מנכ"ל בזק: "להפתעתי, נראה שהמשק מתאושש באופן מהיר"

בזק דיווחה על עלייה של 11% ברווח לעומת הרבעון המקביל - עקב ירידה חדה בהוצאות מימון, שטישטשה את העובדה שפעילותה בכלל המגזרים מניבה פחות הכנסות ■ המנכ"ל דוד מזרחי לא צופה השפעה גדולה של המשבר על היקף החובות המסופקים

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
דוד מזרחי, מנכ"ל בזק
דוד מזרחי, מנכ"ל בזקצילום: רונן טופלברג

ביום חמישי פירסמה בזק את תוצאותיה לרבעון הראשון, שבו רשמה רווח נקי של 332 מיליון שקל — 11% יותר מהרבעון המקביל אשתקד. השיפור ברווח נגרם בעיקר מהירידה החדה בהוצאות המימון, שטישטשו את העובדה שההכנסות של החברות הבנות הסתכמו ב–2.18 מיליארד שקל — 3.1% פחות מהרבעון המקביל.

דוד מזרחי, מנכ"ל בזק, ציין כי "90% מעובדי בזק עבדו באופן מלא בזמן הקורונה. הוצאנו כמה מאות עובדים, בעיקר במטה ובחנויות, לחל"ת — וכמה מאות עובדים עבדו ב–70% משרה. את מרביתם המוחלט כבר החזרנו לעבודה".

מניית בזק

לדבריו, היו מעט מאוד הידבקויות של עובדים שנכנסו לבתים, כולל במגזר החרדי: "הסגר שם יצר לנו קשיים תפעוליים בהפעלת מערך הטכנאים. כשנכנסו לבני ברק היו שלבים שהטכנאים אוכנו בידי המערכת של השב"כ, וזה חייב אותם ללכת לבידוד. הגענו למצב שכל פעם שטכנאי עבד בבני ברק הוא נאלץ ללכת לבידוד. לאחר תיאום איפשרו לנו לעבוד באופן שונה, אחרת היינו נשארים בלי טכנאים. בכל החברה היו לנו ארבעה חולים בקורונה בלבד, וגם הם נדבקו בסיטואציות שאינן קשורות לעבודה".

האם בעקבות משבר הקורונה אתם מתחילים לראות עסקים שעוזבים את המשרדים ועוברים לעבור מהבית?

"ראינו הקפאה של פעילות, בעיקר של לקוחות בתיירות ומלונאות. כעת אנו רואים הפשרות. 60% מההקפאות כבר הופשרו".

האם אתה מעריך שיהיו לכם הפרשות רבות לחובות מסופקים?

"בשלב זה ההשפעה של המשבר על היקף החובות המסופקים היא זניחה. אנחנו מספקים ציוד ושירותים למגזר העסקי וגם למגזר הפרטי. לכן, יש לנו יכולת למדוד את הדופק במשק. כעת המשק רוצה לחזור לפעילות. קו תקשורת זה הדבר הראשון שהעסק צריך כדי לחזור לפעילות. נראה שהמשק מתאושש באופן מהיר, אבל בטוח שיהיו עסקים שלא ישרדו. ההשפעה של משבר הקורונה, לפחות אותי אישית, מפתיעה מאוד לטובה. חששתי שההשפעה תהיה קשה יותר".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker