ישראל אחרי הקורונה |

המתחרה החדשה-ישנה של רשתות המזון: המכולת

משבר הקורונה טרף את הקלפים ושינה לחלוטין את התנהלות ענף הקמעונות. מגמות שהתפתחו במשך שנים ארוכות נמחקו — כמו העדפת רשתות המזון הגדולות על פני המכולות והמרכולים הקטנים, והעדפת הקניונים על פני חנויות רחוב

עדי דברת
עדי דברת-מזריץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עדי דברת
עדי דברת-מזריץ

משבר הקורונה טרף את הקלפים ושינה לחלוטין את התנהלות ענף הקמעונות. מגמות שהתפתחו במשך שנים ארוכות נמחקו — כמו העדפת רשתות המזון הגדולות על פני המכולות והמרכולים הקטנים, והעדפת הקניונים על פני חנויות רחוב — וכלל לא ברור אם ובאיזה מידה יחזרו להתקיים ביום שאחרי.

רשתות השיווק הגדולות מוצאות את עצמן ביום שאחרי עם מתחרה ישן־חדש: המכולות והרשתות הקטנות. 44% מהנשאלים בסקר TASC בשיתוף iPanel ענו כי שינו את תמהיל הקניות שלהם בין רשתות שיווק גדולות למכולות, כאשר 66% מתוכם הבהירו כי המעבר היה לטובת המכולות והרשתות הקטנות על פני רשתות השיווק הגדולות. זאת, משום שחששו ללכת לרשתות הגדולות שהיו עמוסות בקונים, ועקב זמני אספקה ארוכים של הרשתות. עם זאת, לא בטוח שלרשתות הגדולות יש סיבה גדולה לדאגה, שכן כ–70% מהנשאלים אמרו כי יחזרו לתמהיל הקניות הישן שלהם. המכולות והרשתות הקטנות יצטרכו להתאמץ כדי לשמר את לקוחות הקורונה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker