משרד החינוך: יחודשו הלימודים בחינוך המיוחד; כ-270 אלף ילדים יחזרו ללימודים

לפי התוכנית שמפרסם הערב משרד החינוך, הלימודים בכל מוסדות החינוך המיוחד יחזרו לפעילות ביום שלישי הקרוב. לאחר מכן, ביום רביעי, יחזרו הלימודים בכיתות החינוך המיוחד (כיתות קטנות) הפועלות בבתי הספר הרגילים

ליאור דטל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
כיתה ריקה בבית ספר ברמת גן, היום
כיתה ריקה בבית ספר ברמת גןצילום: Oded Balilty/אי־פי

משרד החינוך הודיע על חזרה ללימודים השבוע של מוסדות החינוך המיוחד וכיתות לחינוך מיוחד בבתי הספר הרגילים, וכן על החזרת מערכת החינוך המיוחד בציבור הערבי בשבוע הבא - החל מיום שלישי הקרוב. במשרד הבריאות אישרו את החזרת החינוך המיוחד. 

המורים, ההורים והתלמידים יעבדו לחינם: הלמידה מרחוק תיכשל

לפי התוכנית שמפרסם הערב משרד החינוך, הלימודים בכל מוסדות החינוך המיוחד יחזרו לפעילות ביום שלישי הקרוב. לאחר מכן, ביום רביעי, יחזרו הלימודים בכיתות החינוך המיוחד (כיתות קטנות ותלמידים משולבים) הפועלות בבתי הספר הרגילים. מדובר על כ-270 אלף תלמידים שהלימודים עבורם יחודשו. במשרד הבהירו כי ההורים יוכלו להשאיר את התלמידים בבית ולא לשלוח אותם לבתי הספר. בנוסף, המשרד הודיע כי תלמידים בעלי צרכים מיוחדים המשולבים בכיתות הרגילות יחזרו ללימודים - למרות שהכיתה שבה לומדים לא תחזור ללימודים. 

לפי המתווה שפירסם משרד החינוך, הלימודים בחינוך המיוחד במגזר הערבי יחלו בשבוע שלאחר מכן, החל מיום ראשון 26 באפריל.

אופן הלמידה:

לפי משרד החינוך הלמידה תבוצע בסירוגין בימים שייקבעו מראש לכל תלמיד - על פי מערכת השעות שלו או לפי למידה במשמרות - כל תלמיד יגיע למוסד הלימודים עד שלוש פעמים בשבוע. בנוסף, הכיתות יפוצלו לקבוצות של 2-3 תלמידים תוך הקפדה על שני אנשי צוות קבועים שישהו עם התלמידים. 

כל מפגש בבתי הספר ייערך למשך של עד שלוש שעות, וישולבו בהמשך היום לימודים בלמידה מרחוק. 

ההפסקות במוסדות החינוך ייערכו בכל כיתה במרחב שונה ובנפרד, ולא תתקיים הפסקה משותפת. 

לפי המתווה של המשרד, לא כל הילדים יחזרו לבתי הספר שבהם למדו. תלמידים משולבים בגנים ובבתי ספר רגילים, יגיעו אל מוסדות החינוך שקיבעו על ידי הרשויות המקומיות ולא בהכרח למוסדות שבהם הם לומדים. 

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב אמר כי "כוחה של מערכת החינוך הישראלית היא ביכולתה להגיב במהירות וביעילות, ולצלוח מעברים חדים בין שגרה לחירום. שקדנו לילות כימים על חלופות אפקטיביות לפתיחה מדורגת של מוסדות החינוך, כאשר האוכלוסייה הראשונה ששמנו עליה דגש ודאגנו שיינתן לה מענה היא החינוך המיוחד שתחזור החל מיום שלישי באופן מדורג ומסודר".  

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker