הקניונים ייפתחו בחמישי והמאבק עם השוכרים נמשך: "קיבלו את הפיצוי הכי נדיב בעולם"

ברשתות הקניונים זועמים על תלונות השוכרים: "בשום מקום בעולם לא נתנו פיצוי לשוכרים כמו שהקניונים בישראל נתנו לשוכרים שלהם, אלא רק דחו להם את התשלומים" ■ "על מה הרשתות גדולות מתלוננות - הן צפויות לקבל מהמדינה עשרות מיליוני שקלים"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סניף סגור של גרנד קניון עופר בבאר שבעצילום: אליהו הרשקוביץ

לקראת פתיחת הקניונים ביום חמישי, הציגו קבוצות הקניונים הגדולות את מתווה ההקלה המוצע בשכירויות לחודשים הקרובים. מסתמן כי מרבית השוכרים יקבלו את ההצעה, אולם מקצתם מאיימים לא לפתוח את החנויות, אם הקניונים לא יכניסו למתווה הקלות בתשלום דמי השכירות והניהול עד לסוף השנה - ולא עד סוף יוני כפי שמוצע כעת. 

ברשתות הקניונים זועמים על תלונות השוכרים: "בשום מקום בעולם לא נתנו פיצוי לשוכרים כמו שהקניונים בישראל נתנו לשוכרים שלהם, אלא רק דחו להם את התשלומים", אומר אחד מבעלי הקניונים. "בגרמניה דחיית תשלומי השכירות היא בעבור ריבית בגובה של 9%. רק אצלנו יצרו השוכרים קרטל לכאורה, שהתנהלותו נבדקת בימים אלה על ידי רשות התחרות. לא ברור על מה הרשתות גדולות מתלוננות, הרי הן צפויות לקבל מהמדינה עשרות מיליוני שקלים". 

קניוני עופר מתעקשים על מארס

קבוצת עזריאלי הודיעה לשוכרים שלא תגבה דמי שכירות וניהול עבור התקופה בה הקניונים היו סגורים – ממחצית מארס עד החלטת הממשלה בדבר פתיחת הקניונים; מפתיחת הקניונים ועד סוף מאי יקבלו השוכרים הנחה של 50-75% בדמי השכירות והניהול; ביוני תעמוד ההנחה על כ-50% ודמי הניהול ישולמו כרגיל. בנוסף, תעלה הקבוצה קמפיין שיווקי לעידוד הגעה לקניונים.

קניון מעלה אדומיםצילום: מגד גוזני

מי שהעלתה את חמתם של חלק מהשוכרים היא מליסרון (קניוני עופר), שבניגוד לעזריאלי ולביג מרכזי קניות, תגבה דמי שכירות וניהול על המחצית השנייה של מארס - למרות שקניוני הקבוצה לא פעלו בתקופה זו. הקבוצה הודיעה שלא תגבה דמי שכירות וניהול עבור אפריל והימים הראשונים של מאי. בהמשך חודש מאי תינתן הנחה של 50% בדמי השכירות ובחודש יוני של כ-30%. 

ייתכן מאבק מחודש

לפי החלטת הממשלה, הקניונים יצטרכו לוודא שבכל עת לא ישהו אנשים בקניון ביחס של יותר מאדם אחד לכל 20 מ"ר, ויוצב שלט לעניין מספר השוהים המותר בכל מקום. הקניונים יצטרכו גם להקפיד שלא יהיו במעלית יותר משני אנשים, ידאגו לחיטוי המקום ויציבו בקניון מתקני חיטוי. לא תתאפשר ישיבה לצורך אכילה בשטחי הקניונים. 

לדברי בכיר ברשת גדולה, "המבחן האמיתי של יחסי הקניונים-שוכרים יהיה ביולי. במידה והמכירות לא ישתקמו עד אז, יהיה מאבק מחודש סביב הקלות לשוכרים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker