"כל בעל חנות צריך להעסיק היום יועץ משפטי שיגיד לו מה מותר ומה אסור"

יומיים אחרי ההקלות בסגר, רבים מבעלי החנויות העדיפו להשאירן סגורות ■ בעלי עסקים שחזרו לשגרה מספרים על הפסדים קשים, מחסור בעובדים ובלבול לגבי המשך הפעילות ■ "אין טעם לפתוח את החנויות רק בשביל ששוב יהיה סגר ביום העצמאות"

עדי דברת
עדי דברת-מזריץ
עדי דברת
עדי דברת-מזריץ

יומיים אחרי שהממשלה אישרה הקלות בסגר, שלפיהן בעלי עסקים בתחומים מסויימים רשאים לפתוח את חנויותיהם, הבלגן חוגג: בעלי עסקים מוצאים את עצמם מתמודדים עם הנחיות סותרות היוצאות ממשרדי הממשלה, פקחים שפועלים בניגוד לתקנות החדשות וירידה במספר הקונים — שמעמידה בסימן שאלה גדול את הכדאיות לפתוח את העסק.

"מאז מוצאי שבת אנחנו קורסים תחת כמות הפניות של בעלי עסקים, שלא מבינים אם מותר להם לפתוח, מה הם צריכים לעשות ועוד. התקשורת, משרד הבריאות והמשטרה — כל אחד מוציא את המסרים שלו שסותרים את האחר, כך שיש הרבה בלבול ובלגן", אומרת עו"ד קרן חן סופר, יועצת משפטית באיגוד לשכות המסחר. היא מסבירה כי "'התו הסגול', למשל, המאפשר להעסיק יותר מ–30% מכוח האדם, כולל חובות מסוימות. לעומת זאת, תקנות על הגבלת פעילות, שמאפשרות לחלק מבעלי העסקים לפתוח, כוללות חובות אחרות — רובן אינן חופפות — ובעלי העסקים לא יודעים איזה מהתקנות חלות עליהם".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker