דיון בוועדת הכספים של הכנסת: "החשב הכללי במשרד האוצר כיבה את המצלמה"

יו"ר הוועדה, עודד פורר: רוני חזקיהו התנתק משיחת הווידיאו בדיון שאמור היה לעסוק בהלוואות לעסקים בערבות המדינה - ברגע שנאמרו דברים שלא נעמו לאוזניו ■ היו"ר פיזר את הדיון ואמר כי יקיימו כשהחשב הכללי יתייצב פיזית ■ משרד האוצר: "הניתוק - בגלל תקלה טכנית"

אבי וקסמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רוני חזקיהו, החשב הכללי במשרד האוצרצילום: עופר וקנין
אבי וקסמן

ועדת הכספים של הכנסת דחתה דיון שהיה אמור להתקיים הבוקר (חמישי) בעניין ההלוואות לעסקים בערבות המדינה, בטענה שהחשב הכללי במשרד האוצר, רוני חזקיהו, האחראי על הטיפול בהלוואות אלה, מתחמק מהדיון ומהצגת נתונים לוועדה.

"עד לרגע זה לא קיבלנו נתונים כמה בקשות הוגשו וכמה הלוואות אושרו", אמר יו"ר הוועדה, ח"כ עודד פורר (ישראל ביתנו). לדבריו, החשב הכללי – שהיה אמור להשתתף בדיון באמצעות שיחת וידאו – כיבה את המצלמה שלו ברגע שנאמרו בוועדה דברים שלא נעמו לאוזניו. פורר פיזר את הדיון ואמר כי יקיים אותו רק כשחזקיהו יתייצב פיזית בכנסת.

ממשרד האוצר נמסר כי השיחה נותקה בגלל תקלה טכנית.

"קרנות נרות חנוכה"

שר החקלאות, עודד פוררצילום: אוליבייה פיטוסי

בדיון שנערך קודם לכן בוועדה המיוחדת בעניין ההתמודדות עם נגיף הקורונה, בראשות ח"כ עפר שלח, נשמעו דעות סותרות בעניין התועלת שבקרנות ההלוואה הממשלתיות. שחר תורג'מן, יו"ר קבוצת בריל, אמר: "אני קורא לקרנות האלה 'קרנות נרות חנוכה' – לראותן בלבד, ואין לעשות בהן שימוש. זאת עבודה בעיניים".

לעומת זאת, נשיא התאחדות התעשיינים, רון תומר, אמר כי בעקבות השינויים האחרונים שביצע משרד האוצר, "קל להגיש בקשות להלוואות, ויש הרבה בקשות שהוגשו. אני מקבל משוב ממפעלים קטנים ובינוניים שאכן נעשה כאן שינוי משמעותי".

סגן הממונה על התקציבים במשרד האוצר אסף וסרצוג אמר: "פרק הזמן לטיפול בבקשה ירד משמעותית, והטפסים והתהליך הביורוקרטי מסובכים פחות מבעבר".

נשיא להב (לשכת ארגוני העצמאים), רועי כהן, אמר בדיון כי בממשלה התחייבו שהמענק שישולם לעצמאים בגין אפריל – בניגוד לזה שעליו הוחלט בגין מארס – יינתן גם למי שהכנסתם החייבת במס נמוכה מ-2,000 שקל בחודש.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker