לביהמ"ש בבקשה מתאימה שתיתן לה אויר ותאפשר לה להתארגן בנסיבות היחודיות שנוצרו. ברקע יש מתעניינים רבים ומאד רציניים, וזה מאד מעודד, אולם איננו רוצים לפעול מתוך לחץ ולכן אנו שמחים על מינויו של עו"ד ליאור דגן. ביחד, אני בטוחה שנצליח לחלץ את החברה מהבוץ, לשקם אותה ולהחזירה לאיתנה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker