עבודה מהבית, "חלף אבטלה" וניוד עובדים: ההסכם המתגבש במגזר הציבורי

הממונה על השכר באוצר ויו"ר ההסתדרות צפויים לחתום היום או מחר על הסכם חדש שיסדיר את עבודת המגזר הציבורי ■ חלק מהותי בהסכם מתמקד בעובדים בתחומים שלא יוכלו לשוב בינתיים לעבודה - עובדים שתחומי העיסוק שלהם אינם פעילים בגלל הקורונה

סיון קלינגבייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תל אביב, החודשצילום: מוטי מילרוד
סיון קלינגבייל

הממונה על השכר באוצר, קובי בר נתן ויו"ר ההסתדרות, ארנון בר-דוד, צפויים לחתום היום (חמישי) או מחר על הסכם חדש שיסדיר את עבודת עובדי המגזר הציבורי ויחליף את ההסכמים שהגדירו עובדים לפי "חיוני" ו"לא חיוני". על פי ההסכם התגבש, עובדי המגזר הציבורי יחזרו לעבוד לפי תנאי ה"תו הסגול" החל מ-3 במאי. בהתאם להחלטת הממשלה, עבודה מהבית תתאפשר בהתאם להחלטת מנכ"ל המשרד.

חלק מהותי בהסכם מתמקד בעובדים בתחומים שלא יוכלו לשוב בינתיים לעבודה - עובדים שתחומי העיסוק שלהם אינם פעילים בגלל הקורונה (למשל נהגי קטרים, מצילים, רשות הטבע והגנים); עובדים שמקומות העבודה שלהם אינם מאפשרים שמירה על תקנות התו הסגול; ועובדים שנכון למועד חתימת ההסכם עבודתם צומצמה משמעותית (למשל עובדי המכס, עובדי מעברי הגבול, עובדי המתנ"סים, שנותרים סגורים, ועוד).

על פי ההסכם המתגבש, העובדים שלא ישובו לעבודה יהיו בסטטוס של "חלף אבטלה" - יקבלו משכורת מהמדינה בדומה לתנאים של דמי האבטלה מביטוח לאומי, שהיו מקבלים אם היו יוצאים לחל"ת - שכר שמסתכם ב-60%-70% משכרם הרגיל.

קריית הממשלה בתל אביב. למצולמים אין קשר לנאמרצילום: תומר אפלבאום

ההערכה היא שרק כמה אלפי עובדים יהיו בסטטוס של "חלף אבטלה", מאחר שההסכם מנסה למצוא פתרון תעסוקתי לכמה שיותר עובדים. יש הסכמה על ביצוע ניוד עובדים – מי שלא יוכל לעבוד בתחום העבודה הרגיל שלו יוכל לבצע תפקידים אחרים. כך, למשל, נהגי הקטרים יוכלו להשתלב בעבודות הפיתוח הנמרצות שמתקיימות ברכבת בחסות ההשבתה.

כדי לאפשר לכמה שיותר עובדים לשוב לעבודתם, הסכימה ההסתדרות על עבודה במשמרות. המטרה היא שברגע שתתאפשר קבלת קהל בשירותים הממשלתיים, היא תתבצע לאורך שעות ארוכות יותר והעובדים יתחלקו למשמרות לאורך יום העבודה.

ככל הידוע, בהסכם גם ניתנת הדעת להחלטת הממשלה המתגבשת, שמטרתה להעביר את השירותים הממשלתיים תהליך דיגיטציה מואץ. עם זאת, מדובר בעוד הסכם קצר טווח שיהיה תקף, ככל הנראה, לחודש או חודשיים עם אפשרות להארכה. המטרה היא לייצר כמה יותר גמישות כל עוד נמשכת האי-ודאות לגבי השפעת הקורונה על העבודה במשק.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker