בונוס ביוגרופ הצטרפה למרוץ למציאת תרופה לנגיף קורונה

החברה, שנמצאת בהליכי פיתוח של תרופת MesenCure המיועדת לטיפול במחלות ריאה, תבדוק אם היא עשויה להועיל גם לטיפול בחולי קורונה ■ באחרונה השלימה בונוס ביוגרופ גיוס הון של 25.6 מיליון שקל במזומן

שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מעבדה של חברת בונוס ביוגרופצילום: עופר וקנין
שלי אפלברג

חברה ישראלית נוספת מצטרפת למרוץ העולמי למציאת תרופה לנגיף קורונה. בונוס ביוגרופ - שהתמקדה עד כה בגידול שתל חי של עצם אנושית והשלמת חסר בעצם בבני אדם - החליטה לבדוק אם תרופת ה-MesenCure, הנמצאת בימים אלה בפיתוח במטרה לטפל במצוקה נשימתית חריפה, יכולה לטפל גם בחולי קורונה.

תרופת MesenCure מיועדת לטיפול בדלקת ריאות - בין אם מקורה של הדלקת בנגיף קורונה, בכל וירוס אחר או בחיידק, ואף אם מקורה בחשיפה למזהמים אחרים. לכן, היא עשויה להיות יעילה לטיפול במגוון אינדיקציות, דוגמת דלקות בדרכי הנשימה התחתונות, מצוקה נשימתית חריפה, אסטמה ומחלת ריאות חסימתית כרונית.

התרופה עשויה מתאים מזנכימליים (MSCs) משופעלים, המופקים מרקמת שומן של תורמים בריאים. שפעולם של התאים המזנכימליים - המבוצע באמצעות שילוב חדשני וייחודי של חומרים כימיים וביולוגיים ותנאים פיסקליים, טרם השתלתם בחולים - נועד להגביר את יעילות התאים, תוך שמירה על בטיחותם. לאחר עירויים לדם, צפויים התאים המשופעלים להגיע לריאות ולפעול להפחתת הדלקת, לשיקום הרקמה, ולהקלה בתסמינים הנשימתיים והאחרים.

בונוס ביוגרופ החלה כעת ניסוי פרה קליני בתרופה המבוססת על טכנולוגיה חדשנית וייחודית של הנדסת רקמות ורפואה תאית. פרסום ראשון של תוצאות הביניים של הניסוי אמורות להתפרסם במאי, כאשר הניסוי הפרה קליני צפוי להסתיים בסוף הרבעון השלישי.

הטכנולוגיה המיועדת לתרופה זו מוגנת ב-14 פטנטים מאושרים וב-18 בקשות פטנט במדינות רבות ברחבי העולם, וכן בטכנולוגיות ייחודיות נוספות, שחלקן מפותחות כיום בידי החברה.

ב-20 בפברואר השלימה בונוס ביוגרופ גיוס הון של 25.6 מיליון שקל במזומן, כנגד הקצאת מניות שתמורתן נקבעה בהסכם ההשקעה במחיר של 50 אגורות למניה. מחיר זה מהווה כ-52% יותר משער הסגירה של מניית החברה, שהיה 32.9 אגורות בסיום המסחר בבורסה ביום חמישי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker